40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Державна нагорода, Кому взимку буде тепло?, День людей праці, Чорнобиль

Орденом княгині Ольги ІІІ ступеня нагороджено голову профспілкового комітету Наталію Яківну КОЛЄСОВУ

УКАЗ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇ­НИ №58/2019 «Про відзначення державними нагородами Украї­ни з нагоди Міжнародного жіно­чого дня». Орден княгині Ольги вручається виключно жінкам за визначні особисті заслуги в дер­жавній, виробничій, громадській, науковій, освітянській, культур­ній, благодійницькій та інших сферах суспільної діяльності, ви­хованні дітей у сім’ї.

Список заслуг Наталії Яківни годі й перераховувати. Ко­жен хімік в годину радості, горя, приходить за порадою, допомогою до профспілки. Наталія Яківна підпадає під усі вище зазначені критерії, адже це і жінка, і мати, і справжній професіонал своєї справи. За свою професійну діяльність Наталія Яківна проявила себе, як сильна, цілеспрямована особистість. Для неї не існує перепон, вона може досягти компромісу з будь-ким. Вона завжди була зв’язуючою лан­кою діалогу між хіміками та керівництвом заводу. Головний принцип її роботи – захистити інтереси працівників. Відпо­чинок, оздоровлення, компенсації, допомога в скрутні хви­лини життя, організація свят – не весь список завдань, які вирішує ця жінка.

Бажаємо Наталії Яківні подальшого професійного зросту, процвітання, щоб колеги поважали й допомагали у досяг­ненні спільної мети – побудові справедливості.

Кому взимку буде тепло?

З першого травня в Україні змінився порядок виплат субсидій. Відбулися зміни й у правилах її нарахуван­ня. Більш детально про це 07 травня на нараді голів цехових комітетів розповіла головний спеціаліст де­партамету соціального захисту Лариса СЛЮСАР.

Кому доведеться знову звернутися по субсидію, а хто може спокійно чекати на нові нарахування? Щодо першого питання, то повторно звернутися із заявою та декларацією про доходи доведеться таким категоріям:

  1. Громадянам, чиї справи розглядала комісія.
  2. Орендарям житла.
  3. Внутрішньо переміщеним особам.
  4. Громадянам, у яких з жовтня 2018 року відбулися зміни у складі сім’ї.
  5. Сім’ям, яким субсидію було призначено не на всіх зареєстрованих, а на фактично проживаючих в по­мешканні осіб.
  6. Сім’ям, де є непрацюючі люди працездатного віку, в яких або відсутні доходи, або вони менші мінімаль­ної заробітної плати.
  7. Особи, які вчинили одноразову покупку або опла­тили послуги вартістю понад 50 тисяч гривень.
  8. Володарі автомобілів, з дня випуску яких пройшло менше 5 років. Виняток становлять мопеди або маши­ни, видані соцорганами.
  9. Особи, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали спадщину або іншим законним способом набули право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб.

Автоматично у травні субсидію перепризначать: діючим субсидіантам, які не мають заборгованості за комунальні послуги. Її видаватимуть готівкою: пен­сіонерам на пенсійну картку, чи через Укрпошту, всім іншим через Ощадбанк.

Якщо борг за комунальні послуги сягнув 340 гри­вень, то субсидію забирають. Повернути її можна, якщо розрахуватися з боргами, зробити реструкту­ризацію чи піти із заявою до суду. З травня є ще один спосіб: тим, у кого будуть борги, буде запропоновано перейти на безготівкову монетизацію субсидій. Для цього обов’язково потрібно у травні подати заяву на монетизацію і декларацію про доходи в управління соціального захисту населення та надати дозвіл на об­робку персональних даних. А після погашення боргів або укладення договору реструктуризації споживач так само зможе звернутися із заявою та декларацією про доходи в управління соцзахисту, і претендувати на субсидію.

Щодо правил нарахування, то під час розрахунку субсидії до уваги братимуться лише обсяги спожитого газу за місяць. Додаткові нарахування постачальника не будуть враховуватися.

