40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska st., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Ось і настало літо!

Літо – пора радісних емоцій і відпочинку, сонця і теплих променів. Як вберегтися від сонячного та теплового удару , нам розповіли медики нашої МСЧ.

Перше, що має знати кожна людина, це те, що сонячний удар є різновидом теплового. Тепловий удар трапляється, коли настає загальний пере­грів організму. Він далеко не завжди пов’язаний із впли­вом на людину сонячних про­менів. Він може виникнути і в задушливому місці, погано провітрюваній будівлі. Сонячний удар вини­кає через перебування людини під впливом соняч­них променів в літню спеку.

Симптоми цих двох ударів доволі схожі, але від со­нячного людина довше відновлюється. Важко його переносять діти, люди похилого віку і хворі на сер­цево-судинні патології. Симптоми, які перші з’яв­ляються у людини, почервоніння шкіри, слабкість, головний біль, запаморочення,сильна пітливість (може кидати в холодний піт). Через деякий час може бути нудота, підвищення температури, носова кровотеча, блювота. При перших ознаках теплово­го удару варто викликати лікаря. Самостійно пере­несіть постраждалого в прохолодне місце, звільніть дихальні шляхи (розстебніть комір, зніміть тісний одяг), на лоба покладіть холодний рушник, напоїть водою. Щоб уникнути такої неприємності, варто уникати активності на вулиці в проміжку з 10:00 до 16:00, обов’язково носити головний убір, не засмага­ти під прямими сонячними променями, носити одяг з натуральних тканин. Також не варто переїдати, пити алкоголь у спеку, потрібно пити багато простої води, зелений чай, але не солодкі газовані напої. Для профілактики теплового удару в приміщенні по­трібно забезпечити нормальну циркуляцію повітря в ньому. У цьому допоможуть кондиціонери, венти­лятори, регулярне провітрювання. Улітку, за умови високої середньодобової температури повітря,ре­комендується вживати більше фруктів і овочів. Виключити із раціону жирну і гарячу їжу. Частіше приймати холодний душ, який дасть можливість охолонути після літньої задухи. Користуватися сон­цезахисним кремом (спреєм). Ні в якому разі не за­лишати дітей та тварин в замкненому автомобілі в спекотний день, адже існує високий ризик отримати тепловий удар. Улітку слід суттєво змінити свій ре­жим дня для того, щоб мати змогу бувати на вулиці зранку та ввечері, і перебувати в приміщенні в обід. Якщо ж робота чи інші життєві обставини вимага­ють іншого, треба якнайкраще захистити свій ор­ганізм від спеки.

Дотримуючись цих простих правил, ви проведете незабутнє літо!