40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Переплелися шана, вдячність і тепло…, Візит до госпіталю, Чорнобильський біль

Колектив хіміків пишається традицією єднання поколінь і вшанування ветеранів війни, які донині є прикладом патріотизму й незламності духу.

День Перемо­ги пронизаний відлунням мину­лих і сьогоднішніх боїв, посмішками і печаллю в очах ве­теранів, квітковим буянням букетів, покладених до під­ніжжя пам’ятників, щемливим звучан­ням пісень, що лу­нають на мітингах та концертах. Роди­на сумських хіміків має свою традицію святкування Дня Перемоги. Зібравшись зранку біля ПК «Хімік», хіміки вітають ветеранів, а потім йдуть урочи­стою ходою до обеліска загиблим воїнам, що на Басах. На мітингу-реквіємі звучать промови від адміністра­ції та профкому, спілки ветеранів-інтернаціоналістів та воїнів АТО, молодіжної організації підприємства, ліричні пісні від солістів ПК «Хімік». Після покладання квітів до пам’ятника, представники кількох поколінь з воєнною історією життя збираються у затишному залі ПК «Хімік», де для них з особливою теплотою готували і святковий обід, і концертну програму.

Коли спілкуєшся з очевидцями Другої світової вій­ни, душа переповнюється теплотою, співчуттям, бо­лем, гордістю… Кожному врізались в пам’ять гострі епізоди того часу – хтось згадує осиротіле голодне дитинство, дехто й досі не може забути смерть побра­тима, але всі з особливим піднесенням згадують День оголошення закінчення війни.

У хімпромівській родині не так багато залишилося свідків тієї страшної війни – 9 учасників бойових дій, 111 учасників війни та тилу. Тому увага до кожного з них з кожним роком стає все більш цінною. Найстар­ший ветеран війни – Іван Андрійович КУРЦЕВ, нині йому 99 років, на щастя – в строю, тому традиційно святкує День Перемоги у колі хіміків.

Ветеранам важко стримати сльози – це і сльози бо­лючих спогадів, і сльози радості, що їх подвиг пам’ята­ють і шанують наступні покоління, і сльози вдячності, що підприємство влаштовує їм справжнє свято з на­годи Дня Перемоги. Приємно, що на Сумщині ПАТ «Сумихімпром» є практично єдиним підприємством, де так значуще і масштабно вшановують ветеранів з нагоди 9 травня. Це є красномовним доказом того, що для «Сумихімпрому» найбільшою цінністю є люди – ті, хто закладали перші цегли в цехи, ті, хто створю­вали потужну виробничо-технічну базу, ті, хто нині продовжує важливу справу – тримати марку лідера хімічної галузі.

Візит до госпіталю

ПАТ «Сумихім­пром» відоме не лише своїм виробничим по­тенціалом, а й соціаль­ною відповідальністю.

Упродовж багатьох років підприєм­ство надає допомогу кардіологічному від­діленню Сумського обласного клінічного госпіталю ветеранів війни. Особлива увага до пацієнтів закладу – напередодні Дня Перемоги. В день пам’яті та примирення, 8 травня, до госпіталю з привітаннями та подарунками завітали директор виконавчий ПАТ Володимир ВОЛКОВ, дирек­тор з персоналу і соціальних питань Олег ТЕТЬОРКІН, голова профкому Наталія КОЛЄСО­ВА. А творчий ко­лектив ПК «Хімік» подарував вете­ранам святковий концерт.

Чорнобильський біль

26 квітня — День памяті Чорнобильської трагедії. Рів­но 32 роки тому, приблизно о пів на другу ночі сталася техногенна аварія – з різницею у дві секунди відбу­лись два вибухи на четвертому реакторі Чорнобиль­ської АЕС. Радіоактивний викид склав 50 мільйонів кюрі, що в 30-40 разів більше, ніж при вибуху бомби в Хіросімі у 1945 році. У Сумах в пам’ять жертв Чор­нобильської аварії та на честь ліквідаторів її наслідків відбувся мітинг біля памятного знаку чорнобильцям.

До заходу долучилися і хіміки – представники гро­мадської організації ліквідаторів аварії на ЧАЕС ПАТ «Сумихімпром». Всього хімпромівська спілка налічує більше 40 учасників ліквідації чорнобильської аварії. Актив громадської організації вшанував пам’ять за­гиблих, поклавши квіти до обеліску пам’яті.

Традиційно хіміків-ліквідаторів з нагоди пам’ят­ної дати вшанували концертною програмою від ПК «Хімік» з частуваннями від кулінарів КГХ. Також згід­но умов колективного договору, чорнобильці отриму­ють грошову виплату. Під час зустрічі побратими мали змогу поспілкуватися, згадати минуле, обговорити те­перішнє зі сподіваннями на світлий завтрашній день, без повторення війн та катастроф.