40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Футбол – гра мільйонів, Онлайн-турнір з пауерліфтингу

10 грудня – Всесвітній день футболу.

Перша згадка про футбол як «про гру в м’яч ногами» історики знайшли в китайських джерелах, що датуються другим тисячоліттям до нашої ери. Називалася вона Цу Чю, що означає «штовхати ногою». Гра у футбол дозволяла китайським воїнам підтримувати добру фізичну форму. Про цю гру відомо досить мало — те, що були ворота і воротар, те, що гра була частиною фізичної підготовки солдатів. У футбол грали у Давній Греції та Римі близько двох з половиною тисяч років тому. У Греції ця гра нази­валася «битва за м’яч», з чого можна припустити, що грали в неї, застосовуючи різноманітні прийоми бойових мистецтв.

Хімікам теж до вподоби «гра в м’яч ногами», вони активно долучаються до заводських чемпіонатів з футболу та міських змагань з міні-футболу.

Роман РЯБОКОНЬ (КРВ, служба безпеки) – постійний учасник кубка ПАТ «СУМИХІМПРОМ» з міні-футболу, чемпіонатів міста серед промисло­вих підприємств, де команда неодноразово виборювала перемогу. Він засну­вав хімпромівську команду з міні-футболу, яка зміцнює спортивний імідж нашого підприємства на футбольних аренах міста, області та України.

Сергій ЧИРКОВ (ЦЦР) з футболом з пер­шого класу. Спочатку грав у клубі «Будівель­ник» під керівництвом тренерів Гладова В,В. та Єлшанського А.А., а згодом перейшов до клубу «Хімік» на чолі з Безродним А.С.

– Футбол – це спорт, де без травм обійтися важко, – розповідає Сергій. – Були і синці, і м’ячем «прилітало», досягнення та поразки, республікан­ські чемпіонати, всеукраїнські, поїзд­ки в Болгарію, Врацу… Світ футболу насичений та багатогранний.

Нині Сергій ЧИРКОВ – фізорг цеху, пе­реможець та призер численних футболь­них турнірів різного рівня. Також є учасником фут­больного клубу «Деметра» Нижньої Сироватки, де змагається серед ветеранів спорту.

Володимира РЕТУШНЯКА (електроцех) знають як ветерана футбольного спорту та суддю заводсь­ких футбольних чемпіонатів. У футболі – з юності, вже 37 років поспіль. Був учасником обласних чемпіонатів у складі ФК «Хімік», призер всесоюз­ної спартакіади з футболу серед колективів фіз­культури промпідприємств та сфери транспорту. Окрім ФК «Хімік», грав у клубах «Будівельник-Су­ми», «Спартак-Охтирка», завершував футбольну кар’єру в клубі «Резинотехника-РТИ». Нині висту­пає в чемпіонаті міста серед ветеранів за команду «Хімік» ПАТ «СУМИХІМПРОМ».

Онлайн-турнір з пауерліфтингу

Вперше в історії Національної Федерації Пауерліфтингу України, Федерації Пауерліфтингу Сумської об­ласті відбувся онлайн-турнір з жиму штанги лежачи. Матчева зустріч пройшла між 19 спортсменами Сум та 15 атлетами Глухова.

Технічну підтримку спортивній онлайн-зустрічі надав майстер спорту міжнародного класу Віктор ПІСКУ­НОВ (цех зв’язку). Хід змагань, порядок виходу на помост спортсменів, виконання вправ, оцінки суддів – все відображалося на телеекранах, що сприяло вибу­довуванню тактичної боротьби між атлетами.

Традиційно успішно виступили спортсмени ПАТ «СУМИХІМПРОМ» – чемпіони України, майстри спорту.

Володимир БАКЛЯК (інструктор ФК профкому) у ваговій категорії до 83 кг посів 1 місце, вижавши штангу вагою 125 кг.

Віктор КАЛАШНИК (ЦКСК) у ваговій категорії до 93 кг взяв першість, підкоривши вагу 115 кг.

Начальник сектору ФК та спорту Павло МО­ГИЛЬНІКОВ у ваговій категорії до 120 кг виборов перемогу, подолавши штангу, вагою 155 кг.

Вихованець секції «Пауерспорт», багаторазовий чемпіон області серед юнаків Артем БАКЛЯК у ваговій категорії до 49 кг виборов 1 місце з ре­зультатом 57,5 кг.