40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Профілактика захворювання, Ви повинні це знати!

Щороку в осінньо-зимовий період реєструється зростання захворюваності респіраторно-вірусними інфекціями та грипом. Грип має симптоми, схожі з ін­шими гострими респіраторними вірусними інфекція­ми (ГРВІ), але є набагато небезпечнішим. Тому перші ж симптоми ГРВІ вимагають особливої уваги. Як за­побігти хворобі та яких профілактичних дій дотриму­ватися нам розповіла головний лікар МСЧ ПАТ «СУ­МИХІМПРОМ» Ольга СТОВБИР.

Джерелом інфекції грипу є хвора людина. Інфікуван­ня може відбутися повітряно-крапельниим шляхом або через предмети побуту. Перші симптоми інфіку­вання можуть проявитися в інтервалі від декількох го­дин до 3-4 днів. Симптоми грипу: раптове підвищення температури, лихоманка, головний біль, ломота у м’я­зах, слабкість. Якщо відчули їх, негайно поспішайте до лікаря, не займайтеся самолікуванням. Пам’ятайте, що хворий на грип або інші ГРВІ за один день може зараз­ити до 100 своїх колег чи випадкових перехожих.

Один із найефективніших засобів профілактики гри­пу – вакцинація. Одне щеплення захищає впродовж усього сезону грипу. Особливо важливою вона є для людей, які знаходяться в групі ризику ( діти до 5 років, жінки, які планують вагітність, вагітні або породіллі, люди старші 65 років, люди із хронічними захворю­ваннями, люди зі спадковими метаболічними розла­дами, медичні працівники, люди, які працюють в ба­гатолюдних місцях та інші). Як пройти вакцинацію? Необхідно звернутися до свого сімейного лікаря, тера­певта. Лікар огляне та визначить, чи немає протипока­зань, після чого надасть рецепт на вакцину та поради щодо її транспортування , адже вона вимагає збере­ження холодового ланцюга. При купівлі вакцини в ап­теці необхідно переконатися в наявності сертифікату якості, узяти чек та обов’язково зберігати для визна­чення точної дати, часу придбання вакцини. Вакцина­ція проводиться в кабінеті щеплень. Працівники ПАТ «СУМИХІМПРОМ» можуть зробити щеплення без­коштовно в нашій МСЧ. Тому не баріться, поспішай­те своєчасно зробити щеплення проти грипу . Краще запобігти хворобі, аніж потім боротися із наслідками. У щеплених: імовірність тяжкого перебігу захворю­вання та ускладнення зменшується на 60%, імовірність смертельних випадків зменшуються на 80%, частота госпіталізації зменшується на 50%.

Деякі прості профілактичні заходи допоможуть вам запобігти поширенню вірусу. По-перше, уникайте близького контакту з хворими, часто мийте руки з ми­лом, уживайте багато води. Якщо ви захворіли, то на­магайтеся уникати контакту з людьми, щоб не розпо­всюджувати інфекцію. Якщо відчули симптоми грипу, краще залишайтеся вдома. Виключенням може стати візит до лікаря.

Будьте здорові!

Ви повинні це знати!

1 грудня – День боротьби зі СНІДом. На планеті налі­чується більше сорока мільйонів людей, які інфіковані ВІЛ/СНІД. За інформацією Державної служби з питань протидії ВІЛ-інфекції, СНІДу та інших соціально-не­безпечних хвороб, МОЗ України за період з 1987 року й станом на початок 2019 року зареєстровано 315828 осіб із діагнозом ВІЛ – інфекція, 102289 – хворих на СНІД, померлих – 45395. На даний час на обліку в лікуваль­но-профілактичних закладах області перебуває 1680 ВІЛ-інфікованих та 517 хворих на СНІД. У місті Суми ВІЛ-інфікованих зареєстровано 488 та 156 хворих на СНІД.

Вірус імунодефіциту людини передається трьома шляхами:

— при незахищеному статевому контакті, якщо один із партнерів є носієм.

— через кров (переливання зараженої крові, викори­стання одних і тих самих шприців під час вживання нар­котиків, брудні голки, пірсинг, татуювання, використан­ня зараженого леза)

— від ВІЛ-позитивної матері до дитини, під час вагіт­ності, пологів або годування грудьми.

Інших варіантів заразитися ВІЛ/СНІДом, ні повітря­но-крапельним шляхом, ні через обійми, ні у побуті через користування спільним посудом – не існує.

Інфіковані вірусом клітини залишаються з людиною до кінця життя. Основні особливості вірусу: він розмно­жується тільки в імунних клітинах Т-лімфоцитах, має ви­сокий рівень мінливості (у 30-40 разів більший ніж вірус грипу), видозмінюється. Останнє і є основною причи­ною, через що вакцини проти СНІДу досі не винайдено. Ще одна особливість хвороби – відсутність симптомів. Інфікована людина може відчувати себе задовільно ба­гато років, місяців. Для діагностики хвороби необхідно пройти спеціальний тест. Сьогодні лікування не може привести людину до одужання. Його ефективність поля­гає в тому, що зменшується кількість вірусу в крові, отже людина може жити звичайним життям! ВІЛ може торкну­тися кожного, тому важливо підтримувати ВІЛ-інфікова­них. Ці люди мають право на особисте життя, друзів, ро­боту! Мають право жити, а не існувати!

Лікар-гінеколог МСЧ ПАТ «СУМИХІМПРОМ» Олена МІКУЛІНА