40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Дрібні гроші, Нові правила й можливості субсидії

З 1 жовтня 2019 року в Україні вий­шли з обі­гу монети номіналом 1,2,5 копійок. Тепер їх не бу­дуть приймати під час розра­хунків за товари чи послуги, але ви сміливо можете на­правлятися з ними в банк.

Усі відділення українських банків будуть приймати монети упродовж першого року з дати вилучення їх з обігу тобто до 30 вересня 2020 року. У Національ­ному банку та уповноважених банках (Ощадбанк, ПриватБанк, Райффайзенбанк Аваль) цей термін довший. Ці установи прийматимуть монети упро­довж трьох років з дати вилучення їх з обігу, тобто до 30 вересня 2022 року включно. Про це йдеться на офіційному сайті НБУ. А для полегшення готівково­го розрахунку в Україні будуть застосовувати пра­вила заокруглення загальних сум розрахунків готів­кою до сум, кратних 10.

Нові правила й можливості субсидії

За даними Міністерства соціальної політики у проекті державного бюджету на 2020 рік для виплат житлових пільг та субсидій закладено – 47, 6 мільярдів гривень. З 1 жовтня 2019 року в нашій державі розпочалася монети­зація пільг на оплату житлово-комунальних послуг. Те­пер свою субсидію споживачі можуть отримувати двома способами : готівковим і безготівковим. При першому способі одержувач пільги відкриває рахунок у одному із уповноважених банків ( або через виплатні об’єкти Укрпошти) й кожен місяць отримує «живі гроші» .

Другий спосіб буде проходити в автоматичному ре­жимі. «Ощадбанк» створює обліковий запис одержува­ча пільг, на який зараховуються кошти. А по завершен­ню опалювального сезону всі зекономлені гроші можна зняти за підсумками опалювального сезону (раз на рік).

Щодо порядку призначення виплат, то він залишився незмінним. Суму пільги розраховуватимуть, виходячи з розміру знижки, на яку пільговик має право згідно з за­коном. Також на неї впливатимуть ціни і тарифи на жит­лово-комунальні послуги та державні соціальні норма­тиви у сфері житлово-комунального обслуговування.

Що треба робити для отримання субсидії? На офі­ційному сайті Мінсоцполітики зазначили, що більшості отримувачам субсидій, яким допомога була перепризна­чене за підсумками попереднього опалювального сезону – субсидія буде перерахована автоматично.

Окремо вони виділяють внутрішньо переміщених осіб, орендарів житлового приміщення, домогосподар­ства, яким призначено субсидію на фактично прожива­ючих, і які у травні 2019 року не звернулися до соцзахи­сту. Для цієї категорії фактичний час для звернення до 15 грудня.

Домогосподарствам, які за підсумками попереднього опалювального сезону отримали відмову у продовженні програми субсидій через борги пропонується декілька варіантів:

1) Звернутися до підприємства-надавача послуг із проханням провести реструктуризацію боргу (особли­во актуально у випадку значної заборгованості);

2) Погасити заборгованість перед надавачем послуг і звернутися за субсидією (актуально у випадках невели­кої заборгованості);

3) У виключних випадках, коли у людини немає мож­ливості ліквідувати заборгованість, але є гостра потреба у субсидії – вона може звернутися до спеціальної комісії при місцевих органах влади, яка, у випадку обґрунтова­ної позиції, може призначити субсидію.

Зазначається на офіційному сайті Міністерства со­ціальної політики України.

Нагадуємо, що ще в серпні цього року Кабміном було прийнято постанову, згідно з якою з 1 жовтня вступають в силу доповнення до правил щодо нарахування субси­дії. Тепер відмовити в субсидії можуть особам, площа квартири яких перевищує 120 кв.м., а площа приватно­го будинку більша ніж 200 кв.м.; якщо в складі родини є особи, які досягли 18-річного віку, але в них взагалі відсутні доходи, які враховуються при призначенні жит­лової субсидії, або нарахований середньомісячний су­купний дохід менший за розмір мінімальної зарплати, встановленої на початок періоду, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; або за них не сплатили єдиний соціальний внесок у розмірі не мен­ше мінімального, сумарно протягом 3 місяців в періоді, за який враховуються доходи для призначення житлової субсидії; якщо хтось із сім’ї протягом року здійснював покупку, яка перевищує 50 тисяч гривень; якщо при­сутня заборгованість по оплаті ЖКГ-послуг, загальна сума якої більша за 20 неоподаткованих мінімумів та прострочена більше місяця; якщо громадянин не повер­нув надлишок перерахованої суми житлової субсидії за попередні періоди або не платить суми до повернення; якщо в родині є боржники по виплаті аліментів, борг яких понад три місяці.