40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


(Рус.) У пісні – душа народу, Зробити зі звичайного незвичайне – головне завдання творчості

Репортаж із концерту «Чотири стихії» фольклорного театру «Оберіг»

Майже шоста вечора. На вході до Театру дітей та юнацтва справжній аншлаг. Тут ми зустрі­чаємо місцевих діячів культури, журналістів, фотографів, студентів, батьків із дітьми, юнаків із квітами та статних військових. Через кілька хвилин уся ця публіка зануриться в дивовиж­ний світ народної та сучасної української пісні. Сьогодні у стінах театру справжнє свято – фоль­клорний театр «Оберіг» святкує свій десятиріч­ний ювілей!

І поки у фоє глядачі обговорюють останні но­вини сьогодення, дівчата схвильовано розспіву­ються за лаштунками сцени. Шоста година. На сцені затанцювало різнобарвне сяйво, зазвуча­ли перші ноти запальної української пісні «Отча сторона», і на сцені з’явилися винуватці свята та їхній художній керівник, Заслужений праців­ник культури України Тетяна ШУЛІКОВА. Ось і перший шквал оплесків, яким глядацька зала огорнула наших ювілярів. Далі чути – українсь­ку народну пісню про жовтеє жито, так-так саме про жовте, не зелене, солістка – Валерія ШАПА­РЕНКО. Далі – пісня про трагічне кохання, най­популярніша тема у фольклорі. Солістка – Агнія ХОМУТЕНКО. Гарна режисерська постановка робить номер загадковим та містичним.

Напередодні свята учасники колективу «Оберіг» обіцяли, що здивують усіх при­сутніх сольними виступами. Свого слова вони дотрималися. Першою сольно вико­нує пісню «Ой, Василю» Оксана ГУПАК, найдосвідченіша учасниця колективу. Упевненість у виконанні тільки підкреслює досвідченість. Ось і перші квіти… Гля­дачі вдячно дарують виконавиці оплески. Далі естафету сольних виступів переймає наймолодша учасниця колективу Настя КЛЮЄВА, яка вражає присутніх яскравим номером «Ой, за кого ж я піду». Номер чу­дово доповнюють хореографією хлопці із тан­цювального колективу «Барвінок». Не знаємо за кого Настя вийде, але один із учасників підтан­цьовки уже поспішає до неї з букетом квітів, а разом із ним уся група підтримки Анастасії.

Світло згасає – і на сцені з’являються наші дів­чата у нових образах. Нові сукні дуже пасують цим милим панянкам. Але що ж це? На сцені чо­ловіки? Колектив же суттєво жіночий. Точно, це ж черговий сюрприз. Дівчата виконують пісню «Дві голубки» разом із артистами ПК «Хімік» Ар­темом АВЕТИСЯНОМ та Віталієм ВЕЛІТЧЕН­КО. Як же ж фантастично звучать дівочі голоси у поєднанні з чоловічим тембром. Та не тільки голосом дивують чоловіки. На сцену виходить соліст філармонії, баяніст Олексій ЛИПОВИЙ. « Падали солодкі сльози..» – слова з пісні, яку дів­чата виконують під музичний супровід Олексія. І сльози реально починають падати, особливо у більш сентиментальної половини глядачів – жі­нок. Далі до нас прилітає пісня «Доле моя» у ви­конанні Віталія ВЕЛІТЧЕНКА та «Оберегу». Піс­ля чого чоловіки дарують глядачам свої сольні номери.

Із журливого настрою дівчата швидко пере­лаштовуються на веселий разом із піснею «У со­сновому борочку». Солістка – Ірина КРУПОДЕР. Світло на сцені поступово починає тьмяніти, дівчата тихо ховаються за лаштунками, залиша­ючи на сцені Наталію ПЧЕЛЯНУ, яка вже готова провести діалог з глядачами один на один. Після на сцені піснею «Вишенька» Агнія ХОМУТЕН­КО розпалює лірично налаштованих глядачів. Далі ми почули запальне соло у виконанні Ірини КРУПОДЕР та народного ансамблю сучасного танцю «Соняшники» і занурилися в романтику разом із Валерією ШАПАРЕНКО.

Дівчата знову змінюють образи і вриваються на сцену із дикою енергією, про яку колись на весь світ співала Руслана. Під час виконання пісні Nelly Ciobanu – Hora Din Moldova, глядачі ледве всиділи на місці, а деякі навіть пішли в танок!

У рамках ювілейного концерту «Оберіг» презен­тував свою першу відеороботу на пісню «Кохання моє». Сподіваємося, що скоро зможемо спогляда­ти роботу на екранах своїх телевізорів, а наступні кліпи для дівчат буде знімати вже сам Бадоєв.

Кульмінацією вечора стає пісня «Розпрягайте хлопці коней» ! Агнія Хомутенко: «А слова на­ступної пісні вам добре відомі, тому не соромтесь, співаймо разом із нами!» Сказано – зроблено! Гля­дачі, неначе аматорський хор, почали підспівува­ти відомі рядки народної пісні, а дехто знову не втримався й пішов у пляс!

