40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska st., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Справа зрушила з місця…, Свято гаманця, Час обирати сімейного лікаря

У середині березня ПАТ «Сумихімпром» заключило договір зі страховою компанією «АСКА» щодо медичного страхування працівників.

Співпраця з «АСКА» виявилася проблематичною, люди не отримували компенсацію з січня. Профком усіляко намагався вплинути на цей процес, наполягав прискорити належні виплати. І ось нарешті справа зрушила з місця. У серпні працівникам були виплачені відшкодування за січень 2018 року. Сподіваємося, що надалі «АСКА» продовжить співпрацю в належному режимі.

Свято гаманця

Серпень добігає кінця, а це значить, що скоро Перше вересня. І якщо для дітей це свято радості й знань, то для їхніх батьків – це «свято» гаманця.

Сьогодні зібрати школяра – задоволення не з дешевих. Середній бюджет стартує від 2000 грн. Але що робити людям зі складним матеріальним становищем? Згідно умов колективного договору ПАТ «Сумихімпром» даній категорії працівників передбачена матеріальна допомога на підготовку дітей до школи – 500 грн. на дитину. Можливість її отримати мають багатодітні сім’ї, одинаки (батько або матір), розлучені жінки, вдови, батьки, які виховують дитину-інваліда. Усього допомогу для підготовки дітей до школи отримали 167 працівників на суму 102 тис.грн

Час обирати сімейного лікаря

На засіданні голів цехових комітетів виступила головний лікар МСЧ ПАТ «Сумихімпром» Оль­га СТОВБИР, яка розповіла про медичну рефор­му, вибір лікаря та підписання з ним деклара­ції. Згідно наказу МОЗ України від 19.03.2018 № 503 «Про затвердження Порядку вибору лікаря, який надає первинну медичну допомогу ( далі ПМД), та форми декларації про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу», кожен громадянин повинен обрати лікаря, який йому надаватиме ПМД і підписати з ним декларацію.

За новою реформою на кожного громадянина виділяються державні кошти для його медично­го обслуговування. Так, підписуючи декларацію з конкретним лікарем, ви повідомляєте державі, що оплата за ваше обслуговування має надходи­ти саме у цей медичний заклад.

Вибір лікаря відбувається за бажанням. Зміни­ти його ви зможете у будь-який момент, для цьо­го достатньо укласти нову декларацію. Однак, медичний працівник може відмовити вам, якщо уже набрано максимально рекомендовану кіль­кість пацієнтів – 2000 осіб.

А як же лікуватимуть пацієнтів, які не підписали декларацію? Надавати медичну допомогу будуть всім! Тільки в такому випадку пацієнтові дове­деться оплачувати послуги з власної кишені. Так, почи­наючи з 2020 року, коли медреформа запрацює на повну силу, лікар НЕ БУДЕ ЗОБОВ’Я­ЗАНИЙ надавати ПМД людям, які не підписали з ним де­кларацію.

Лікарі-терапевти МСЧ ПАТ «Сумихімпром» уже розпочали підписувати декларації із пацієнтами. Сьогодні надати послуги ПМД вам готові лікарі-терапевти: Олександр РОСЬ, Григорій МАГАЛЯС і Тетяна ВЕЛИЧКО (починає оформлення декларацій з жовтня). Лікарі забезпечать вам якісне обслуговування, адже їм відомі ваші історії хвороб, завжди поряд вузькопрофільні фахівці, до того ж є власна лабораторія, у якій можна зробити необхідні аналізи.

Для оформлення декларації про надання ПМД вам знадобиться: паспорт, ідентифікаційний код і наявність мобільного телефону.