З травня 2019 року для оформлення субсидії брати­муться доходи громадян за ІІІ — IV квартал 2018 року.

День людей праці

1 травня 2019 року більше 140 країн світу святкують День праці. Ми не стали виключенням і також долучилися до святкового дійства

Не дивлячись на негоду, яка панувала 1 травня, все ж святкова демонстрація відбулася. На неї зібралося більше сотні чоловік. Тут були присутні профспілкові організації освітян, медиків, підприємців та профспілкова організація ПАТ «Сумихімпром». О 9.00 годині всі профспілчани зібралися біля Сумської обласної філармонії, від якої розпочалася святкова хода. Святкову колону супроводжував військовий оркестр, який підіймав настрій енергійними мелодіями в цей похмурий день. Святкова колона пройшла центральною вулицею міста й зупинилася на площі Незалежності, де була організована сцена. Усіх учасників привітали святковим концертом, участь у якому взяли артисти ПК «Хімік». Потім на профактивістів чекала святкова каша. Усі учасники мали можливість поспілкуватися з колегами, з представниками Сумської обласної ради професійних спілок у невимушеній обстановці.

Чорнобиль

Прип’ять – місто, яке знаходиться недалеко від столиці, могло б сьогодні вирувати життям, але стало зоною відчуження. Трагедія 1986 року стала жорстоким вироком для мальовничої Прип’яті. Про страшенний вибух на Чорнобильській АЕС пам’ятають не тільки українці, а й вся світова спільнота. Її наслідки людство відчуває і сьогодні. Багато спірних питань і осудів живуть у суспільстві щодо теми Чорнобиля і сьогодні. Але всі однозначно погодяться, що ліквідатори, які вирушили у те пекло, справжні герої.

26 квітня 2019 року хіміки-ліквідатори зібралися в ПК «Хімік» з нагоди пам’ятної дати, де їх радісно вітали артисти творчої родини та частували смачними стравами працівники КГХ. Привітали ліквідаторів адміністрація та профспілковий комітет підприємства. Згідно умов колективного договору чорнобильці отримали грошову виплату. Свято проходило у невимушеній атмосфері, побратими ділилися між собою новинами й планами на майбутнє.

«Сьогодні у нашій спільноті хіміків-ліквідаторів – 46 побратимів. 35 із них працюють на підприємстві, а 11 на пенсії» — розповів Андрій ТИМЧЕНКО, голова спілки «Союз – Чорнобиль ПАТ «Сумихімпром». Наших ліквідаторів можна вважати живими експонатами — хранителями історичної пам’яті. Кожен ліквідатор – це жива історія. Того лиха вони ніколи не забудуть, та й воно про них не забуває, нагадуючи про себе різними хворобами. Хіміки цілими батальйонами виїжджали в зону відчуження на допомогу: «6 червня 1986 року забрали прямо з роботи у воєнкомат. Наступного ранку ми вирушили в Білу Церкву. Там швидкий збір, короткі настанови й — на Чорнобильську АЕС. У нас був окремий 731 батальйон хімічного захисту. У ньому було багато наших хіміків. Ми виконували роботи на 4 блоці (розгрібали залишки, культивували). Через радіацію робота виконувалася у дуже швидкому темпі. Машина з солдатами зупинялася біля управління, командир давав команду і ми гусаком, один за одним швидко вирушали на робочий плацдарм. І так само швидко її закінчували, адже довго там знаходитися не можна було. Заборонялося робити зайві кроки вправо, вліво, адже це могло коштувати життя» — такими спогадами з нами поділився Павло ІЛЬКУХІН.

Уважно погляньте на фото цих сміливців, адже ви, можливо, не знаєте, що поряд із вами працює справжній герой. Дорогі хіміки-ліквідатори, бажаємо вам міцного здоров’я, нехай ваші діти, онуки ростуть під мирним і безпечним небом, а благополуччя й спокій панує у ваших родинах.