40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Кислота сірчана – технічна (контактна)

Кислота сірчана – технічна (контактна) — H2SO4

ГОСТ 2184-77

Інформація про продукт

Призначення Кислота сірчана технічна використовується у виробництві добрив, штучного волокна, капролактаму, двоокису титану, етилового спирту, анілінових барвників та інших виробництвах. Реактивна кислота використовується в якості реактиву.
Зовнішній вигляд Кислота сірчана технічна – масляниста рідина прозора або з підсвіткою. Реактивна сірчана кислота-без кольору, прозора, масляниста рідина, без запаху, без осаду.
Молекулярна формула H2SO4
IUPAC найменування Sulphuric acid
Реєстраційні номери САS № 7664-93-9; EINECS № 231-639-5
Нормативні документи НД-ТУ У.20.1. – 05766356 – 077:2015
Пакування Кислоту сірчану відвантажують у спеціалізованих залізничних цистернах, в скляній, поліетиленовій тарі (бутилі, каністри), іншій тарі, яка забезпечує збереження продукції. Олеум транспортують в спеціальних олеумних цистернах з утепленням або пристроєм для підігріву. Скляні, поліетиленові бутилі, каністри закривають герметичними кришками (пробками), які забезпечують збереження продукції. Скляні бутилі, поліетиленові каністри і бутилі упаковують в щільні дощаті ящики, ящики дерев’яні, поліетиленові, металеві барабани, обрешітки.
Умови зберігання Кислота сірчана повинна зберігатися в закритих, гумованих або футерованих кислотостійкою цеглою ємностях з нержавіючої сталі. Зберігати в герметичній тарі, в холодному, сухому добре вентильованому закритому приміщенні з твердим покриттям підлоги, окремо від горючих речовин і відновників, сильних окислювачів, сильних луг, їжі і кормів, несумісних матеріалів. Допускається тара з скла, поліетилену або нержавіючої сталі в закритих складських приміщеннях.
Інформація щодо транспортування Транспортується автомобільним (ADR) або залізничним транспортом (RID), згідно з діючими на даному виді транспорту правилами навантаження, кріплення та перевезення вантажів. Відповідно до міжнародних правил перевезення вантаж класифікується як небезпечний.

 

Фізико-хімічний склад за ГОСТ 2184-77 

Найменування показника Норма
Поліпшений Технічний
1-й сорт 2-й сорт
Масова частка моногідрату (H2SO4), % 92,5-94,0 Не менше 92,5
Масова частка вільного сірчаного ангідриду (SO3), %, не менше
Масова частка заліза (Fe), %, не більше 0,006 0,02 0,1
Масова частка залишку після прожарювання, %, не більше 0,02 0,05 Не нормується
Масова частка оксидів азоту (N2O3), %, не більше 0,00005 Не нормується
Масова частка миш’яку (As), %, не більше  0,00008 Не нормується
Масова частка хлористих сполук (Cl), %, не більше 0,0001 Не нормується
Масова частка свинцю (Pb), %, не більше  0,001 Не нормується
Прозорість Прозора без

розбавлення

Не нормується
Колір, см3 розчину порівняння, не більше 1 6 Не нормується

Застосування.

Кислота сірчана технічна застосовується для виробництва мінеральних добрив, штучного волокна, капролактаму, двоокису титана, етилового спирту, анілінових барвників і цілого ряду інших виробництв.

Упакування.

Налив в з/д цистернах.