40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Триває вакцинація хіміків

У липні в Україні почали щеплювати вакциною від американсь­кої компанії Moderna. Партія надійшла в межах глобальної ініціа­тиви COVAX – понад 2 млн доз. Це вже четверта вакцина, якою роблять щеплення в Україні.

Медико-санітарна частина ПАТ «СУМИХІМПРОМ» є одним із пунктів щеплення в м.Суми. У квітні в МСЧ створений кабінет ще­плень, а з кінця липня почали щеплювати колективи виробничих підрозділів підприємства за попередньо поданими списками бажа­ючих вакцинуватися.

Як зазначила головний лікар МСЧ Ольга СТОВБИР, станом на 20 серпня, вакциновано 180 працівників двома дозами вакцини AstraZeneca, 500 хіміків – CoronaVac, однією дозою CoronaVac – 14 людей, першу вакцинацію Moderna зробили 630 осіб, Pfizer – 120 працівників підприємства. З 20 серпня почали щеплювати другою дозою вакцини Moderna.

Вакцинація не гарантує, що ви не захворієте коронавіру­сом, але допоможе запобігти важкому перебігу хвороби та смерті.

За розрахунками ВООЗ, схвалені вакцини забезпечують також певний захист і від нових штамів вірусу, як от новий штам «Дельта».

За останнім дослідженням канадських вчених, ефектив­ність Moderna проти штаму «Дельта», вперше виявленого в Індії, 72%. Це найвищий показник з-поміж інших вак­цин, що брали участь у дослідженні, а це вакцини Pfizer та Oxford/AstraZeneca. Дослідження кінця 2020 року свідчи­ли, що Moderna захищала від наявних тоді штамів Covid-19 з ефективністю майже 95%.

Навіть якщо ви вже перехворіли на COVID-19, щеплення робити потрібно, твердять фахівці. Вакцини забезпечують надійніший захист.

На сьогодні відомо, що імунітет після щеплення від COVID-19 зберігається як мінімум пів року.

Загалом з початку кампанії з вакцинації проведено 9 082 122 щеплення. Вакцинова­но – 5 359 417 осіб, з них отримали першу дозу – 5 359 415 людей, завершили вакци­націю (отримали дві дози) – 3 722 707 осіб.

Moderna є так званою РНК (мРНК)-вак­циною, тобто вакциною, яка несе частину генетичного коду вірусу й імунна система людини сама виробляє антигени. Такою ж є і вакцина Pfizer-BioNTech.

Вакцина розроблена американським На­ціональним інститутом алергії та інфекцій­них захворювань.

Щеплення роблять двома дозами вакци­ни. В Україні під час першого щеплення рекомендують робити другий укол з інтер­валом 28 днів. Але інтервал за необхідності можуть збільшити до 42 днів.

Вироблення антитіл до вірусу у більшості людей відбувається непомітно. Але іноді після вакцинації можливий біль у місці ще­плення або підвищення температури. Це нормально. Згодом у вас формується імуні­тет до цієї хвороби.

Moderna схвалена Всесвітньою організа­цією охорони здоров’я, як і інші три вакци­ни, якими щеплюють українців – Comirnaty/ Pfizer-BioNTech, CoronaVac/Sinovac Biotech та AstraZeneca (Covishield, SKBio).