40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Гартуй характер!

Водохреще – одне з найдавніших християнських свят. Зазвичай в цей день віряни набирають освячену воду, яка за повір’ям вважається цілющою і не псується. Хіміки щороку користуються можливістю освятити воду біля заводської каплички під час обідньої перерви. Ще однією не менш важливою традицією на Водохреще є пірнання в ополонку.

За давніми віруваннями, люди, які саме 19 січня пірнають у відкриту водойму, не хворітимуть упродовж усього наступ­ного року. Проте медицина вносить свої корективи. Щоб за­нурення у крижану воду не обернулося запаленням легень чи переохолодженням, варто дотримуватися певних правил.

Перед купанням:

— Не рекомендується занурюватися у холодну воду людям, у яких вже є запальні захворювання, патологія серцево-судин­ної системи, цукровий діабет, інфекційні та інші хвороби.

— Для людей, у яких є якісь серйозні захворювання, зану­рення в холодну воду є небезпечним. Не можна купатися та­кож вагітним жінкам та маленьким дітям.

— Заздалегідь потрібно підготувати рушник, сухий теплий одяг, халат, а також капці з неслизькою підошвою.

— Перед купанням в жодному разі не можна вживати ал­коголь. Він може спровокувати переохолодження та серйозні застуди.

— Якщо ви вирішили занурюватися у холодну воду, не менш важливо добре поїсти перед цим (за 2 години до купання ба­жано перекусити жирною їжею, що посилить енергетичний обмін).

— Перед зануренням обов’язково потрібно розігріти тіло: зробити розминку чи пробіжку.

— Купатися потрібно лише у спеціально встановлених для цього місцях.

— У самій воді перебувати можна не більше 1 хв.

Після занурення:

— Бережіться ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають прилив нестримної радості, який провокує їх затриматися у воді хвилин на п’ять. Майте на увазі, що цей напад радості — не благодать Божа, а наслідок складних хіміч­них реакцій, що протікають в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ви ризикуєте своїм здоров’ям.

— Після купання потрібно швидко промокнути усе тіло рушником та вдягнути сухий одяг. Центр терморегуляції зна­ходиться на голові, тому, коли ви виходите з води потрібно в першу чергу одягти щось на голову.

— Деякий час після занурення потрібно активно порухатися та випити гарячого чаю. Ні в якому разі не алкогольні напої. Алкоголь припустимо вживати тільки після повернення до­дому, причому краще у вигляді глінтвейну. А от вживання «для хоробрості» тільки посилить переохолодження і дасть зайве навантаження на серце.

Не заходьте у воду без молитви. Нехай короткої («Отче наш», наприклад), хай своїми словами, але зверніться в цей день до Бога зі словами, що йдуть з самого серця.

І, перед тим як зайти у воду, поговоріть з нею. Вода – це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохреща вона дійсно жива. Попросіть її очистити від ста­рого, непотрібного і наповнити світлом і чистотою!