40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


ЕНЕРГЕТИКИ ВІДЗНАЧАЮТЬ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО

ПАТ «Сумихімпром» має розгалужену енергетичну систему, яка включає групу підрозділів: відділ головного енергетика, електроцех, котельний цех, водопостачання і каналізації, цех зв’язку. 22 грудня відзначається професійне свято працівників енергетики та електротехнічної промисловості України. З нагоди цієї дати щиро бажаємо колективу нашого енергетичного комплексу енергії у вирішенні життєвих і виробничих завдань, гармонійного поєднання здобутків ветеранів-енергетиків з ініціативністю молодого покоління!

Професійне свято – гарна нагода розповісти про людей, яких ми може й не зустрічаємося щодня, але на їх плечах лежить серйозна відповідальність за енергозабезпечення підприємства. Саме тому у нашій публікації піде мова про колективи головних знижувальних підстанцій електроцеху ПАТ «Сумихімпром».
– Наше підприємство споживає від енергосистеми по 6 лініям електропередач електроенергію напругою 110 кВ. Три головні знижувальні підстанції, що мають сумарну номінальну потужність 240 мегават, знижують напругу до 6 кВ. Потім електроенергія по кабельним та повітряним лініям розподільчої мережі 6 кВ постачається до підстанцій цехів та об’єктів підприємства, а також до субабонентів, де знижується до 220/380 вольт, –розповідає начальник електроцеху Ігор УДОВЕНКО. – На підстанціях працює змінний персонал – близько 20 чоловік. Це колектив справжніх професіоналів, які мають відмінну кваліфікацію і досконало знають схеми електромереж, що вкрай важливо для їхньої щоденної роботи.
Короткий екскурс в історію енергоподачі на підприємстві провів заступник начальника електроцеху Олександр ЧЕРЕМІСІН:
– До будівництва ГЗП-1, яка повинна була забезпечити електропостачання підприємства, БУ «Сумхімстрой» приступило 1квітня 1954 року, а у травні 1957 року закінчили. До цього енергозабезпечення підприємства здійснювалося за допомогою енергопотягу. Це була паротурбінна електростанція , обладнання якої було змонтовано в 11 вагонах разом з службовим вагоном і вагоном-гуртожитком. Енергопотяг встановили на залізничних коліях з посиленою основою в районі загальнозаводського складу вугілля , який приблизно знаходився на місці нашого цеху. Енергопотяг позиціонувався самостійним підрозділом і розділявся на три цехи: турбінний, електроцех та хімцех. Середньодобове споживання електроенергії у 1955 році складало 44 МВт*ч. Для прикладу: у 1990 році електроспоживання підприємства досягло максимуму — 1670 МВт*ч за добу, а зараз воно складає близько 250 МВт*ч. Вже в 1957 році енергопотяг відійшов в історію, на підприємстві було введено у експлуатацію першу головну знижувальну підстанцію, завдяки чому вдалося знизити втрати та збільшити потоки подачі електроенергії.
Колектив оперативної служби на 60% складається з досвідчених фахівців, які працюють близько 30 років в цій специфіці, однак молодь теж поповнює команду. Серед найбільш досвідчених працівників ГЗП з багаторічним стажем роботи – Ганна СЕРЕДА, Лідія ВОЛКОВА, Михайло ДРОБІНІН, Володимир КОВАЛЬОВ, Лариса САМОЙЛЕНКО, Анна ЖУК, Ніна ТАРАПОВСЬКА та Валентина ГАПОНОВА. Зазначимо, що Валентина Михайлівна ГАПОНОВА – єдина нині на нашому підприємстві, хто на власному досвіді відчув еволюцію системи функціонування ГЗП. Вона була чи не найпершим майстром зміни підстанції , посада яких була введена у 1986 році,і єдиною жінкою серед тодішніх майстрів. Валентина Михайлівна зауважує, що раніше виникало значно менше труднощів в роботі, нині система енергозабезпечення більш розгалужена, високі вимоги щодо економії енергоресурсів, та й устаткування з роками зношується, що провокує аварійні ситуації і збільшує необхідність ремонтних робіт.
– Наша повсякденна робота вимагає високої кваліфікації, дисципліни та відповідальності, — підкреслює Валентина ГАПОНОВА, — Складні переключення, ліквідація аварій, обслуговування великого спектру об’єктів… За майже десять років роботи в моїй зміні ми встигли з колегами так спрацюватися, що розуміємо один одного з півслова. Це дуже важливо, адже при певних переключеннях нам необхідно реагувати оперативно і колегіально приймати рішення. А від правильності наших дій залежить як енергозабезпечення підрозділів підприємства, так і здоров’я та життя людей. Тому рівень відповідальності складно переоцінити.