40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Атака вірусу

Новий 2020 рік приніс із собою низку неприємних новин, які стосуються сфери здоров`я.

Наприкінці січня всю планету охопила паніка, адже у Китаї було виявлено коронавірус. Таку собі «чуму» 21 століття, від якої немає жодних ліків. «Коронавіруси – це велика родина респіраторних вірусів, які спричиняють захворювання: від зви­чайної застуди до тяжкого гострого респіратор­ного синдрому. Новий вірус 2019-nCoV уперше був зафіксований у грудні 2019 року в місті Ухань. Вірус передається повітряно-крапельним шляхом від людини до людини», – йдеться на офіційному сайті МОЗ. Медики застерігають, що новий штам коронавірусу небезпечний тим, що викликає тяж­ку форму пневмонії. Перебіг хвороби залежить від імунної системи людини. Основні симптоми: головний біль, кашель, лихоманка, проблеми з ди­ханням. Інкубаційний період триває від 2 днів до 2 тижнів.

Паніка, яка розгорнулася в суспільстві, стала підґрунтям для діяльності шахраїв. Багато ком­паній пропонують товари, медичні засоби та вакцини, які начебто мають захистити від коро­навірусу. На жаль, сьогодні не існує вакцин та спеціального лікування від цієї хвороби.

На офіційному сайті МОЗ України повідом­ляють, що від коронавірусу 2019-nCoV не захи­щають: БАДи та гомеопатія (ефективність цих препаратів не доведена, тому вони не здатні за­хистити від нового коронавірусу), захисні маски (маски варто одягати людям, що вже захворіли, для зниження ризику зараження інших в закри­тих приміщеннях. На вулиці маски неефектив­ні), засоби “народної медицини” (немає жодного наукового обґрунтування їх ефективності. А ал­коголь взагалі пригнічує імунну систему і посла­блює організм, тим самим ускладнює процес бо­ротьби з вірусом).

Та все ж лікарі радять часто мити руки, уникати близьких контактів із хворими, вести здоровий спосіб життя, не вживати сирих чи термічно не оброблених продуктів тваринного походження. Такі мінімальні заходи зміцнять вашу імунну си­стему та зроблять організм менш вразливим до вірусів.

З оперативною актуальною інформацією щодо перебігу коронавірусу в світі та Україні ви можете ознайомитися на офіційному сайті МОЗ України.