40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


ЦЦР — 35 років!

Колектив цеху централізованого ремонту – ремонтний авангард ПАТ «СУМИХІМПРОМ». Через їхні руки пройшло абсолютно все устаткування підприємства – від незначних поточних ремонтів до масштабних реконструкцій та будівництв. У червні цех відзначає 35-річчя з дня заснування! Це гарна нагода для розширеного репортажу про трудовий колектив та його насичені робочі будні.

Адміністрація та об’єднаний профком підприємства віта­ють колектив з ювілейною датою та бажають працювати злагоджено й натхненно в атмосфері взаємодопомоги і до­брозичливості!

Нехай ваш професіоналізм, відданість інтересам справи та життєва позиція несуть вам заслужену шану і повагу. До­брого здоров’я, благополуччя і затишку у ваших родинах і успішного здійснення найсміливіших планів та проектів!

 Історична еволюція ЦЦР

Якщо виробничники – це передова ланка підприємства, то ремонтники, безсумнівно, – їх права рука. Тому ремонт­на служба завжди посідала чільне місце у процесі злагодже­ної роботи заводу. Спочатку всі ремонтники базувалися на території нинішнього РМЦ, а потім виникла необхідність структурувати виробничі підрозділи. Як результат – 12 черв­ня 1985 року почав свою новітню історію цех централізова­ного ремонту. Для розміщення потужностей обрали будівлю СКЦ №1, який на той час вже був виведений з експлуатації. На той час цех налічував понад 500 працівників. Спочатку цех складався з слюсарної та вентиляційної дільниці, а в 1999 році створили монтажну і сантехнічну дільниці.

Перший начальник цеху – Геннадій СОВІК (на фото з архіву), який взяв на себе відповідальність за створення оновленого велетня ремонтних робіт «СУМИХІМПРОМУ». Під його керівництвом реалізо­вувалися численні ідеї та пропозиції щодо удосконалення роботи устаткування, виробничих процесів та розвитку всього цеху загалом. Після 20-річного керування підрозділом, кермо господаря цеху Ген­надій Владиславович передав Юрію КІПТЕНКУ (нині – директор технічного департаменту). На зміну йому через кілька років прийшов Андрій КОВНЕР (нині – головний механік). А зараз, вже сьомий рік поспіль, колектив очолює Олександр ЧЕШКО:

– Посада начальника ЦЦР зобов’язує знати досконало не лише свій цех, а й усі, без винятку, позиції в кожному виробничому підрозділі заводу. Завдяки моєму досвіду роботи слюсарем, май­стром, вдалося вивчити ремонтну специфіку всебічно і безпосередньо на практиці. Ці знання – це першооснова щоденної роботи керівника, що допомагає діяти виважено та продуктивно.

Ремонтна міць

Колектив ЦЦР налічує 217 працівників – це 8 слюсарних бригад, 9 монтажних, 4 венти­ляційних, 2 футерувальних, 2 бригади вог­нетривників і 1 свинцепаяльників, група ме­ханіків, трактористи, машиністи крану, водії, а також бюро спеціальних і піднаглядних робіт та лабораторія інструмен­тальної діагностики. Професіоналізм персона­лу підтверджується і які­стю виконаних ремонтів, і освоєнням суміжних професій, і отриманням допусків на ремонт спе- цифічного піднаглядного устаткування. Здається, немає таких завдань, які були б не під силу нашим знавцям ремонтної справи. Влітку колективу ЦЦР особливо спекотно, адже на цю пору припадає найбільше капітальних ремонтів та масштабних реконструкцій. Цьогоріч бригади ЦЦР працювали над ремонтом БГСХ в ЦСМД, випарного апарату №1 ЦКСК, реконструкцією СГБ №6 в ЦГС, а нині тривають ремонтні роботи на об’єктах сірчано­кислотних цехів.

Ремонт вихлопної труби СКЦ №4

 

Бригада слюсарів з ремонту та монтажу Олексія КУЛЬБАЧНОГО на чолі з майстром Романом СКРИННИКОМ

 

Гордість коллективу

Фундаментальною основою компетентного колективу є досвідчені ремонтники з трудо­вим стажем 30-40 років. Вони працюють в цеху з моменту його створення, а до цього трудилися у спільній ремонтній службі за­воду. Це слюсарі з ремонту Володимир КА­ЧАНОВ, Микола СКРИННИК, Олександр РИБАЛКО, Віктор ІВАТЬКО, електрогазо­зварники Микола ГРИМАЙЛО і Микола ДУДКА, інженер-технолог Тетяна ЖУКОВА, інженер з нормування праці Григорій АВРА­МЕНКО.

Бригада вентиляційної дільниці під головуванням Андрія ГАНІЧЕНКА.