Завершився святковий вечір неперевершеним виступом фольклорного театру «Оберіг» та його керівника Тетяни ШУЛІКОВОЇ піснею «Там на Україні». Після чого глядачі висловили своє за­хоплення шквалом оплесків і вигуками «Бра­во». Режисером «Чотирьох стихій» була Наталя ЧЕРКАСЕНКО, хореографом виступила Тетя­на КОЛЄСНІЧЕНКО й взагалі уся родина ПК «Хімік» цього вечора підтримувала «Оберіг». Привітати колектив із ювілеєм на сцену вийшли виконавчий директор ПАТ «СУМИХІМПРОМ» Володимир ВОЛКОВ та начальник відділу куль­тури Сумської міської ради Наталія ЦИБУЛЬ­СЬКА. «Шановні глядачі, шановні сумчани та гості нашого міста! Щастя вирує на цій сцені, адже перед нами стоять справжні професіона­ли , які дарують нам тепло своїх сердець, душі, драйв, наснагу, творчість. Дай Боже довголіття цьому колективу! Дякуємо керівнику колективу Тетяні ШУЛІКОВІЙ, дякуємо ПАТ «СУМИХІМ­ПРОМ», що підтримують творчість «Оберегу»! А ми пишаємося тим, що в Сумах сьогодні вирує справжнє мистецтво!» – із такими сло­вами звернулася до всіх присутніх Наталія ЦИБУЛЬСЬКА. Із побажаннями до винуват­ців свята звернувся і Володимир Миколайо­вич: «Велика вдячність театру «Оберіг», усьому творчому колективу ПК «Хімік» за чудове свято. Хочеться побажати, щоб такий зал, як сьогодні, аплодував вам завжди,щоб на творчому шляху на вас чекали тільки успіхи. Ідіть уперед і ніколи не зупиняйтеся на досягнутому!»

Початок дев’ятої, глядачі залишають театр, на вулиці невеличкими компаніями всі гості свята обговорюють концерт. «Шикарно!» «Які молод­чинки, прожили кожну пісню душею» «Як мені ця пісня із баяністом сподобалася», «Ну таланти!», «Частіше б так». Приємно чути такі схвальні від­гуки, а ще приємніше бачити щасливих сумчан, у яких у душі засяяла радість. «Оберіг» – це ключ до доброї, ніжної, веселої української душі!

Зробити зі звичайного незвичайне – головне завдання творчості

ПК «Хімік» відчинив свої двері для всіх бажаючих поринути у світ творчості!

Родина ПК «Хімік» розпочала новий творчий сезон. Уже традиційно в перші дні вересня ПК «Хімік» ор­ганізовує презентацію своїх творчих колективів. Усі бажаючі: батьки, діти – мають змогу прийти, оцінити і ознайомитися з усім спектром діяльності ПК «Хімік». Навіть не просто ознайомитися, а одразу оцінити результати роботи творчої родини. Юні вихованці «Хіміка» на власному прикладі продемонстрували результати роботи своїх наставників і керівників.

Та не тільки діти мають змогу долучитися до твор­чості. На базі палацу культури діють колективи, у яких мають змогу відкрити свої таланти вже дорослі й свідомі люди. Тому, якщо ви в дитинстві не встигли відкрити в собі вокаліста, танцюриста чи актора, по­спішайте в ПК «Хімік» – там вам допоможуть.

Сьогодні в ПК функціонують творчі колективи серед яких дитячі, дорослі й змішані групи. Щодо дитячих, то ви маєте змогу відправити своє чадо до зразкової студії художнього читання «Дивослово» (керівник Тетяна КУЛАГО), зразкового ансамблю спортивно-бального танцю «Симпатія» (керівники: Дмитро ТАТАРЕНКО та Ксенія НІКОЛЕНКО), зраз­кового ансамблю танцю «Барвінок» (керівники: Оксана КРИВОНОС та Ольга ІРБІТ), народного хо­реографічного ансамблю сучасного танцю «Соняш­ники» (керівник: Вікторія МАРЧЕНКО), вокальної студії «Контраст» (керівник Олег СОТНІЧЕНКО). Хочете займатися разом із дитиною, тоді вас радо зустріне театр «Місто С….» (керівник, режисер На­таля ЧЕРКАСЕНКО), вокальна студія «Оксамит», інструментальний ансамбль «Рондо» ( керівник Олег БОНДАРЄВ). Естрадний гурт «Біс-Кабаре» (керівник Тетяна КОЛЄСНІЧЕНКО), народний чоловічий гурт «Ясени» (керівник Олег СОТНІ­ЧЕНКО), народний фольклорний театр «Оберіг» (керівник Тетяна ШУЛІКОВА) із радістю приймуть талановитих дорослих людей. За більш детальною інформацією звертайтеся до ПК «Хімік» за адресою:

м. Суми, вул. Миру, 28, або за телефоном: 33-11-36.