40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Виробництво в Україні, У підтримку вітчизняного виробника, Газове питання

Обсяги промислового виробництва в Україні починають зростати.

Так, у травні 2019 року обсяг про­мислового виробництва збільшився на 1,6%. На офіційній сторінці у Facebook Міністерства економіч­ного розвитку і торгівлі йдеться про те, що найкращу динаміку показують наступні галузі: виробництво хімічних речовин +6,7%, металургійне виробництво +6,5%, добувна промисловість +4,6%, виробництво харчових продуктів, напоїв та тютюнових виробів + 3,7%, виробництво фармацевтичних продуктів та препаратів +3,4%, виробництво коксу та нафтопродуктів +2,7% та переробна промисловість +0,7%.

За оцінками експертів, позитивний тренд розвитку, який показала промисловість, зберігатиметься в умовах високої інвестиційної активності та зростання попиту, в першу чергу, завдяки добувній і пере­робній промисловості.

У підтримку вітчизняного виробника

В Україні введені чергові санкції проти Російських виробників

З 1 липня 2019 року заборонено ввезення на територію України сировини, автомобілів і вагонів із Росії. Про це йдеться у Постанові Кабінету міністрів від 15 травня 2019 року № 535 «Про внесення змін до переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України, що походять з Російської Федерації». Рішення прийнято з урахуванням звернень асоціацій, об’єднань, підприємств низки галузей промисловості, а також з метою вжиття заходів у відповідь на дискримінаційні та недружні дії щодо України. До списку санкцій потрапили російські фосфорні, азотні, калійні мінеральні добрива, а також добрива із вмістом двох чи трьох поживних елементів: азоту, фосфору та калію.

Виробники сподіваються, що обмеження сприятимуть зростанню завантаження вітчизняних потужностей, збільшенню надходжень до бюджету, підтримці діючих і створенню нових робочих місць, збільшенню попиту на мінеральні добрива вітчизняних виробників, а тому підуть на користь нашому підприємству, адже на сьогодні ПАТ «СУМИХІМПРОМ» залишається одним із найбільших виробників мінеральних добрив. За перше півріччя нам вдалося виробити більше 104 тис. тонн мінеральних добрив, але на цьому ми не зупиняємося.

Газове питання

На офіційному сайті Нафтогазу опубліковано інформацію про те, що з липня знижуються ціни на газ для промислових споживачів.

Ні для кого не секрет, що саме ціна на газ має найбільш питому вагу у собівартості кінцевої продукції, а також істотно впливає на можливість національних виробників конкурувати з імпортними добривами за критерієм ціни.

Одна із перших проблем виробників – газове питання, адже ті ціни, які встановила держава для підприємств просто космічні. Та невже це болюче питання зрушило з місця?

НАК «Нафтогаз України» повідомляє, що з липня 2019 року ціна на газ для промислових споживачів знижується в середньому на 13%.

Зазначається, що Нафтогаз пропонуватиме газ за ціною 5 017,00 – 5 606,00 грн/тис. куб. м (без ПДВ та витрат на його транспортування магістральними та розподільними трубопроводами). Запропоновані ціни залежатимуть від обсягів закупівлі та умов оплати. У порівнянні з цінами червня 2019 року, у липні ціни зменшено на 12,7-13,5%.

У повідомленні йдеться і про те, що ціни для промислових споживачів, які були встановлені в червні у порівнянні з травнем знизилися на 7.6-7.9%.

Сподіваємося, що ця позитивна тенденція продовжиться у нашій державі і вітчизняний виробник матиме змогу працювати на повну потужність із стовідсотковим прибутком.