40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska st., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Кліщі – велика проблема маленьких розмірів

Наша медико-санітарна частина поділилася порадами, як вберегтися від кліщів і що робити, якщо кліщ вас укусив?

Весна – сонячна пора, коли все навколо розквітає, а все, що спало прокидається. І часом це все бу­ває досить небезпечним. Весною занадто активними стають кліщі. Ці, на перший погляд, маленькі та невинні комахи є дуже небезпеч­ними, адже переносять інфекції. Щороку від укусу цих шкідників потерпає більше 20 тисяч громадян, майже 2 тисячі з яких заражаються інфекційними захворюваннями. Укус кліща може призвести людину до інвалідності. Він може заразити людину енцефалітом і хворобою Лайма (бореліозом). Хвороба уражає нервову та серцево-су­динну систему, суглоби та опорно-руховий апарат.

Інфекційні хвороби, які переносять кліщі, спочатку но­сять характер звичайної застуди. У більшості інфікова­них на місці укусу кліща через деякий час (на 2-4-й день, іноді через 2 місяці, а найчастіше через 12-14 днів) вини­кає червона пляма, яка може збільшуватися. Помітили таку в себе – не зволікайте, поспішайте в лікарню!

Як вберегтися від кліщів? Є найпростіші поради: на природу одягайте світлий одяг, не бійтеся, що він за­брудниться, на ньому краще видно кліщів. Вбрання й взуття обирайте закрите. Також не бійтеся викори­стовувати спеціальні аерозолі, запах яких відлякує ко­мах. Не забувайте, що кліщі також можуть нападати й на домашніх улюбленців, тому їм слід також придба­ти аерозолі спеціального призначення. Після того як повернетесь із прогулянки додому, ретельно перевір­те себе. Особливо уважно огляньте такі ділянки тіла як: під пахвами, шию, вуха та біля них, пупок, вигини колін і ліктів, голову, волосся, навколо талії, між ніг. Обов’язково прийміть душ, адже протягом найближ­чих двох годин вода знижує ризик укусу. Не забудьте і про братів наших менших. У тварини подивіться лапи, живіт та писок. Якщо раптом поведінка собаки погір­шиться, він стане в’ялим, утратить апетит, білки очей пожовтіють, терміново везіть його до ветеринара.

Якщо вас все ж таки вкусив кліщ, не панікуйте одра­зу! Щоб гарантувати собі спокій, зверніться в лікарню. Там кліща дістануть й одразу перевірять у лабораторії на наявність інфекцій. Якщо лікарні поряд немає, то перше, що треба зробити – дістати комаху з тіла. Як це робиться? Ефективний спосіб: можна скористатись пінцетом чи петлею з нитки, яку слід закріпити між хоботком кліща та шкірою людини, і повільно крути­ти комаху за годинниковою стрілкою. Розчавлювати кліща не можна, щоб збудники хвороби, які є в його організмі, не потрапили в рану на тілі людини. Після видалення комахи місце присмоктування змастити розчином йоду, спиртом або одеколоном.

Бережіть себе і своє здоров’я! Будьте обережними на природі у ці святкові весняні дні.