40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Безмежна надія і ентузіазм

Безмежна надія і ентузіазм – головне багатство молоді. В останню неділю червня молодь відзначила своє «професійне свято». Нині на підприємстві працює близько 800 молодих кадрів. У кожному колективі молодь – це джерело ініціативності та енергій­ності. Вони генерують нові ідеї і прагнуть до стрімкого розвитку.

Віктор МІЩЕНКО,

майстер зміни ОЦДТ: «Визначеність мети – відправна точка всіх досягнень»

Двометровий парубок з сконцентрованим поглядом – серйозний і поміркований. Таке перше враження справ­ляє Віктор МІЩЕНКО. І, як виявилося, воно не оманли­ве. За словами начальника виробництва двоокису титану Олексія ДОЛІ, Віктор ініціативний та відповідальний май­стер зміни. До того ж, йому доручено виконувати обов’язки старшого громадського інспектора з охорони праці.

Віктор працює на підприємстві з 2015 року, два роки був апаратником випалювання СКЦ №4, а потім перейшов в ОЦДТ майстром зміни. Нині його головне завдання – контролювати хімізм ведення технологічного процесу та корегування параметрів і операцій. Говорить, що спершу складно було охопити титанівські масштаби, однак посту­пово вдалося вивчити всі нюанси функціонування цеху. Зараз навіть подобається інтенсивний темп роботи і в най­ближчому майбутньому планує реалізовуватися саме на «Сумихімпромі». А знати, чого хочеш, і куди плануєш йти – ключова складова успіху.

Стійкий характер у Віктора сформував спорт. П’ять років він професійно займався гандболом, а нині захищає фут­больну честь цеху.

Андрій ПАСЬКО,

слюсар з ремонту ЦГС:

«Найважча частина шляху – це перший крок»

Як часто ми не наважуємося зробити перший крок, тим ча­сом втрачаючи унікальну мож­ливість змінити щось на краще у своєму житті. Змусьте себе діяти – і життя обов’язково порадує вас приємним бонусом.

В цьому переконаний слюсар з ремонту ЦГС Адрій ПАСЬ­КО, який сьомий рік працює на підприємстві, після закінчення профтехучилища. За цей час підвищив свою кваліфікацію з 3 розряду до 6, а нині вже має допуск до підміни бригадира. Його буденна робота – дбати про належний стан обладнання ЦГС. Конвеєр транспортної стрічки, кратцер-кран, установ­ка з приготування сірчаної кислоти – об’єкти, які потребу­ють особливої уваги та спеціальних знань.

Відпочивати від ремонтних справ Андрій любить, граючи в футбол. Виступає за команду ОЦДТ, яка є неодноразовим володарем золотого кубку переможця.

Ольга КОСТЕНКО,

лаборант хіманалізу ЦВТК:

«Важливо не втрачати пильності, одна помил­ка може перекреслити всі старання»

Стаж роботи Ольги складає 6 років, а в лабораторії ОЦДТ і ЦКСК вона працює з почат­ку року денним лаборантом. Ольга виготовляє спеціальні розчини, з якими далі працюють змінні лаборанти. Тому вкрай важливо на цьому початковому етапі виробничого циклу не помилитися. Інакше помилка може занапастити роботу всієї зміни, яка користуватиметься розчинами для визначення якості продукту.

Уважність та зосередженість – базові якості гарного ла­боранта, які мають помножитися на компетентність та на­бутий досвід. Це правило Ольга добре засвоїла і прямує до нових професійних звершень. Не так давно вона отримала допуск до виконання обов’язків інженера лабораторії. Тож, нехай всі плани й задуми будуть успішно реалізовані!

Тетяна ДРОЗДЕНКО,

інженер лабораторії ЦВТК: «Не варто бояти­ся змін, інакше мрії мо­жуть так і не збутися!»

Молода й енергійна Тетяна – приклад поетапного саморозвит­ку та професійного росту. Почи­наючи з лаборанта хіманалізу в лабораторії ЦГС та ЦФК шість років тому, вона продовжувала вчитися і йти назустріч змінам та самовдосконаленню. Освоїла специфіку роботи виробництва двоокису титану, працюючи лаборантом 5 розряду в ОЦДТ, здобула вищу освіту, а в 2017 році зайняла посаду інженера лабораторії з контролю вироб­ництва двоокису титану та сірчаної кислоти для мінеральних добрив (ОЦДТ, ЦКСК). Зона її відповідальності – контроль над лабораторними аналізами даних, перевірка реактивів, проб.

– Страшно було переходити працювати на таке масштаб­не і відповідальне виробництво, але я ж розумію, що страх блокує дорогу до мрій. Тому замість того, щоб боятися, треба вчитися! – зазначає Тетяна. – Вчуся безперервно, нещодав­но успішно здала допуск на підміну начальника лабораторії. Приємно, що в усіх професійних починаннях молодь підтри­мує керівництво нашого ЦВТК.