Зборка вентилятора для ЦСМД

Бригади футерувальників під керівництвом бригадирів Павла НЕМЧЕНКА, Людмили ЛЯШЕНКО на чолі з майстром Богданом БИЛЕНКО

Найсолідніший трудовий стаж – 50 років – має начальник бюро Петро ЧЕРЕВКО. До того ж, він упродовж останніх 25 років є профспілковим ліде­ром цеху.

Серед працівників цеху є нагороджені почесни­ми державними відзнаками – три «Заслужених працівники промисловості України», володарі Ордену «За заслуги», медалі «За працю і звитягу», Знака Пошани «За заслуги перед хімічною галуз­зю». Звання «Заслужений ветеран праці ПАТ «СУ­МИХІМПРОМ» мають 59 працівників ЦЦР, «Вете­ран праці» – 87 осіб.

Таланти ЦЦР

Бригада слюсарів з ремонту на чолі з бригадиром Миколою СКРИННИКОМ

Колектив цеху-ювіляра славиться не лише відповідальним підходом до виробничих завдань. Це помітна постать і у громадсько­му житті сумських хіміків, і в спортивному. ЦЦР-івці – незмінні переможці в настільному тенісі та багаторазові чемпіони з перетягуван­ня канату. А візитівку їх професіонального й креативного підходу до справ помітно з поро­гу! Ґанок цеху виконаний у формі шестерні, а квітники нагадують болти – символи ремонт­ної специфіки.

Тож, зичимо колективу й надалі працювати натхненно, з творчою іскрою і примножувати трудові здобутки!

Микола СКРИННИК:

«Не важливо скільки тобі років, важливо лише те,

скільки доріг ти пройшов»

Микола Іванович пройшов немало доріг. Життя завело на Афганську стежку, де довелося пізнати що таке війна. Трудовий шлях привів до прохід­ної «Сумихімпром», де пройшов 36-річну слюсарну школу, 17 років з яких – у ЦЦР. Бригадирський стаж теж солідний – 15 років. Звісно, за цей час зроблено не одну сотню ремонтів та реконструкцій. Цьогоріч зроблено вже теж чимало масштабних робіт – ремонт пароперегрівача котельного цеху, випарного апарату ЦКСК, центрифуги ОЦДТ.

Слюсарна справа СКРИННИКІВ перейшла від батька до сина. Тринадця­тий рік працює на підприємстві, майстром ЦЦР, син Сергій. Батьківська майстерність є гарним прикладом як для сина, так і загалом для молодо­го покоління хіміків. За роки сумлінної праці Микола СКРИННИК здобув повагу і авторитет в колективі, має в своєму активі почесні звання «Вете­ран праці ПАТ «Сумихімпром», «Заслужений ветеран праці ПАТ «Сумихім­пром» , грамоти від обласної та міської влади, а також знакову державну нагороду – орден «За заслуги ІІІ ступеня».

Володимир КАЧАНОВ:

«Наша родина має спільну 136-річну трудову історію на заводі»

Бути хіміком – для когось випадковість, для когось свідомий вибір, а для декого сімейна традиція. Родина Качанових розпочала свій тру­довий літопис у 1957 році, коли на підприємство прийшов працювати Дмитро КАЧАНОВ, батько Володимира. Стали частиною великого колективу і мати, дружина, брат, і син. Якщо скласти докупи тру­довий стаж на заводі усіх членів родини КАЧАНОВИХ вийде значна цифра – 136! Нині на підприємстві працює лише Володимир Дмитро­вич, за плечима якого 39 років наполегливої роботи на заводі, 34 роки бригадирства. Бригаді КАЧАНОВА завжди довіряють найсерйозніші об’єкти, де потрібно проявити максимум досвіду роботи в складних виробничих умовах.

Багаторічна робота й професіоналізм Володимира Дмитровича гід­но оцінені, він удостоєний медалі «За працю і звитягу».

Олександр РИБАЛКО:

«Життя справді складне, і єдиний у нього підручник – досвід»

Скільки ти б книжок не прочитав, але по-справжньому навчити може лише власний досвід. Саме досвід є головним поводирем по життю. Цю думку підтримує і бригадир слюсарів з ремонту ЦЦР Олександр РИБАЛКО. Сотні сторінок його трудового літопису сповнені безцінного досвіду вправного ремонтника. Від найпростіших устаткувань до багатофункціональних агрегатів – все треба знати від «А» до «Я», щоб зрозуміти як привести техніку до ладу. І цю ремонтну азбуку за 32 роки роботи Олександр Леонідович засвоїв на «відмінно» й отримав високу трудову нагороду – орден «За заслуги ІІІ ступеню».

А хімпромівський життєвий досвід разом з Олександром РИБАЛКО ділять і його брат Микола, теж слюсар з ремонту ЦЦР, і дружина Олена, яка працює в ОЦДТ.