40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Кислота сірчана – технічна (олеум)

Кислота сірчана – технічна (олеум)  — H2SO4

ГОСТ 2184-77

Інформація про продукт

Призначення Кислота сірчана технічна використовується у виробництві добрив, штучного волокна, капролактаму, двоокису титану, етилового спирту, анілінових барвників та інших виробництвах. Реактивна кислота використовується в якості реактиву.
Зовнішній вигляд Кислота сірчана технічна – масляниста рідина прозора або з підсвіткою. Реактивна сірчана кислота-без кольору, прозора, масляниста рідина, без запаху, без осаду.
Молекулярна формула H2SO4
IUPAC найменування Sulphuric acid
Реєстраційні номери САS № 7664-93-9; EINECS № 231-639-5
Нормативні документи НД-ТУ У.20.1. – 05766356 – 077:2015
Пакування Кислоту сірчану відвантажують у спеціалізованих залізничних цистернах, в скляній, поліетиленовій тарі (бутилі, каністри), іншій тарі, яка забезпечує збереження продукції. Олеум транспортують в спеціальних олеумних цистернах з утепленням або пристроєм для підігріву. Скляні, поліетиленові бутилі, каністри закривають герметичними кришками (пробками), які забезпечують збереження продукції. Скляні бутилі, поліетиленові каністри і бутилі упаковують в щільні дощаті ящики, ящики дерев’яні, поліетиленові, металеві барабани, обрешітки.
Умови зберігання Кислота сірчана повинна зберігатися в закритих, гумованих або футерованих кислотостійкою цеглою ємностях з нержавіючої сталі. Зберігати в герметичній тарі, в холодному, сухому добре вентильованому закритому приміщенні з твердим покриттям підлоги, окремо від горючих речовин і відновників, сильних окислювачів, сильних луг, їжі і кормів, несумісних матеріалів. Допускається тара з скла, поліетилену або нержавіючої сталі в закритих складських приміщеннях.
Інформація щодо транспортування Транспортується автомобільним (ADR) або залізничним транспортом (RID), згідно з діючими на даному виді транспорту правилами навантаження, кріплення та перевезення вантажів. Відповідно до міжнародних правил перевезення вантаж класифікується як небезпечний.

 

Фізико-хімічний склад за ГОСТ 2184-77

Найменування показника Норма
Поліпшений Технічний
Масова частка моногідрату (H2SO4), % Не нормується
Масова частка вільного сірчаного ангідриду (SO3), %, не менше 24 19
Масова частка заліза (Fe), %, не більше 0,006 Не нормується
Масова частка залишку після прожарювання, %, не більше 0,02 Не нормується
Масова частка оксидів азоту (N2O3), %, не більше 0,0002 Не нормується
Масова частка миш’яку (As), %, не більше  0,00008 Не нормується
Масова частка хлористих сполук (Cl), %, не більше Не нормується
Масова частка свинцю (Pb), %, не більше  0,0001 не нормується
Прозорість не нормується
Колір, см3 розчину порівняння, не більше Не нормується

Застосування.

Кислота сірчана технічна застосовується для виробництва мінеральних добрив, штучного волокна, капролактаму, двоокису титана, етилового спирту, анілінових барвників і цілого ряду інших виробництв.

Упакування.

Налив в з/д цистернах.