40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


67 років з дня пуску «СУМИХІМПРОМУ»

ПАТ «Сумихімпром» 13 грудня відзначив день народження.

Це доречна нагода згадати деякі етапи розвитку і становлення сумського масштабного хіміко-тех­нологічного комплексу, а також головні продукти, що вироблялися на потужностях підприємства.

Дата народження заводу – це день отримання першої партії про­дукції у сірчанокислотному цеху. Біографія підприємства почалася з роботи двох головних цехів – сірчанокислотного та суперфосфат­ного. За зміну виготовляли близько 200 тонн простого порошково­го суперфосфату. А вже через п’ять років із Сум була відправлена перша партія мінеральних добрив у гранульованому вигляді. У 1957 році у цеху знефторення апатиту була змонтована 70-метрова піч для випуску абсолютно нового продукту – кормових знефторених фосфатів.

У 60-ті роки розпочато багатотон­нажний випуск пігментного двооки­су титану, налагоджено виробництво червоних та жовтих залізоокисних пігментів. Вперше у країні введений в експлуатацію цех двоокису титану на вітчизняному обладнанні, освоєна технологія отримання сірчаної кисло­ти методом подвійного контактування і подвійної абсорбції.

У 1978 році на підприємстві почав діяти перший в галузі цех рідких ком­плексних добрив, найефективніших на той час для використання в сільсько­му господарстві. Технологічний про­цес був повністю автоматизований, а виробництво безвідходне.

На 80-ті роки припав розвиток ви­робництва продукції, що задовольня­ла потреби народного господарства. Освоєно виробництво піросульфіту натрію, консерванту силосування зе­лених кормів для тваринництва. Нала­годжений випуск побутової хімії. Ле­гендарний миючий засіб «Конвалія» (Ландыш»), який прийшов на зміну «Аеліті» увійшов в історію як найефек­тивніший помічник у господарстві. Пізніше на виробництві випускали шампунь «Женьшеньовий» та вироби із поліетилену.

На початку 90-х років відбувся пуск нового цеху гранульованого су­перфосфату потужністю 675 тис.тонн. Рік за роком виробництво мі­неральних добрив розширювалося, освоювалися нові види сировини, збільшувався асортимент продукції.

В 2000-х виробничники відпрацювали технологію випу­ску нового збалансованого мінерального добрива «Супе­рагро» типу NPK 15:15:15.

Нині ПАТ «СУМИХІМПРОМ» має змогу виробляти до 20 найменувань комплексних мінеральних добрив, шість марок діоксиду титану пігментного, чотири види сульфа­ту заліза. Завдяки гнучкій технологічній системі та про­фесіоналізму персоналу заводу виготовляє добрива на конкретний запит споживача – із заданими властивостя­ми та необхідним вмістом й балансом поживних речовин. Продукція підприємства вийшла на середньоєвропейсь­кий рівень якості та представлена на всіх світових ринках.

Архів газети від 21 січня 1988 року

На потоці – «Конвалія»

В магазинах побутової хімії обласного центру з’явився в продажі новий миючий засіб з маркою сумського виробничого об’єднання під ліричною назвою «Конвалія». Це – надійний замінник колишньої «Аеліти». Ціна кожної баночки залишається та ж – 50 копійок. Але собівартість кожної тонни продукції майже на 90 карбованців менша за попередницю. Крім того, нині миючий засіб вироблятиметься на вітчизняній сировині, в якій не траплятиметься перебоїв у постачанні. Гарного товар­ного вигляду продукції додає віддрукований літографсь­ким способом трафарет на поліетиленових баночках. Нині відпала потреба жіно­чих рук при наклеюванні па­перових етикеток, а разом з тим відпала і занадто копітка ручна праця.

Жовтень 1989 року