40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Посмішка на мільйон

9 лютого 2019 року стоматоло­ги всього світу відзначили своє професійне свято. З цього приводу ми зу­стрілися зі сто­матологом МСЧ ПАТ «Сумихім­пром» Ольгою САМОЙЛЕН­КО. Стоматолог, якій з перших хвилин спілку­вання вдається отримати довіру пацієнта.

— Ольго Олександрівно, скажіть, будь ласка, чи відчуваєте ви страх пацієнтів, коли вони приходять на прийом?

— Так, в основному страх у пацієнтів існує, не див­лячись на те що на підприємстві працюють вже дорослі люди. Але в них залишилося стереотип­не мислення, що їх лікували поганою технікою, у страшних кабінетах, які самим виглядом наводи­ли страх. Бояться, що ж поробиш. Цікаво те, що в більшості бояться чоловіки, жінки більш спокійні й терплячі, а чоловіки, як діти.

— Чи допомагаєте здолати страх пацієнту?

— Звичайно! Спілкуюся, підбадьорюю, намагаю­ся пожартувати, щоб пацієнт розслабився. Після того як пацієнт посміхається, загальна напруга спадає, у нього з’являється довіра до лікаря, і страх минає.

— Самі боїтесь лікувати зуби?

— Скажу чесно, так! Різниця між лікувати когось і лікуватися – відчутна. Я так само не люблю ці уко­ли, процедури, але розумію, що треба. Адже зубів не так то і багато, тому треба лікувати.

— Чи зустрічали пацієнтів із ідеальними зубами?

— Зустрічала або ідеальні ясна, або ж ідеальні зуби… А щоб в комплексі — це дуже — дуже велика рід­кість. Але такі одиничні випадки траплялися.

— Що треба робити, щоб зуби залишалися в гарно­му стані?

— На стан наших зубів суттєво впливає генетика. Для того щоб підтримувати їх в порядку або на­впаки привести в порядок, обов’язково треба відві­дувати стоматолога раз у півроку. А ще важливо виконувати всі поради лікаря, не ігнорувати їх. Плюс гігієна зубів, яка є обов’язковою. І намагатися правильно харчуватися – це ніколи не буде зайвим. Дітям вживати побільше кисломолочних продук­тів.

— Чи часто хіміки звертаються до вас за допомогою?

— Багато хто дотягує до останнього, приходять коли вже нестерпні болі. Є такі, що навіть із бо­лем не наважуються зайти в стоматологічний ка­бінет (їх хоч силою затягуй). Але є й ті, хто від­повідально ставиться до здоров’я своїх зубів.

— У курців зуби більш проблемні?

— Зміна кольору зубів, зубний наліт, камені, карієс – основні проблеми, які супроводжують курців. Куріння підвищує вірогідність розвитку раку рото­вої порожнини.

— Чи може хвороба зубів породжувати інші хворо­би в організмі?

— Проблема шлунково-кишкового тракту тісно пов’язана із зубами, адже хвороботворні бактерії, які існують на зубах і яснах, можуть потрапляти разом із їжею до шлунку і викликати там цілий ряд проблем. Потім ще може виникнути така хвороба, як тонзиліт (захворювання мигдалин). Мікроби, які осідають на піднебінних мигдалинах, можуть ста­ти причиною ангіни, яка, у свою чергу, може нести багато інших ускладнень. Карієс може стати при­чиною проблем із суглобами. Інфекції, які живуть на хворих зубах, можуть викликати реактивний ар­трит. Тому гігієна рота – один з головних способів турботи про суглоби.

— Які поради можете дати по догляду за ротовою порожниною?

— Знову ж такі банальні речі, як регулярне звер­нення до лікаря, гігієна, правильне харчування. Потрібно правильно підбирати засоби гігієни:зуб­ну щітку,яку треба вчасно змінювати, пасту, ополіскувач. Але це все дуже індивідуально, і при ви­борі краще порадитися зі своїм стоматологом. До речі, неправильне чищення зубів завдає більше шко­ди, ніж користі. Воно може привести до таких па­тологій, як чутливість зубів або ерозія емалі зуба. Для вилучення залишків їжі в міжзубних проміжках слід використовувати зубну нитку.