40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska st., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Збори в цехах – актуальні питання й перспективи

Упродовж перших двох тижнів серпня тривали збори у структурних підрозділах підприємства, під час яких обговорювали результати виконання умов колективного договору у першому півріччі.

Представники адміністрації та профспілкового комітету відвідали всі трудові колективи підприємства. У ході колективних зустрічей обговорювалися виробничі результати, соціально-економічна  діяльність підприємства,  плани на подальшу роботу.

Керуючий санацією ПАТ «Сумихімпром»  Ігор ЛАЗАКОВИЧ під час зборів поінформував  не лише про економічні показники внутрішньої життєдіяльності підприємства, а й акцентував увагу на тому, яку роль «Сумихімпром» відіграє у загальноміському масштабі.

На сьогодні ПАТ «Сумихімпром» є  містоутворюючим підприємством. Частка відрахувань ПАТ до бюджету міста  є найбільшою серед усіх великих сумських підприємств. Всього за результатами 6 місяців платники податків сплатили до міської казни понад 2 млрд.грн. Найбільші підприємства та ФОП – 242 млн.грн. На першому місці за сумою відрахувань – 39,4 млн.грн. – знаходиться саме наше підприємство – ПАТ «Сумихімпром». На другому – «Насосенергомаш» (29,4 млн.грн.), третя позиція – СМНВО ім. Фрунзе (25 млн.грн.), далі підприємства «Технологія», «Гуала Кложерс» – 21 млн.грн.

Актуальним питанням завжди залишається заробітна плата. Цього року систематично підвищувалася заробітна плата. У липні, після підвищення тарифних ставок на 10%, середня заробітна плата по підприємству склала близько 7 тис.грн. У серпні ухвалено рішення про чергове підвищення часових тарифних ставок та окладів на 10%.

Щодо перспектив виробництва, то нині є прогнози щодо випуску мінеральних добрив і у вересні, ОЦДТ продовжує працювати з максимальним навантаженням.

Про діяльність профспілки як в рамках нашого підприємства, так і за його межами розповідали голова профкому Наталія КОЛЄСОВА, заступники голови профкому Сергій ЖИЛЕНКО та Володимир КОВБАСА. Всі соціальні пільги та гарантії, передбачені у колективному договорі, упродовж 1 півріччя виконувалися. Негативним був факт простою виробництв, вимушене переведення людей на неповний робочий тиждень.

Нині ПАТ «Сумихімпром» залишається єдиним в місті, хто тримає у своєму підпорядкуванні стільки об’єктів соціального призначення: санаторій-профілакторій «Олдиш», МСЧ, КГХ, спортклуб. Більше того, окремі заклади визнані кращими за професійним рівнем – ДОТ «Зоряний», ПК «Хімік».  Це свідчить про соціальну відповідальність підприємства.

Зустрічі у трудових колективах – це можливість для працівників ставити напряму адміністрації й профкому питання, що їх хвилюють. Питання у цехах були різні. На деякі запрошені доповідачі відповідали одразу, деякі залишали на додатковий розгляд. Хіміки цікавилися питанням приватизації підприємства, забезпеченням якісним спецодягом, піднімали проблему бродячих собак, формування кадрового резерву молоді, обговорювали можливість підвищенням виплат донорам, питання ремонту м’яких покрівель, встановлення кондиціонеру, ремонту побутових приміщень та ін. Всі ці питання увійшли до єдиного переліку і будуть обговорені під час спільного засідання адміністрації й профкому. На 80% питань відповіді працівникам вже надані, про решту – поінформують додатково.