40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Рятувальник — герой сучасності

Прийти на допомогу — справа благородна. Але є люди, які займаються цим щоденно, адже в них особ­ливе покликання, вони – рятувальники.

Сльози радо­сті, щасливі очі людей, безмежна вдячність – найвища плата за їхню працю. Адже ці мужні, відважні, дисци­пліновані хлопці щодня ризикують власним життям заради чийогось. 17 вересня герої сучасності святку­ють своє професійне свято – День рятівника. Не оми­нуло воно й ПАТ «Сумихімпром». З нагоди свята ми хочемо познайомити вас ближче з нашим воєнізова­ним газопожежорятувальним загоном (ВГПРЗ).

На вході біля диспетчера на нас привітно чекав ко­мандир загону Олександр ДМИТРЕНКО, який провів екскурсію по своєму загону, так би мовити, показав життя із середини. Він розповів, що загін функціонує з 24 січня 1974 року. Сьогодні в команді працює 37 чо­ловік. Функціонує чотири чергові відділення, які пере­бувають на цілодобовому чергуванні, інструкторсько — профілактична група й пункт зарядки вогнегасників.

Організація аварійно-рятувальних робіт, порятунок людей, участь у локалізації аварійних ситуацій, гасін­ня пожеж, а також ліквідація аварій та їхніх наслідків – далеко не весь перелік завдань ВГПРЗ. До того ж ря­тувальники загону можуть залучатися до аварійно-ря­тувальних робіт за межами ПАТ «Сумихімпром».

Ідучи коридором за­гону, ми зустріли Івана ПРОЦЕНКА, газорятів­ника 5 розряду, який проводив перевірку шлангових протигазів. Так, тут дбають про безпеку щохвилини. Кожного дня інструк­торсько — профілактич­на група перевіряє пра­вильність виконання газо- та вогненебезпеч­них робіт, дотримання правил пожежної безпеки, проводить профілактичну роботу в цехах та дільницях підприємства і т.д.

Рятувальники – люди, які не мають права на помилку. Тому для підвищення майстерності й професіоналізму існує тематична програма навчання, яка триває з 1 вересня по 31 травня. На теоретичних і практичних заняттях працівники мають можливість відточити навички й удосконалити дії, які виконуватимуться в аварійних ситуаціях. Для практичних занять на базі ВГПРЗ існують спеціально обладнані класи. Наприклад, теплодимокамера збудована для практичного відпрацювання дій особового складу загону у загазованих та задимлених середовищах. І як же проходить заняття? У спеціальному приміщенні створюються умови, які наближені до реальних при ліквідації надзвичайних ситуацій, аварій, пожеж (висока температура, загазованість, задимленість), де хлопці в спеціальному одязі та спорядженні виконують певні фізичні вправи (для перевірки фізичної готовності та витривалості) та порядок дій при рятуванні людей, ліквідації аварій. Після такої підготовки працівники ВГПРЗ можуть сміливо вступити у двобій із небезпекою.

— Профілактична робота – запорука безпеки, – за­певнив командир загону Олександр ДМИТРЕНКО. — Наше головне завдання — не допустити виникнення аварійної ситуації, запобігти їй. Для цього ми ретель­но перевіряємо цехи, проводимо планові навчання та тренування, два рази на рік перевіряємо пожежні гідранти, а весною організовуємо змагання добровіль­них пожежних дружин. Кожні п’ять років проходимо атестацію, де підтверджуємо статус аварійно-ряту­вальної служби. Наші працівники цілодобово підтри­мують постійну бойову готовність задля боротьби з незваним лихом і завжди готові якнайшвидше допом­огти тим, хто цього найбільше потребує.

Щиро вітаємо працівників ВГПРЗ з Днем ряту­вальника! Нехай на терені мужньої професії вас не залишає лицарський дух людяності і впевненості у своїх силах. Бажаємо вам море щастя й радості, щоб вогонь горів тільки у ваших серцях, а удача ста­ла постійною супутницею.