40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Криза на ринку мінеральних добрив

Стрімке зростання цін на газ в Україні призводить до критичної ситуації на ринку мінеральних добрив та негативно впливає на роботу підприємств – виробників.

Нині в Україні працює шість великих підприємств з виготовлення мінеральних добрив. Одеський припор­товий завод призупинив свою роботу через борги за газ. Інші заводи змушені піднімати ціни на свою про­дукцію через суттєве здорожчення газу. Через стрибки цін на газ багатьом європейським виробникам довелося закрити власне виробництво.

З початку осені цього року на торгах на Українській енергетичній біржі ціна природного газу вже побила декілька абсолютних рекордів за всю історію. Зараз ціна сягла позначки 38 тис.грн за тисячу кубометрів.

– Основна маса аграріїв проавансували добрива в червні-липні, на початку серпня. І це дало змогу забезпечити себе на осінь і весну азотною групою ще за минулими цінами. Але не всі аграрії пішли таким шляхом. І це може призвести до зниження норми внесення добрив і потенційно до зниження врожайності наступного року, – говорять експерти.

Виробники добрив потрапляють у своєрідну пастку – з одного боку неможливо утримувати ціну на попередньому рівні через збільшення собівартості продукції, з іншого – аграріям нерентабельно пла­тити такі кошти за добрива. Багато європейських виробників розцінили цю ситуацію як форс-мажор і згорнули виробництво, як то кажуть до кращих часів. Не виключено, що українські заводи-виробники або істотно знизять вироблення продукції, або будуть змушені зупиняти виробництво.