40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Чотири стихії

Свій десятирічний ювілей святкує фольклорний театр «Оберіг».

Їхня пісня – це ключ до української душі, кожен їхній виступ – це ціла театральна імпреза. За свої десять років колектив повністю виправ­дав свою назву, адже зміг зберегти чарівність народної пісні. «Оберіг» зривав овації глядачів не тільки в Сумах, а й далеко за межами міста. Лауреати Регіонального те­лерадіофестивалю «Зоряний простір», IV та V Міжнарод­ного фольклорного фестивалю «Самоцветы» у місті Курськ, Міжнародного фестивалю «Врачанська весна» м. Враца, ХХІ Всеукраїнського сільського фестивалю – конкурсу мистецтв «Бо­ромля – 2011», Міжнародного творчо­го проекту «Бяседа з сябрамі» м. Мін­ськ, ІІ Фестивалю талантів Державної холдингової компанії «Титан Украї­ни» «Возьмемся за руки, друзья», ІІІ Фестивалю талантів Державної хол­дингової компанії «Титан України» «Вересневі смальти» – не весь перелік злетів цього диво – колективу. З приво­ду свого ювілею колектив підготував прем’єрний мистецький проект «Чо­тири стихії».

З’явився «Оберіг» завдяки директору ПК «Хімік» Тетяні Володимирівні ШУЛІКОВІЙ та його першим учасницям: Оксані ГЛУПАК, Тетяні БОРИСЕНКО, Світлані МОСТОВІЙ, Поліні КАЙДАШ. Молоді, не­досвідчені вони поринули в загадковість українського фольклору. Тетяна Володимирівна згадує: «Починати було важко, адже тоді такої зацікавленості в українсь­кій музиці наша естрада не виявляла, й взагалі багато хто соромився працювати у цьому напрямку. Та не мої дівчата! Наша найперша поїздка була до Курська, на фестиваль. Звідти ми повернулися натхненні й з нови­ми силами, адже коли побачили учасників, їхню смі­ливість, гордість за народ, яку вони виявляли у пісні, ми впевнилися, що рухаємося у правильному напрям­ку. Незабутнім став наш виступ на фестивалі «Бяседа з сябрамі», ми мали змогу виступати на одній сцені із колективом національного телебачення та радіо Білорусії «Бяседа» та колективом Смоленської облас­ної філармонії Росії. Час від часу з’являлася думка не їхати, але я розуміла: це буде гарний досвід для дівчат. Так і сталося! Ми достойно представили нашу народ­ну пісню, а після спілкування з іншим колективами зрозуміли, що нам ще є куди рости і є що відкривати нового!»

Кожна їхня композиція – театральне дійство, у якому виконавиці є головними героями. Сьогодні «Оберіг» – це 6 красунь-дівчат, яких доля звила у кра­сиве пісенне перевесло. Ось, що коротко нам розповіла Тетяна Володимирівна про учасниць: «Оксана ГЛУ­ПАК – старійшина колективу, з якою все починалося. Справжній професіонал, який із задоволенням ділить­ся досвідом із іншими дівчатами. Має унікальний альт, густого, насиченого тембру. Валерія ШАПАРЕНКО – людина центр, яскравість якої важко затьмарити. Це моя права рука, яка завжди допомагає в різних питан­нях. У Лєри прекрасний альт з надзвичайно великим діапазоном, який завжди органічно вплітається в на­родну пісню і максимально доносить її енергію. Ірина КРУПОДЕР у колективі нещодавно, але встигла стати справжньою перлинкою колективу. Відповідальна, яс­крава, ігрова, танцювальна учасниця колективу, яка гарно відчуває ритм. Іринка дуже гарно подає жартів­ливий матеріал. Агнія ХОМУТЕНКО – відмінниця в усьому. Дівчина, яка з 9 років мешкає у стінах Палацу культури «Хімік». Трудолюбива, людина, яка поважає все те, чим займається. Сьогодні приємно спогляда­ти, як із маленької дівчинки вона виросла у красиву, яскраву солістку. Наталія ПЧЕЛЯНА – справжнє со­прано! Наталочка завжди зачаровує глядачів своєю ніжністю й загадковістю. Цей образ чудово доповнює її голос. Наймолодша учасниця, яка остання прийшла в колектив і доповнила його –Анастасія КЛЮЄВА. На­стя у нас трудівничка, вона і танцює, і співає, і грає в театрі, і як солістка з кожним днем удосконалюється. Усі 6 учасниць – це колектив солісток, кожна з яких яскрава особистість, а разом – гармонійний колектив. У цьому ви зможете запевнитися, відвідавши проект «Чотири стихії».

«Оберіг» – це колектив однодумців, якому полюби­лася одна справа. Нова концертна програма «Чоти­ри стихії» обіцяє глядачам багато сюрпризів. Дівчата постануть в різних образах: драматичних, ліричних, а ще виконають сольні номери. Також у цю суто жі­ночу гармонію ввіллється чоловіча сила та енергія. Дівчата заспівають разом із артистами ПК «Хімік» Віталієм ВЕЛІТЧЕНКОМ та Артемом АВЕТИСЯНОМ і солістом філармонії Олексієм ЛИПОВИМ. Близько 30 номерів чекає на глядачів, яскрава програма, нове виконання відомих народних хітів, ну й звичайно жи­вий звук. 6 вересня 2019 року о 18.00 годині в теа­трі юного глядача на вас чекає мистецький проект фольклорного театру «Оберіг» «Чотири стихії».

Щодо планів на майбутнє, то «Оберіг» збирається і далі працювати, прославляючи народну пісню, доно­сячи її через призму сучасності. Планують випустити свій перший кліп, робота над яким вже активно ве­деться.

Бажаємо дівчатам натхнення, невичерпної енер­гії, і щоб кожного разу в залі на них чекав аншлаг! А всіх хіміків запрошуємо зануритися в глибину української душі на концерті «Чотири стихії»!