40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Новорічна зустріч ветеранів підприємства

У колективі хіміків склалася гарна традиція – з нагоди річниці заснування підприємства влаштовувати зустрічі ветеранів виробництва, які стояли у витоків хімічної промисловості Сумщини та доклали вагомих зусиль задля розбудови ПАТ «Сумихімпром» на різних етапах його становлення.

У грудні ПАТ «Сумихімпром» відсвяткувало 63-й день народження. І як на справжньому дні народженні були гості, особливі – ті, хто доклав руку до будівництва цехів, випуску першої продукції, впровадження нових технологічних схем, внесення раціоналізаторських пропозицій, систематичного розвитку підприємства рік за роком, покоління за поколінням. На очах ветеранів підприємства Хімпром перетворювався із заводу з недобудованими цехами на потужний гігант хімічної промисловості в масштабах області й країни.

Василь Дмитрович НЕВИДОВСЬКИЙ, який 46 років відпрацював на підприємстві, добре пам’ятає свої перші робочі дні:

– Я три дні шукав цех, в який мене взяли працювати, – ділиться спогадами Василь Дмитрович. – Скрізь у розпалі будівельні роботи, люди метушаться, а я шукаю хімводоочистку. Коли все ж знайшов цех, на мене чекала ще одна несподіванка. Виявилося, що в цеху працювали лише троє монтажників – Михайло ІСТРАТОВ, Іван ПРОКОПЕНКО, я був третім.

За багаторічну трудову історію на заводі Василь Дмитрович працював слюсарем на різних виробничих майданчиках, але завжди повертався у цех водопостачання. Говорить, що складно йти з місця, куди вже приріс душею, тому більшу частину свого хімпромівського стажу провів практично в одному цеху.

А от Наталія Володимирівна КРИКУХА, апаратник ЦСМД з 29-річним стажем роботи, якраз стала свідком переходу на новий продукт – комплексні мінеральні добрива.

– Період виробничих змін складний, – розповідає Наталія Володимирівна. – Ми працювали над створенням продукту методом спроб, експериментів, помилок. Непросто було відразу досягнути бажаного гранскладу добрив, однак яке задоволення отримували, коли врешті випускали партію якісних добрив NPK, які користувалися широким попитом в Україні та за кордоном. Нині,після мого виходу на пенсію, мою справу продовжує донька Юлія АРАКЕЛОВА, яка 18 років працює на моєму ж робочому місці.

Новорічна зустріч з нагоди Дня народження підприємства зібрала близько ста ветеранів праці, для яких підготували святкову програму з частуваннями, привітаннями, різножанровими виступами артистів та ностальгічними спогадами хіміків.

Михайло Дмитрович СТЕПАНЕНКО, маючи за плечима 45-річний досвід роботи на підприємстві, згадав як його вразив з перших днів роботи колективний дух, що вирував в цехах:

– Я працював на заводі Фрунзе, де кожен був сам по собі, а прийшов на Хімпром – тут особлива атмосфера в колективах, що дуже об’єднувало людей.

Про період роботи у ЦФК згадували його керівники. Валерій Тимофійович СТРОГИЙ розповідав як доводилося 36 годин поспіль працювати на капремонтах, Василь Григорович ФЕЩЕНКО пам’ятає як під час пуску цеху не були вдома чотири доби, а спали в цеху на розкладушках, щоб успішно запустити виробництво. А Микола Іванович ПИЗІК зазначив, що незмінно 1 та 9 травня завжди траплялися виробничі збої і треба було поспішати в цех, незважаючи на свята.

Поринувши у спогади виробничих буднів та свят, зустріч набула невимушеної й щемливої атмосфери, яку посилювали ліричні й запальні пісні від творчих колективів ПК «Хімік» та теплі розмови хіміків. Свято для ветеранів підприємства, яких заслужено називають золотим фондом Хімпрому, вдалося! Запрошені гості щиро дякували організаторам зустрічі за проявлену увагу до них та можливість зустрітися в тісному колі, щоб обмінятися спогадами та відчути себе частиною великої родини хіміків.