40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Сезон грипу і ГРВІ!

Сезон захворюва­ності на грип та гострі респіраторні інфек­ції стартував. У цей період значно зро­стає ризик заразитися інфекцією. Як вбе­регтися і не захворіти на грип та ГРВІ нам розповіли наші меди­ки.

Температура, лихоманка, головний біль, ломота у м’язах і суглобах, загальна слабкість, втрата апетиту, можлива нудота, кашель, нежить. Тільки-но відчули ці симптоми, не зволікайте, поспішайте до лікаря, не займайтесь самолікуванням, адже ці ознаки прита­манні саме грипу. Грип швидко передається, тому так званий «трудовий героїзм» (коли ви хворі йдете на ро­боту) лише сприятиме поширенню інфекції.

Як же вберегтися від хвороби, ми запитали головно­го лікаря МСЧ ПАТ «Сумихімпром» Ольгу СТОВБИР. Ольга Федорівна зазначила, що найкращий спосіб — не лікувати, а запобігти хворобі. Міцний і сильний імунітет – основа цього способу. Зміцнити імунітет вам допоможе здоровий сон, відпочинок і правильне харчування. Найкращим і найнадійнішим захисни­ком від грипу виступає — вакцинація. Вона посилює здатність організму протистояти грипу. ЇЇ треба онов­лювати щороку. Оптимальний час введення вакцини вважають початок осені (вересень–жовтень). Імунітет після введення вакцини формується через 7-14 днів. На жаль, у нас вакцинування не є популярним, про що свідчать результати по захворюваності на грип і ГРВІ.

Так, з 26 листопада по 2 грудня кількість хворих на ГРВІ становила 11 чоловік. З 3 грудня по 9 грудня кількість хворих зросла до 23 чоловік. Поступово кількість хворих збільшувалася, з 10 по 16 грудня до нас звернулася 51 хвора людина. Різкий зріст розпочався після вихідних. У понеділок, 17 грудня до лікарів — терапевтів звернулося 39 первинних хворих на ГРВІ. І це ще не кінець, адже як ми помічаємо, зріст хвороби тільки розпочався.

Для того щоб запобігти подальшому розповсюд­женню інфекції, лікарі-терапевти нашої меди­ко-санітарної частини радять усім слідкувати за особистою гігієною (особливо зверніть увагу на миття рук. Часте миття рук допоможе захиститися від мікробів), уникати близького контакту з хвори­ми, провітрювати та дезинфікувати приміщення, ужи­вати побільше вітаміну С, по можливості,уникати масових скупчень людей.

Бережіть себе та своїх близьких!!!