40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Система аудитів й оцінка ризиків

Завершується термін дії Системи Менеджменту Якості ISO 9001:2008, у квітні відбудеться ресертифікаційний аудит на підтвердження СМЯ версії 2015 року.

В рамках підготовки до ресертифікації, служба якості проводить низку заходів, в тому числі й роз’яснювальні наради з персоналом керівної ланки.

У ПАТ «Сумихімпром» вже понад 10 років успішно функціонує Система Менеджменту Якості, яка для споживацького партнерського кола є гарантом надійності виробника. З плином часу Система удосконалюється, з’являються нові вимоги до підприємств-виробників. Так, Система Менеджменту Якості ISO 9001:2015 передбачає проведення як внутрішніх, так і зовнішніх аудитів. Тобто, перевіряти на відповідність вимогам Системи потрібно як підрозділи ПАТ, так і компанії постачальників, з якими ми співпрацюємо.

У січні начальник служби якості Костянтин СИЛИЧ та начальник відділу стандартизації і сертифікації Олена КАЛЬЧЕНКО в рамках зовнішнього аудиту відвідали постачальників поліпропиленової тари: ТОВ «Харківський завод «Полімерконтейнер» та

ТОВ «Глобал Інвест Систем». Згідно звіту про відрядження наших аудиторів, компанії постачальників були відкриті до спілкування й відповіли на всі питання, продемонструвавши виробничі потужності та складські приміщення. Практику зовнішніх аудитів планують продовжувати й надалі, адже взаємовигідні відносини з постачальниками – запорука ефективної партнерської співпраці.

Ще однією важливою особливістю нової версії Системи Менеджменту Якості є реєстрування небезпек і оцінка ризиків. Надійний товаровиробник має усвідомлювати всі можливі ризики і оцінювати можливість впливу на них. З огляду на це, ризики діляться на ймовірні та значущі, які несуть за собою серйозні наслідки. Для кожного структурного підрозділу – окремий список ризиків, які відповідальні фахівці мають оцінити за ступенем значущості. Перелік усіх ризиків зібраний в СТП 31-10, з яким можна ознайомитися на внутрішньому сайті підприємства. Серед найбільш поширених загальних ризиків – постачання неякісних матеріалів, недостатній рівень кваліфікації персоналу, втрата акредитації, техногенні аварії та ін. Для детальних роз’яснень теми ризиків на виробництві ВСС скликали нараду, під час якої надали розлогу інформацію й відповідали на запитання працівників щодо нововведень ISO 9001:2015.

Сподіваємося, така інтенсивна підготовка до ресертифікаційного аудиту дасть змогу пройти його на «відмінно»!

Навчання внутрішніх аудиторів за новою версією ISO 9001:2015.

Колективна нарада щодо оцінки ризиків на виробництві