40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Спалах кору

Усе частіше з телеекранів ми чуємо про таку хво­робу як кір. В Україні кожні 5-6 років спостерігаєть­ся активний спалах цього захворювання. За останні роки кількість хворих зросла у десятки разів. Як вбе­регтися від кору і що потрібно знати про цю небез­печну хворобу кожній людині?

Усе частіше з телеекранів ми чуємо про таку хво­робу як кір. В Україні кожні 5-6 років спостерігаєть­ся активний спалах цього захворювання. За останні роки кількість хворих зросла у десятки разів. Як вбе­регтися від кору і що потрібно знати про цю небез­печну хворобу кожній людині?

Кір – вірусне захворювання, яке вражає тільки лю­дей і передається повітряно-крапельним шляхом. Саме ця інфекція є однією із основних причин ди­тячої смертності у світі. Як свідчать дані Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), дев’ять із де­сяти невакцинованих людей при контакті з хворою людиною інфікуються кором. Як зазначають у МОЗ, найуразливішими до вірусу є діти 5-9 років, підлітки, учителі, медики, а також люди, які мають послабле­ний імунітету до хвороби. Під час спалаху епідемії кору масове скупчення людей є небезпечним для не щепленої людини. Вірус живе у повітрі та на поверх­нях до 2 годин. Інкубаційний період в людини триває від 6 до 21 дня.

Симптоми кору дуже схожі на ознаки вірусних за­хворювань. Висока температура, головний біль, не­жить, сухий кашель, запалення слизової оболонки очей. Відмінна ознака – поява червоного висипу на четвертий, п’ятий день хвороби. Цей стан триває до 4-х тижнів і більше.

За даними ВООЗ, у Європі кількість хворих на кір за 2018 рік перевищила 82 тис. чоловік, що є най­більшим показником десятиліття. Частка України за кількістю хворих становить більше половини від цієї цифри — понад 53 тисячі.

Щодо летальних випадків від кору, то у Європі у 2018 році померли 72 людини, з них 16 — в Україні.

З початку 2019 року від кору зафіксовано вісім смертей, серед яких — дві дитини. Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я України (МОЗ). Всього у 2018 році кір забрав життя 16 людей.

За оперативними даними Центру громадського здо­ров’я МОЗ України, протягом 6-го тижня 2019 року на кір захворіли 3 142 людини: 1 472 дорослих та 1 670 дітей. Загалом із 28 грудня 2018 р. до 8 лютого 2019 р. на кір в Україні захворіло 18 170 людей — 7 808 дорос­лих та 10 362 дитини.

Кір – хвороба, від якої немає ліків. Організм пови­нен сам подолати вірус, виробляючи відповідні ан­титіла. Саме тому ця хвороба небезпечна для дітей і людей із послабленим імунітетом. До речі, дорослі переносять хворобу важче ніж діти. Кір може спри­чинити такі ускладнення: пневмонію, енцефаліт( запалення мозку), викликати вушну інфекцію. Єди­ний можливий засіб боротьби з недугою – своєчасна імунізація. Через відмову вакцинуватися сьогодні в Україні спостерігається значне збільшення захворю­ваності на кір.

На сьогодні в Україні наявна бельгійська вакцина КПК проти кору, паротиту та краснухи – «Пріорикс». Зробити щеплення ви зможете в державній та при­ватній клініці. Для дітей вакцинування – безкоштов­не. Щодо протипоказань можна виділити такі групи людей: наявність алергії до компонентів вакцини чи анафілактична реакція у разі попереднього щеплен­ня, інфекційне захворювання, вагітність, хіміотера­пія, вживання стероїдних гормонів, захворювання на СНІД.