40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14
+38 (0542) 67-42-14
Заявку відправлено
Чекайте відповідь!
Початок року відзначився важливою виробничою подією – здійснено монтаж нового прес-фільтру білої фільтрації та успішно проведено дослідно-промислові випробування.
Пусконалагоджувальні роботи з встановлення прес-фільтру розпочалися ще наприкінці минулого року, а перші два тижні 2022 року тривали дослідно-промислові випробування у 1005 відділенні виробництва двоокису титану.
– Налагодження та пуск камерно-мембранного прес-фільтру здійснювався за участю наших фахівців та представників компанії-виробника устаткування, – зазначив заступник начальника виробничо-технічного відділу Володимир ШИНКАРЕНКО. – Відпрацьовували роботу обладнання у ручному, автоматичному та напівавтоматичному режимах. Експериментально було підібрано послідовність окремих операцій робочого циклу прес-фільтра та їх тривалість.
В процесі проведених дослідно-промислових випробувань було здійснено 37 циклів фільтрації, відфільтровано та відмито близько 660 тон суспензії ГДТ на другій стадії «білої фільтрації» з середньою тривалістю 2 години/цикл.
Головною метою модернізації є поступовий перехід від застарілих барабанних вакуум фільтрів до прес-фільтрів нового покоління, що дають змогу збільшити виробниче навантаження та покращити якість продукції. Також використання сучасного обладнання дозволяє суттєво економити на сировинних компонентах (древборошно, сірчана кислота, алюмінієвий порошок).
Нині на виробництві двоокису титану функціонують шість прес-фільтрів іноземного виробництва. В планах на перспективу – продовжувати процес оновлення виробничих потужностей цеху, удосконалювати технологію та переходити на сучасні міжнародні методики аналізу готової продукції.
Парк приладів ЦВТК поповнився сучасним автоматизованим аналізатором якості подрібнення діоксиду титану TIDAS, який суттєво удосконалює, оптимізує та контролює виробничі цикли.
Конкурентний ринок стимулює до впровадження інноваційних підходів в роботі, які можливі за умови використання сучасних приладів автоматизації виробничих процесів і контролю якості.
TIDAS – це автоматизована система визначення диспергованості різних матеріалів хімічної промисловості, зокрема – діоксиду титану пігментного. TIDAS був розроблений 20 років тому і пройшов кілька модифікацій, покликаних удосконалити систему, підвищити її продуктивність, точність та надійність. Зараз системи TIDAS працюють у більш як 40 країнах світу, у понад 45 компаніях. Нещодавно ця система впроваджена і на нашому підприємстві.
– Прилад TIDAS замінює ручний тест визначення необхідних параметрів, тим самим виключаючи вплив людського фактору на результати аналізів, – пояснює начальник служби якості Костянтин СИЛИЧ. – Аналізатор вимірює якість диспергування продукту, стандартизує отримані дані без суб’єктивних інтерпретацій та фіксує результати з детальним описом у гістограми.
Система працює за чітким алгоритмом: попередньо підготовлену суспензію з використанням досліджуваного зразка оператор наносить на класичний гріндометр, після чого скребок автоматично та рівномірно розподіляє суспензію на гріндометрі. Камера миттєво фіксує дисперсну фазу суспензії і надсилає чітке зображення до спеціальної програми комп’ютера. Далі система оцінює якісний та кількісний склад твердих частинок у даному зразку та генерує детальний звіт. Аналізатор TIDAS дає змогу уніфікувати всі виміри якості диспергування, уникнути можливих похибок оператора при проведенні дослідження та обробки даних.
Персонал ЦВТК пройшов навчання в рамках освоєння нової системи контролю якості та продовжує працювати над осучасненням та вдосконаленням існуючих методів контролю якості сировинних компонентів та виготовленого двоокису титану.