40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Світ у фотокадрі

Календар щедрий на свята і особливі дати. От наприклад 19 серпня українці відзначали не лише Яблучний Спас, а ще й День фотографії. Чи відомо вам, що першим прак­тичним способом фотографування вважається дагеротипія? Це процес отримання зо­браження на металевій пластині. Вона була ство­рена на початку 1820-х років французьким ви­нахідником Жозефом Ньепсом, однак носить ім’я Луї Дагера, оскільки саме йому вдалося отримати зображення і зафіксувати його на мідній пластині, покритій сріблом. У наступні роки багато вчених продовжувало вдосконалювати процес отриман­ня фотографій, використовуючи різні матеріали і реактиви. У 1861 році Джеймс Максвелл зумів відтворити кольорове фото, а винахід у 1981 році компанією «Sony» цифрової камери дозволив ро­бити цифрові фотографії і відмовитися від тради­ційної фотоплівки.

Нині багато хто захоплюється фотографією, у тому числі і в нашому колективі.

Знайомтеся – економіст з планування ВЕПтаАГД Павло ТЮТЮННИК. Він працює на підприємстві вже 12 років. Цікавість до фотографування має з раннього дитинства, ще коли тато робив сімей­ні фото на легендарному «Зеніті». А свій власний фотоапарат придбав у студентські роки, з тих пір і почав власну фотоісторію. Пропонуємо вашій увазі декілька фоторобіт Павла та бліц-інтерв’ю.

Що надихає на творчість?

Політ для фототворчості завжди з’являється у вільний час. Коли по максимуму розслаблений, ні від чого не залежиш і можна «відпустити себе», щоб з головою зануритися у світ по той бік фото­камери. І тоді вдається по-особливому зберегти момент, образ, враження.

Які жанри фото найулюбленіші?

Я люблю макрозйомку. Коли можна побачити найдрібніші деталі, звичайні предмети перетво­рюються у магічні образи. Природа, пейзажі теж стимулюють взяти до рук фотоапрарат.

Чи є кумири серед відомих фотомитців?

Кумирів, як таких, немає, зараз дуже багато гід­них фотографів, які мене надихають. Особливо вражають роботи Діани Ар­бус, Андреаса Гурскі, Сола Лейтера.

На твою думку, що найважливіше у фо­тографії?

Для мене головне у фото – це настрій, атмосфера, щоб піс­ля перегляду світ­лин ще залишався приємний шлейф враження.

Чи брав участь у фотовиставках?

Кілька разів брав участь у виставках Сумського місько­го фотоклубу «Ім­пульс».

Чи є бажання спій­мати на фото щось унікальне?

Мені вдалося спій­мати за хвоста ко­мету Neowise, яку людство не побачить найближчі шість ти­сяч років.

Творчі плани та фотобажання?

У мене багато ідей, які хотілося б ре­алізувати, вони всі абсолютно різні. Сподіваюсь, що втілю в життя хоча б половину з них. Є шалена мрія сфо­тографувати диких звірів (гепарди, бі­зони) так би мовити на їх території, у їх природному середо­вищі.