40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Червоний колір шляхетності і порятунку

Колір крові у донорів асоціюється з бажанням допомогти та врятувати комусь життя…

14 червня донори відзначили своє «професійне свято».

Стань донором – врятуй життя!

Це гасло не забуду я ніколи.

Потрібна кров: його, твоя, моя,

Цілюща кров дитині онкохворій.

Не відкладай на завтра ти цей крок,

Бо завтра може не до всіх прийти.

Не будь байдужим до чужого горя

Та подаруй краплинку доброти.

У тебе є мета допомагати людям

Та знати, що зусилля не дарма?

Тебе чекає той, хто крові потребує.

Стань донором! Врятуй життя!

Олександр ШАПОВАЛ, електроцех,

Почесний донор України

С у м щ и н а с л а в и т ь с я своїм активним д о н о р с ь к и м рухом. У регіоні 35 заслужених донорів України, більше 4 тисяч п о ч е с н и х . Майже 47 тисяч мешканців області є постійними відвідувачами центру крові та трьох його підрозділів у районних центрах. 190 донацій на тисячу населення у Сумах – серйозний показник, який є найвищим по всій Україні.

ПАТ «Сумихімпром» теж продовжує традицію донорства у колективі. Підприємство має свій банк крові, куди при потребі може звернутися кожен хімік.

– На підприємстві працює понад 700 донорів, не один десяток з яких мають звання «Почесний донор України». Це означає, що вони здали кров понад 40 разів, або плазму – більше 60 разів, – розповідає заступник голови профкому підприємства Володимир КОВБАСА.

З нагоди Всесвітнього Дня донора урочисто вручили посвідчення «Почесного донора» двом нашим колегам по заводу – Світлані КУШНІРОВІЙ (ЦВТК) та Олександру ПОНОМАРЕНКУ (ЦГС).

Світлана Олександрівна має 38-річний стаж роботи на підприємстві, систематично здає кров з 2004 року. Олександр Миколайович прийшов в донорський рух 8 років назад з прагненням таким чином допомагати людям.

Почесною грамотою голови Сумської обласної держадміністрації нагородили Сергія ВОЛОБУЄВА (ЦСМД), Максима БАРБОТЬКА (СКЦ №4) та В’ячеслава КОВАЛЬОВА (СКЦ №5).

У кожного своя історія донорства, особливо хвилююча вона у Сергія Івановича Волобуєва. Він вперше здав кров у 1983 році, сподіваючись, що комусь це врятує життя. І не помилився. У 1987 році його кров переливали 8-місячній дівчинці Олі, яка отримала сильний опік від перевернутого на себе окропу. Побачивши на бірці прізвище донора, батько дівчинки вирішив знайти того, хто врятував доньці життя. Так і почалася їхня сімейна дружба. Для Олі Сергій Іванович став другим хресним батьком – по крові. Зараз дівчина мешкає за кордоном, щаслива, насолоджується життям і молодістю, не забуваючи при нагоді і досі говорити «спасибі» за рятівну кров…

Нагадаємо, що підприємство заохочує донорів додатковими пільгами – виділяються кошти для донорів та донорські дні, що внесено до умов колективного договору ПАТ «Сумихімпром».

У Сумах для Почесних донорів додатково до загальнодержавних пільг видають допомогу на оздоровлення, також почесні донори мають право безкоштовного проїзду в муніципальному транспорті та знижку при оплаті комунальних послуг.