40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Найбільші платники податків Сумщини, Зміни дії COVID-сертифікатів, Як витрачають «тисячу за вакцинацію»

ПАТ «СУМИХІМПРОМ» увійшов до п’ятірки бюджетоутворюючих підприємств регіону.

На офіційному сайті Департаменту фінансів Сумської обласної держадміністрації оприлюднено ін­формацію про Топ-10 найбільших платників податків, які у сукупності сплатили понад 25% податків і зборів (зібраних у межах Сумської області) до бюджетів усіх рівнів. До переліку потрапило і наше підприємство, ПАТ «СУМИХІМПРОМ» – п’яте в списку.

  1. НГВУ «Охтирканафтогаз» ПАТ «Укрнафта»
  2. АТ «Укрзалізниця»
  3. ТОВ «Якобз Дау Егбертс Україна»
  4. АТ «Сумиобленерго»
  5. ПАТ «Сумихімпром»
  6. ПрАТ «Монделіс Україна»
  7. АТ «Укргазвидобування»
  8. АТ «СМНВО-Інжиніринг»
  9. ТОВ «Торговий Дім «УкрРосХим»
  10. ТОВ «ГУАЛА КЛОЖЕРС ТЕХНОЛОГІЯ УКРАЇНА»

Всього від десяти головних компаній Сумької області у минулому році до бюджетів усіх рівнів надійшло 5,3 млрд.грн.

Зміни дії COVID-сертифікатів

Кабінет Міністрів України затвердив оновлені зміни терміну дії цифрового сертифікату.

«Зелені» COVID-сертифікати з 19 січня діють не рік, а лише 9 місяців (270 днів). Новий термін чин­ності сертифікату у додатку «Дія» змінюється для всіх трьох типів документа: внутрішнього, іноземно­го та міжнародного. Відлік йтиме від моменту отримання другої дози щеплення.

Також визначено підстави для формування сертифікату на підставі отримання бустерної дози вак­цини від COVID-19. Слід дотримуватися рекомендованого періоду введення бустеру – його найвища ефективність у період від 180 до 270 днів після основного щеплення. Для коректної генерації сертифіка­ту важливо не пропустити рекомендований термін вакцинування.

Можливість сформувати COVID-сертифікат для щеплених бу­стерною дозою від коронавірусної хвороби з’явиться у застосунку Дія наприкінці січня.

Для бустерної дози перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty від Pfizer-BioNTech, незалежно від того, якою вакциною раніше була щеплена людина.

Як витрачають «тисячу за вакцинацію»

Українці витратили вже 1,6 мрд.грн., отриманих в межах програми «єПідтримка». Заяви на участь у програмі допомоги подали вже 7,5 мільйона українців.

Найбільше витрачають на книгарні, на другому за популярністю місці опинились квитки до кінотеа­трів, а на третьому – залізничні квитки.

Найчастіше українці замовляють дитячі книги (25%), художню літературу (18%) та нон-фікшн (біз­нес, гроші, економіка) – 9%, виховання дітей, книги для батьків – 7%, біографії та мемуари – 5%.

Під час вибору книг можете скористатися рейтингом всеукраїнського конкурсу BBC Ukraine.

Книга року BBC-2021

Дитяча Книга року ВВС – 2021

Книга року BBC-Есеїстика-2021

Переможцями у 2020 році були Сергій Сергійович Saigon, «Юпак», (Книга року ВВС), Уляна Чуба, «Мед і Паштет – фантастичні вітрогони» (Дитяча Книга року ВВС), Оксана Забужко, «Планета Полин» (Книга року ВВС-Есеїстика).

У 2019 нагороди отримали Тамара Горіха Зерня, «Доця» (Книга року ВВС), Володимир Арєнєв, «Сапієнси» (Дитяча Книга року ВВС), Тарас Про­хасько, «Так, але…» (Книга року ВВС-Е­сеїстика).

Нещодавно люди віком понад 60 років отримали могу придбати ліки на гроші за вакцинацію. Програму виплат планують розширити і до­зволити витрачати кошти на освітні та комунальні послуги.