40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Новий очільник Сумської ОДА, Загальний карантин, Прикордонна зона

11 березня 2020 року перший заступник голови Офісу президента України Сергій ТРОФІМОВ представив нового голову Сумської ОДА.

Ним став колишній військовий прокурор із Харківщини — Роман ГРИЩЕНКО. Указ про його призначення був підписа­ний Президентом України 11 березня 2020 року. Новопризна­чений голова повідомив, що першочергово увагу приділятиме таким проблемам області, як: ремонт доріг, реалізація інвести­ційних програм та впровадження другого етапу медичної ре­форми.

Загальний карантин

12 березня 2020 року в Україні для запобігання поширенню коронавірусу оголошено трьохтижневий ка­рантин.

На офіційному сайті Сумської ОДА зазначено, які саме карантинні заходи прийняті в області для запобігання коронавірусу. Заборонено відвідування закладів освіти, проведення спортивних, культурних, розважальних, релігійних – усіх масових заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, окрім тих,що необхідні для роботи державної влади та органів місцевого самоврядування. До закінчення карантину в області не працюватимуть театри, кінотеатри, музеї, нічні клуби незалежно від форм власності. Контроль за дотри­манням такого режиму несуть органи місцевого самоврядування на конкретних територіях. Також Кабінет Міністрів України прийняв рішення щодо обмеження пасажирських перевезень на території нашої держа­ви. Так, з 18 березня і до 3 квітня заборонені регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів у примісь­кому, міжміському, внутрішньо обласному, міжобласному сполученні. Забороняється перевозити більше 10-ти пасажирів одночасно в тролейбусах, автобусах, маршрутках, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах. Забороняється перевезення пасажирів залізничним транспортом у всіх видах внутрішнього сполучення.

Прикордонна зона

Згідно з розпорядження КМУ від 14 березня 2020 року №287-р, з 16 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. тимчасово забороняється перетинання держав­ного кордону на в’їзд в Україну для іноземців та осіб без громадянства.

Виключення будуть становити особи, які мають право на постійне або тимчасо­ве проживання в Україні, є подружжям або дітьми громадян України, працівників іноземних дипло­матичних представництв та консульських установ, акредитованих в Україні, представництв офіційних міжнародних місій, організацій, акредитованих в Україні, та членів їх сімей; водіїв та обслуговуючого персоналу вантажних транспортних засобів, членів екіпажів. В’їзд в Україну інших категорій іноземців та осіб без громадянства здійснюється за погоджен­ням з Міністерством закордонних справ.

У цьому розпорядженні зазначається, що з 17 бе­резня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. тимчасово закри­ваються пункти пропуску (пункти контролю) через державний кордон для міжнародних пасажирських перевезень, крім здійснення перевезень осіб з метою забезпечення захисту національних інтересів або у зв’язку з виконанням міжнародних зобов’язань, а також представників дипломатичних установ та гу­манітарних місій.

У Сумській області тимчасово закривають 8 пун­ктів пропуску та контролю через державний кордон відповідно до розпорядження КМУ від 13 берез­ня 2020 року №288-р. До них увійшли три пункти Краснопільського району: «Пушкарне», «Покров­ка», «Грабовське»; три пункти Білопільського рай­ону: «Волфіне», «Ворожба», «Рижівка»; один пункт Середино — Будського району — «Середина-Буда», один пункт Сумського району — «Суми». У цьому ж розпорядженні подано перелік пунктів пропуску через державний кордон, на яких тимчасово призу­пиняється пішохідне сполучення. До списку потра­пили 4 пункти нашої області – «Велика Писарівка», «Юнаківка», «Катеринівка», «Бачівськ».