40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Волонтерство як потреба душі

З нагоди Дня захисника та захисниць України Грамотою міського голови відзначена старший диспетчер Наталія ПАНІНА за активну участь у волонтерському русі.

Про волонтерський рух в Україні сьогодні з захопленням говорять у ба­гатьох країнах світу, називаючи це явище унікальним. Розквіт волонтер­ської діяльності у нас припав на час Революції Гідності і початок війни на Донбасі. У надзвичайно складний період саме цей рух об’єднав суспіль­ство, створив дієву структуру громадських організацій, груп людей, го­тових взяти на себе вирішення найбільш нагальних і болючих проблем.

– Сім років тому ми створили громадську організацію «Омофор. Сум­ські волонтери», – розповідає Наталія Володимирівна. – Назва Омофор походить від найменування частини одягу Пресвятої Богородиці – го­ловного покривала, покрову, тобто захисту. Зроблені нами маскуваль­ні сітки теж слугують нашим захисникам своєрідним покровом та оберегом.

До активу «Омофору» входять близько 15 чоловік різного віку та статі. Але здебільшого це вже люди поважного віку, для яких волонтерство стало особливим сенсом життя та потребою душі.

За час існування організації сплетено близько 900 маскувальних сіток, 410 «кікімор», зв’язано майже три тисячі шкарпеток. За тиждень вдається сплести сітку розміром 8×4. Волонтери напряму підтримують зв’язок із захисниками, які повідомляють про нагальні потреби для фронту.

– Працюємо і з прикордонниками, і з розвідниками, і з морською піхотою, – зазначає Наталія ПАНІНА. – Ви­тратні матеріали купуємо за рахунок благодійних вне­сків. Спонсорів у нас не так багато, однак приємно, що українці з різних куточків світу прагнуть допомогти і підтримати наших бійців. Адже, на жаль, війна триває і для наших захисників цінна і важлива підтримка у будь-я­кому вигляді – чи то маскувальні сітки, чи листівки від школярів, чи просто щира людська вдячність.

Почесна місія

Троє працівників ПАТ «СУМИХІМ­ПРОМ» взяли участь у головному війсь­ковому параді до 30-річчя незалежності України. Така честь випала зварюваль­нику ЦЗП Віктору Анатолійовичу ДАВИ­ДОВУ, апаратнику ОЦДТ Андрію Воло­димировичу РЕКУНЕНКУ, монтеру колії залізничного цеху Сергію Миколайовичу ТАЛАНУ. Хіміки-резервісти з гідністю виступили та отримали почесні відзнаки.