40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial Department
+38 (0542) 67-42-14
+38 (0542) 67-42-14
Request sent
Expect an answer!
Міністерство охорони здоров’я України своїм наказом № 2393 від 1.11.2021 року, зареєстрованого в Міністерстві юстиції 8.11.2021 за № 1452/37074, розширило перелік організацій, співробітники яких мають обов’язково щепитися проти COVID-19.
До цього списку увійшло і ПАТ «СУМИХІМПРОМ».
Згідно з наказом, до освітян та працівників центральних та місцевих органів влади, які підлягають обов’язковій вакцинації проти COVID-19 на період дії карантину, встановленого Кабінетом Міністрів України, додаються співробітники:
Наказ набирає чинності 9 грудня 2021 року.
Працівники вищезазначених установ, які не щепляться проти COVID-19 протягом цього періоду, будуть відсторонені від роботи без збереження заробітної плати. Ті, хто мають абсолютні протипоказання до проведення щеплень, які визначаються відповідно до інструкцій до застосування вакцин, рішень Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики, Переліку медичних протипоказань та застережень до проведення профілактичних щеплень, затвердженого наказом МОЗ від 16.09.2011 року № 595, не підлягатимуть обов’язковій вакцинації.
Держслужбовці та соціальні працівники, а також співробітники стратегічно важливих підприємств можуть щепитися від COVID-19 організовано або індивідуально у зручному для них пункті чи центрі вакцинації.
Для працівників ПАТ «СУМИХІМПРОМ» організовані зручні умови для вакцинації у медико-санітарній частині підприємства.
Що робити, якщо відсторонили від роботи?
Відсторонення триватиме до моменту усунення його причини. Повернутися до роботи можна буде вже після щеплення першою дозою вакцини проти COVID-19.
Роботодавець не має права звільняти працівника, який відмовився чи ухиляється від обов’язкового профілактичного щеплення. Якщо таке стається, працівник має право поскаржитись у Держслужбу з питань праці.
Роботодавець має право відсторонити працівника без збереження зарплати, якщо той відмовляється або ухиляється від вакцинації – це зазначено у ст. 12 Закону «Про захист населення від інфекційних хвороб». Проте за людиною зберігається місце роботи.
Відповідно до законодавства про загальне обов’язкове державне соціальне страхування у випадку відсторонення працівника від роботи та припинення виплати заробітної плати не надається допомога по тимчасовій непрацездатності. У разі захворювання працівника у період відсторонення від роботи, листи непрацездатності оплаті не підлягають.
Відповідно до умов статті 82 КЗпП України, ст. 9 Закону «Про відпустки» період відсторонення працівника від роботи не враховується до стажу роботи, що дає право на щорічну відпустку. За період відсторонення від роботи без збереження заробітної плати сплата страхового внеску на соцстрахування не здійснюється, відповідно, цей період до страхового стажу не зараховується.
Кого не можуть відсторонити?
Працівники, які мають протипоказання до щеплення повинні надати довідку, де не буде вказуватися конкретний діагноз людини, тож не буде розголошення приватної інформації. Якщо протипоказання до вакцинації в людини тимчасове, довідка матиме обмежений термін дії.
Працівники, які перехворіли на COVID-19 отримують відповідну довідку від сімейного лікаря, яка дійсна 90 днів, та тимчасовий сертифікат в додатку «Дія».
Працівники, які отримали першу дозу вакцини завантажують «жовтий» Covid-сертифікат в «Дії». Зауважте, що 24 листопада Уряд видав Постанову, де скоротив термін дії сертифікату, виданого після першого щеплення, – із 120 до 30 днів.