40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska st., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Кращі з кращих, Охорона праці – запорука життя

22 лютого 2019 року в ПК «Хімік» відбулося нагородження бригадирів й майстрів цехів. Були підведені підсумки трудового суперництва

Усім відома проста істина, що конкуренція породжує результат. Її ефективність уже не один рік доводить трудове суперництво. Саме за рахунок застосування цієї особливої форми стимулювання, підвищується ефективність вирішення виробничих завдань. Трудо­ве суперництво не тільки не пережило себе, але, як і раніше, є рушійним мотивом підвищення трудової ак­тивності працівників нашого підприємства.

Цей вид виробничого стимулювання то зникав з го­ризонтів нашого підприємства, то знову з’являвся. У такому вигляді як зараз трудове суперництво з’явило­ся на ПАТ «Сумихімпром» у 2008 році. Протягом 11 років трудові колективи щомісяця доводять свою пер­шість, стають володарями перехідних кубків, отриму­ють фінансові винагороди.

22 лютого в ПК «ХІМІК» на урочистому заході відзна­чили кращі структурні підрозділи підприємства, при­своїли звання «Майстер 1 класу», «Майстер 2 класу», «Кращий бригадир». Усіх учасників свята та присутніх привітала адміністрація ПАТ «Сумихімпром»: дирек­тор виконавчий Володимир ВОЛКОВ, голова об‘єднаного профспілкового комітету Наталія КОЛЄСОВА, директор технічний Сергій КАРПЦОВ, директор з персоналу та соціальних питань Олег ТЕТЬОРКІН, заступник голови об‘єд­наного профспілкового комітету Во­лодимир КОВБАСА, головний механік Андрій КОВНЕР, головний енергетик Максим БАБЕНКО, директор з охоро­ни праці та ЦЗ Олександр ГРЕБЕНЮК, заступник директора технічного Юрій КІПТЕНКО. Свої вітання подарував і творчий колектив ПК «ХІМІК».

Головною інтригою свята було визначення пере­можців трудового суперництва. Серед виробничих підрозділів основної групи переможцем став цех по виробництву залізоокисних пігментів (начальник Андрій БАРДАКОВ, голова цехового комітету Юрій КИСЛЯК). Друге місце виборов об’єднаний цех по виробництву двоо­кису титану (начальник Володимир ШИНКА­РЕНКО, голови цехових комітетів ОЦДТ-1 Роман РУДИКА, ОЦДТ-2 Ігор Бордуков). Третє міс­це – цех по виробництву складних мінеральних добрив (начальник Юрій КУРИЛЕНКО, голова цехового комітету Іван ПЛІТЧЕНКО).

Лідером серед допоміжних цехів став авто­транспортний цех (начальник Ігор КРАВЧЕНКО, го­лова цехового комітету Григорій ВОЛЧЕК). На 2 місці – цех «Коагулянт» (начальник Віталій ЛАВРУСЬ, голова цехового комітету Ігор ІЛЛЯШЕНКО). 3 місце дістало­ся залізничному цеху (начальник Юрій ГЛУШКО, голо­ва цехового комітету Олена ЧЕМЕРИС).

Знання справи, вимогливість і висока професій­ність трудових колективів ПАТ «Сумихімпром» допомагають нашому підприємству пройти випро­бування нашого часу та впоратись із усіма поставле­ними завданнями.

Охорона праці – запорука життя

12 березня 2019 року на очній оперативній нараді виступив директор з охорони праці та цивільного захисту Олександр ГРЕБЕНЮК, який прозвітував про стан охорони праці за 2018 рік

Навряд чи хтось посперечається з тим, що здоров’я — найважливіша і водночас найбільша цінність людини. Здоров’я – ресурс, який практично не поновлюється і в той же час необхідний для нашого існування. Загроза здоров’ю може зустріти людину у будь-якому місці. Для того, щоб унеможливити її виникнення на робочому місці, роботодавець проводить заходи з охорони праці.

У 2018 році на ПАТ «Сумихімпром» було проведено 34 комплексні перевірки стану охорони праці. Вони показали, що на підприємстві в повному обсязі виконуються вимоги системи управління охороною праці. Базовий оціночний рівень безпеки праці в минулому році склав 98,6%.

Найкращих показників з досягнення високого оціночного рівня безпеки праці в 2018 році досягли: ЦЗП, СКЦ-4, СКЦ-5, ЦФК, ОЦДТ, ЦСМД. Щодо допоміжних цехів, то тут високих показників досягли: цех «Коагулянт», ЦЦКВП та А, РМЦ, ЦЦР, електроцех, ЦВП та К, РБЦ та автотранспортний цех.

За даними Державної служби з питань праці, до найбільш травмонебезпечних професій у 2018 році можна віднести працівників транспортної сфери, будівельників, електриків, працівників агропромислового комплексу, слюсарів, шахтарів. Щодо виробничого травматизму, то в 2018 році загальна кількість постраждалих осіб в Україні склала 4126 осіб. Серед них 105 чоловік отримали травми, працюючи саме в хімічній галузі.

У 2018 році на нашому підприємстві виявлено 38 порушників правил охорони праці. До найбільш частих порушень можна віднести невикористання засобів індивідуального захисту та спецодягу, порушення вимог нормативно-правових актів з ОП під час організації та при виконанні робіт. Результатом недотримання правил охорони праці на виробництві часто стають нещасні випадки, яких на нашому підприємстві у 2018 році було 2.

Щодо невиробничого травматизму, то у 2018 році було виявлено 260 випадків. Для порівняння: у 2017 році ця цифра становила 265, у 2016 -292. До найбільш розповсюджених причин травмування можна віднести: падіння під час пересування, причини, які характеризуються показником «інші» (оступився, підвернув ногу), падіння з висоти, обрушення предметів, матеріалів, дія предметів, що рухаються та розлітаються. Станом на 12.03.2019 року ми маємо вже 50 випадків невиробничого травматизму.

Відповідно до «Плану комплексних заходів по досягненню встановлених нормативів безпеки, гігієни праці і виробничого середовища, підвищення рівня охорони праці, попередження випадків виробничого травматизму, профзахворювань і аварій на 2018 рік» було заплановано і виконано 5 комплексних заходів на суму 265,4 тис. грн.

Всього у 2018 році на забезпечення та виконання умов охорони праці було витрачено 31 млн. 429 тис. грн. До цієї суми увійшло наступне: придбання молока, що видається працівникам за роботу у шкідливих умовах праці з профілактичною метою (1 млн. 740 тис. грн.), лікувально-профілактичне харчування – (21 млн. 330 тис. грн.), придбання ЗІЗ, спецодягу, спецвзуття (4 млн. 198 тис. грн.), придбання аптечок (115 тис. грн.), придбання миючих засобів (215 тис. грн.), навчання з охорони праці ( 46 тис. грн.), проведення медичного огляду (3 млн. 197 тис. грн.), забезпечення роботи системи матеріального стимулювання за високий показник з охорони праці (93 тис. грн.), проведення оглядів-конкурсів та місячників з пожежної безпеки (4 тис. грн.), виконання робіт з технічної діагностики та технічного огляду вантажопідіймальних споруд і об’єктів котлонагляду (196 тис. грн..), пошиття бурок та придбання калош (30 тис. грн.).

Вирішальним засобом збереження здоров’я і життя людей у процесі їхньої професійної діяльності є охорона праці. Адже краще разом запобігти нещасним випадкам на виробництві, ніж потім ліквідувати їх наслідки.