40003, Ukraine
Sumy, Kharkivska str., p/o 12
Commercial service
+38 (0542) 67-42-14


Зрушити гори!

11 грудня – Міжнародний день гір.
Горами можна захоплюватися, їх можна підкорювати та зрушувати – лірично та метафорично. У походах в гори за короткий час є мож¬ливість прожити маленьке життя – отримати за кілька днів стільки емоцій, скільки в буденному ритмі звичайного буття можна й за місяць не відчути! Гори манять романтиків та філософів, любителів пригод та екстрималів.
Полонили гори і душу Тетяни БРИЖИК (комерційна служба). Де¬тальніше про свій досвід вона розповіла під час інтерв’ю.
Які гірські маршрути вже випробувала на собі?
В кожної людини є місця, при відвідуванні яких відчувається особли¬вий прилив енергії, натхнення, легкості. Це так звані місця сили. Моє місце сили – це гори. В походи Карпатами ходжу з 2019 року разом з «КавунТур». Вже побувала на Чорногорському хребті, Мармаросах, Свидовці, підіймалася на Пікуй (найвищу точку Львівської області), була на Боржаві та Пішконі, в Гор¬ганах. На деякі вершини підіймалася неодноразово, але в різні пори року. Гори люблю більше, ніж море, тому при першій же нагоді намагаюся туди вирватися. Наприклад, цього року в походах Карпатами вже побувала п’ять разів, а ще й на Католицьке Різдво, 25 грудня, планую сходження на Хом’як (сподіваюся погода сприятиме).
Який похід найбільше запам’ятався?
Червень 2021 – коли в одному поході пройшли Мармароси та Чорногору. Побували на всіх шести дво¬тисячниках України (вершини, висота яких сягає більше 2000 м): Говерла, Бербенескул, Піп Іван, Петрос, Гутин Томнатік, Ребра. А ще запам’яталося зимове сходження на Петрос. Якраз на Різдво. Підйом видав¬ся важким, адже снігу навалило тоді по пояс, йшли слід в слід. На вершині на нас чекали вітер, мороз та на щастя вільна капличка, де ми і заночували. Вранці прийшлося своїм диханням відігрівати черевики, бо вони так задубли, що взутися було неможливо.
Як потрібно готуватися до походу в гори?
Потрібна фізична підготовка. Тому, хто ходив в походи з наплічником 15-20 кг та хоча б однією ночівлею, в горах буде простіше. Новачкам рекомендую почати з одноденних прогулянок по рідній Сумській області, взяти наплічник зі спорядженням та харчами, пройтися з ним, переночувати в наметі. Найголовніше для гірського походу – взуття. Черевики повинні бути розношені, зручні, добре сидіти на нозі.
Які несподіванки траплялися під час подорожі?
Хотілося б побачити ведмедя, але за всі пройдені походи його так і не зустріла. Видно ведмедик добре ховається і не прагне зустрічі з людьми. В цілому ж якихось особливих несподіванок не було. Тут моя по¬рада – розслабитися, довіритись провіднику та виникаючі нестандартні ситуації сприймати як пригоду, щоб було потім що згадати.
Що найціннішого дарують гори?
Це шанс перезавантажитись. Опинитися в цілком інших обставинах, утворити нові нейронні зв’язки і відволіктися від повсякденних проблем. Гори – найкраще місце для зустрічі зі своїми думками та вну¬трішніми змінами. Подорож у гори – це не поїздка. Це не відпустка. Це процес. Відкриття. Процес від¬криття самого себе. Гори ставлять нас віч-на-віч з самим собою.
Про які гори мрієш?
Мрію відкрити для себе великі гори – кавказькі приваблюють. Сподіваюся колись піднятися на Арарат.