40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska st., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


8 березня

Усім зрозуміло, чому жіночий день відзначають на початку березня. Як після зими починає буяти приро­да, так і навесні розквітає жіноча краса. Свято 8 Берез­ня завжди асоціюється з ніжністю, красою, теплом, але найбільше – з жіночністю та витонченістю.

Це свято протягом усієї історії свого існування викликало сотні суперечок. Його то відміняли, то за­лишали, воно завжди в центрі уваги. Та це й не див­но, адже 8 Березня – Міжнародний день жінок. Саме в цей день жінки всього світу по-особливому красиві, неповторні й безмежно щасливі. Особливе це свято й для чоловіків, адже в них з’являється черговий привід зізнатися в любові мамі, бабусі, тітці, дружині, донеч­ці, сусідці, начальниці – усім тим, хто дарує життя, лю­бов, тепло на цій Землі.

Історія виникнення цього свята така ж загадкова, як і краса жінки. Є версія, що свято виникло в 1857 році в Нью-Йорку. Його засновницями стали пра­цівниці текстильної фабрики, які вийшли на вули­ці міста із протестом проти важких умов праці та низьких зарплат. Під час маршу вони вимагали на­дати їм 10-годинний робочий день замість 16-годин­ного, рівну з чоловіками заробітну плату і виборче право. На підприємствах США в той час виникали численні профспілкові організації. Після 8 березня 1857 утворилася ще одна, і її членами стали жінки. У 1908 році 8 березня американки знову зібралися на протест. Демонстрація «соціалістичних жінок» була тісно пов’язана з текстильними страйками у 1857–58 роках. Але цього разу жінки виступали проти дис­кримінації жінок у політичному та економічному житті. Також вони вимагали заборонити дитячу працю.

Неможливо уявити цього свята без легендарної особи як Клара Цеткін. Завдяки їй свято весни й краси дійшло до наших часів. У 1910 році на 2-ій Міжнародній кон­ференції соціал-революціонерок вона запропонувала проводити подібні акції щорічно по всьому світу. Таким чином активістка хотіла пробудити в жінок жагу до сво­боди та рівноправності. У 1911 році це свято вперше відзна­чалося 19 березня в Австрії, Данії, Німеччині та Швейцарії.

У радянській Україні про ідеї Клари Цеткін згадали після подій 1917 року. У 1965 році 8 березня стало вихідним днем. У газетах того часу 8-е Березня називали «днем огля­ду бойових сил робітниць і се­лянок всієї країни». Про весну і любов ніхто не згадував, головний акцент робили на відвідуванні жінками зборів, гуртків політграмоти і за­лученні їх в процес класової боротьби і соціалістичного будівництва.

Це свято давно не асоціюєть­ся з феміністичними руха­ми жінок та революційними подіями. 8 Березня стало для нас символом краси, жіноч­ності, тепла й весни. Саме така атмосфера панувала в залі ПК «Хімік» 6 березня.

Море квітів, аромати пар­фумів та ніжний жіночий сміх заполонили хол ПК «Хімік». 6 березня зібралися всі джентльмени ПАТ «Сумихімпром», для того щоб привітати чарівних дам нашого підприємства з Між­народним жіночим днем. Першим привітати чарівних леді вийшов директор вико­навчий Володимир ВОЛКОВ. Щирі вітання пролунали від директора з виробництва Олега ДЕНЩИКОВА та ди­ректора технічного Сергія КАРПЦОВА. Своє захоплен­ня висловили директор з пер­соналу та соціальних питань Олег ТЕТЬОРКІН та головний бухгалтер Віктор ТАРАНЕН­КО. Далі привітальну естафету продовжили директори комерційний Олександр СТРА­ТОНОВ та заступник голови об‘єднаного профспілко­вого комітету Володимир КОВБАСА. До них приєдна­лися головний механік Андрій КОВНЕР та заступник директора з виробництва Сергій ПРОЩЕНКО. Завер­шився привітальний марафон виступом директора з охоро­ни праці й ЦЗ Олександра ГРЕБЕНЮКА та начальника служби якості Костянтина СИЛИЧА. Неповторності й ніжності цій харизматич­ній чоловічій команді додала чарівна жінка голова об‘єдна­ного профспілкового коміте­ту Наталія КОЛЄСОВА.