40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Пам’ятна зустріч, Зустріч із учасниками АТО

14 лютого 2020 року воїни – інтернаціоналісти зібралися разом, щоб згадати події, які тридцять один рік тому зробили їх героями.

Так, саме героями, адже кожен із них ішов на війну, розуміючи, що це може бути остан­ній день, коли вони ба­чать своїх рідних, коха­них! Із болем в серці та сльозами на очах зга­дують наші бійці про події 1979 -1989 років. Цілих 10 років тривали запеклі бої, у яких наші чоловіки мужньо вистояли. Події тих років згуртували хіміків в одну дружну родину, де не­має чужого болю й радість одна на всіх.

На урочистості, присвячені 31 річниці виводу військ з території Афганістану завітали почесні гості: директор виконавчий Володимир ВОЛ­КОВ, голова об’єднаного профспілкового комі­тету Наталія КОЛЄСОВА, директор з персоналу та соціальних питань Олег ТЕТЬОРКІН, голова Сумської спілки воїнів – інтернаціоналістів Во­лодимир РЕКУНЬ.

Першими до всіх присутніх звернувся Во­лодимир ВОЛКОВ та Наталія КОЛЄСОВА. За активну участь у громадській діяльності під­приємства, високий патріотизм та з нагоди 31-річниці виводу військ із Афганістану Володимир Миколайович та Наталія Яківна вру­чили Подяки: Петру ЯСНОПОЛЬСЬКОМУ, Володимиру МАЛІНО­ШЕВСЬКОМУ, Федору ЗАВАЛІЮ, Олександру СЕНЧЕНКУ.

Після нагородження привітати воїнів-аф­ганців мав за честь ди­ректор з персоналу та соціальних питань Олег ТЕТЬОРКІН. Олег Во­лодимирович висловив щиру вдячність та шану кожному присутньому, а також згадав про Во­лодимира АРТЮХА та Олександра ОЛЕКСАН­ДРОВСЬКОГО, які сво­го часу створили клуб «Зідар», у якому займа­лися військово-патріо­тичним вихованням мо­лоді. І як засвідчив час, їм це добре вдалося.

Звичайно, не обійшло­ся в цей день і без вітань голови Сумської спілки воїнів – інтернаціоналістів. Володимир РЕКУНЬ грамо­тою за особистий внесок у розвиток ветеранського руху, активну роботу з військо­во-патріотичного виховання молоді та з нагоди 31-ої річ­ниці виведення радянських військ із території Афганіста­ну нагороджено Олексан­дра БІЛОКУРА, Олександра СТРЕЛЬЧЕНКА, Олексан­дра СИМОНЕНКА. Медаллю «Честь. Мужність. Пам’ять» удостоєно Віктора ЛИСИ­ЦЮ, Миколу СЛЄПЧЕНКА, Олексія БЕРЕЖНОГО.

Традиційно завершив марафон

святкових вітань голова спілки воїнів-інтер­націоналістів ПАТ «СУМИХІМПРОМ» Юрій ПРИХОДЬКО. Він у першу чергу привітав усіх побратимів із цією незабутньою датою, після чого від усієї спілки подякував адміністрації підприємства та об’єднаному профспілковому комітету за щорічну організацію урочистостей. Медаллю «Честь. Мужність. Пам’ять» Юрій Ми­хайлович нагородив Андрія БАБІНА та Володи­мира ДОЛГОВА.

Лунали вітання і від творчого колективу ПК «Хімік», смачними стравами частував наших бій­ців КГХ. Святкова програма додала щасливих та світлих емоцій. 15 лютого воїни-інтернаціоналісти вирушили до обеліску, де вшанували пам’ять усіх загиблих воїнів.

Зустріч із учасниками АТО

13 лютого 2020 року відбулася зустріч представ­ників міської влади та виконавчих органів із учас­никами АТО. Такий формат спілкування прохо­див уперше. Учасники мали можливість почути актуальну інформацію, ознайомитися з планами на 2020 рік, а також особисто поставити питання керівникам тим чи інших структур.

Розпочала засідання заступниця міського го­лови Альона Іванівна ДМІТРЄВСКАЯ. «Така зу­стріч проводиться вперше, але ми сподіваємося, що надалі більш активно співпрацюватимемо із найбільшими спілками учасників АТО. Сьогодні хочемо познайомити вас із програмами, які діють в місті для учасників АТО та УБД», – зазначи­ла заступниця. Також вона розповіла, що в місті діє програма матеріальної допомоги по наданню житла. Ця програма діє вже протягом двох років. Перший рік її виконання закінчився успішно. Усі 60 учасників, визначені за рейтинговим списком, отримали житло. У 2019 році,через недофінсуван­ня бюджету житло отримали 33 учасники АТО.

Більш детально на питаннях соціального за­хисту зупинилася заступниця директора депар­таменту соціального захисту населення Алла КОТЛЯР. Вона нагадала, що всі пільги, які мають право отримувати учасники АТО, прописані в Законі України «Про статус ветеранів війни». Ко­ротко розповіла, що кожен учасник війни має 75% знижку на житлово-комунальні послуги, за кошти державного бюджету мають надаватися: санатор­но-курортне лікування, послуги із психологічної реабілітації та послуги із професійної адаптації. Алла Іванівна зазначила, що в цьому році збіль­шилося фінансування на оздоровлення, що дасть змогу оздоровити більше осіб. Щодо професійної адаптації, то ця послуга на­дається безкоштовно, але тіль­ки раз. Розповіли і про пільги, якими можуть користуватися діти військових, а саме про без­коштовне харчування в школі та про пільги під час вступу до ВНЗ. Розповіли про моне­тизацію пільг. Після чого наші військові поставили актуальні питання, одне з яких – чи вхо­дитиме транспортування газу в пільги? Відповідь на яке була: «Ні».

Далі виступив директор Центру допомоги учас­никам АТО. Він ознайомив присутніх із переліком послуг, які наддаються в цій установі військовим. Після чого виступив начальник управління депар­таменту інфраструктури Віктор Іванович ПАВ­ЛЕНКО. Він відповів на питання, які стосувалися ЖК послуг. Найбільше проблемних питань було направлено заступниці начальника управління архітектури та містобудування Ользі Олегівні БОНДАРЕНКО. Головне питання – отримання земельних ділянок для забудови. Ольга Олегівна повідомила, що управлінням архітектури розро­блено плани, за якими розміщено 385 ділянок для учасників АТО. Про стан забудування та реаліза­ції цих ділянок можна дізнатися в управлінні зе­мельних ресурсів.

Деякі питання учасників вирішувалися на місці, деякі взято на контроль. Такі зустрічі планується проводити й надалі. Коло представників структур обіцяють збільшити.