40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Аналіз минулорічної роботи і плани на майбутнє

Під час конференції трудового колективу хіміки з перших вуст почули інформацію про найголовніші питання життєдіяльності підприємства.

Минулий рік відзначився для ПАТ «Сумихімпром» позитивною тенденцією у виробництві та реалізації двоокису титану – вдалося підвищити якість продукції, випустити нові марки та закріпити свої позиції на ринку. Також рік особливий був тим, що на виробництві не сталося жодного нещасного випадку, що свідчить про високий рівень стану охорони праці на підприємстві. Про це та інше розповів під час свого виступу директор виконавчий

Володимир ВОЛКОВ:

— Великий обсяг робіт минулоріч було проведено по ремонту будівель та споруд. 80% виділених коштів на технічний ро­звиток було спрямовано саме у цю сферу, бо це питання було пріоритетним. На 2018 рік в рамках інвестиційної програми ми запланували капітальний ремонт каналі­зації кислих промислових стоків, уста­новку нових фасувальних машин в ОЦДТ та ЦГС, встановлення 5-ти патронних фільтрів у виробництві двоокису тита­ну. Відповідно інвестпрограмі планується освоїти 32,3 млн.грн на проведення капре­монтів у виробництві двоокису титану і 3,6 млн.грн. спрямувати на капремонт ЦКСК.

Згідно виробничої програми у 2018 році планується виробити 43,9 тис. тонни двоокису титану на суму 1 млрд. 627 грн., що складає 74% від загального обсягу товарної продукції підприємства.

Виробництво мінеральних добрив підприєм­ства працює в умовах жорсткої конкуренції на внутрішньому ринку з боку російських та біло­руських виробників добрив. Наявність власної сировинної та енергетичної бази дає їм значні кон­курентні переваги на ринку міндобрив України. Та незважаючи на це, ПАТ «Сумихімпром» зали­шається активним гравцем на вітчизняному рин­ку. У 2018 році планується виробити 163 тис. тонн мінеральних добрив за давальницькою схемою, на базі ЦСМД — 111 тис. тонн, у ЦГС – 52 тис. тонни. Окрім виробництва традиційної марки Суперарго NPK 15*15*15 і сульфату амонію в ЦСМД, у ЦГС заплановано виробництво NPK 8*19*29 та NPK 6*24*12, а також NP 12*24. У міжсезоння вироб­ничники працюватимуть над випуском сульфату амонію. Цьогоріч у виробництві мінеральних до­брив планується освоїти 23 млн.грн. на проведен­ня капремонтів.

Сірчаної кислоти прогнозують виробити в об­сязі 280 тисяч тонн (170 тис. тонн – в СКЦ №4, 110 тис. тонн – в СКЦ №5).

Одним із перспективних виробництв на під­приємстві є виробництво сульфату заліза та заліз­ного купоросу. Загалом ця продукція реалізується на експорт і має широкий попит на європейсько­му ринку. У 2018 році планується виробити 51 тис. тонн сульфату заліза, понад 41% від загального обсягу якого – марки С, яка високо оцінена спо­живачами.

Підприємство розробляє не лише виробничі плани, а й продовжує тримати на належному рівні соціальну спрямованість. На утримання об’єктів соціальної інфраструктури плануєть­ся витратити 32 млн.грн., при цьому прибуток від їхньої діяльності складе 15 млн.грн., тобто дотація від підприємства становитиме17 млн.грн.

Бюджет на соціальний розвиток передба­чає і витрати на культурно-масову роботу, ма­теріальну допомогу на оздоровлення, медичне страхування, пільги та соцгарантії – всього на

19 млн.грн.