40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Скарбничка рукодільниць

У минулому році ми почали знайомити вас із хіміками, які знаходять час не тільки для роботи, а й для свого хобі. Продовжимо розповідь про невідкриті таланти «СУМИХІМПРОМУ». На черзі — майстрині вишивки.

Розпочнемо з Оле­ни Леонідівни МЕЛЬ­НИК(апаратника ЦВП та К). Як гово­рять про неї колеги: «Майстриня на всі руки». Можливо, і ця газета скоро стане ма­теріалом для її май­бутнього виробу, адже окрім вишивки та декупажу Олена захоплюється плетінням виробів із газет і журналів. Але все – таки вишивка — найперше, що відкрило творчу натуру в цій жінці. За словами самої майстрині: «Одну із перших вишивок вигото­вила до Світлого дня Пасхи, дру­гу створювала в монохромному стилі (вишивання з використанням чорно-білих ни­ток) для того, щоб відточити техніку шиття. Узагалі ви­шивкою займаюся уже більше деся­ти років». У пошуках нових творчих горизонтів майстриня подалася до хенд-мейду. Почала ро­бити із звичайних газет, журналів витвори ди­зайнерського мистецтва. «Із газетних трубочок виготовляю кошики, шкатулки, підставки, а ще ляльок», – зазначає Олена.

Від хобі нашої наступної майстрині в захваті і її чоловік, і друзі, і колеги, адже її роботи чудово прикрашають інтер’єр їхніх домівок. Юлія МИХАЙЛОВА (майстер котельного цеху) вишиває справжні витвори мистецтва. Бісер – це її таємна зброя, яка влучає прямо в серце. На роботи цієї майстрині дивишся завжди із захопленням. «Бісером почала вишивати, коли рятувалася від нудьги в декретній відпустці, і ось уже 6 років це хобі не відпускає мене. Найперший шаблон для картини «Троянда» подарувала подруга. Тоді я так загорілася, що вишила роботу за тиждень», ‑ділиться з нами Юлія: «Узагалі точно сказати, скільки часу іде на виготовлення однієї картини, не можу. Усе залежить від техніки шиття, кольорів, переходів, розміру, ну і, звичайно, настрою. Буває, сядеш шити увечері й не помітиш, як уже ніч настала. Картина «Орхідея» – одна із найулюбленіших. До речі, її я найдовше вишивала – цілих 5 місяців». Сьогодні колекція Юлії налічує близько 30 робіт. Є серед них і робота, яку вона присвятила ПАТ «СУМИХІМПРОМ».

Роботи майстринь нашого підприємства на диво різняться своєю тематикою. Важко знайти серед них однакові або схожі. Наприклад, працівниця ЦФК Олена Володимирівна ДЕЙНЕКО вишиває тільки на християнську тематику. «Уже близько шести років я займаюся одухотворенною і натхненною творчістю – вишиваю ікони. Чому саме ікони? Навіть не знаю. Напевно, через нерозривний зв’язок із Богом», – говорить Олена. У її колекції важко знайти однотипні роботи, бо кожна — унікальна й неповторна. Вишиті бісером ікони цієї майстрині виглядають не тільки об’ємно і рельєфно, вони несуть у собі позитивну енергетику, а урочистість цих виробів незрівнянна.

Наступній героїні любов до вишивки передала її матуся. Наталія Петрівна ОСАУЛЕЦЬ ( працівниця ЦСМД) займається вишивкою близько десяти років. Роботи цієї жінки неодноразово експонувалися на виставках і конкурсах. «Вишивку полюбила завдяки мамі – справжньому майстру цього діла. Свого часу вона працювала в ательє, де не просто розшивала сорочки й блузи, а створювала цілі народні костюми», – поділилася з нами майстриня. «Моїми першими роботами були українські рушники», – зазначає жінка. Своєю вишивкою Наталія популяризує українську культуру не тільки в межах держави, а й далеко за кордоном. «Так. Із закордону неодноразово замовляли рушники в українському стилі і тематичні (найчастіше весільні). Відправляла я їх і в Германію, і у Францію, і в інші країни», – говорить Наталія.

Ще одна талановита вишивальниця працює в ЦСМД апаратником розсіву. Світлана Миколаївна ДУДЧЕНКО володіє голкою, наче письменник словом. Захопилася вишивкою, коли була в декретній відпустці, і ось уже 24 роки створює мистецькі шедеври . Світлан а зазначає, що таке хобі не тільки приносить задоволення, а й добре заспокоює нервову систему. « Першою моєю вишитою роботою була наволочка з зображенням кота», – згадує Світлана. «Одна із кращих картин — «Дівчина з метеликом». Її я створювала цілих п’ять років» – підкреслює майстриня. Кількість вишитих робіт цієї жінки важко порахувати. У її колекції можна знайти пейзажі, натюрморти, але найдивніше – це портрети. Вишити портрет — справа з нелегких, і підкоряється вона тільки професіоналам. Також у Світлани присутні картини на релігійну тематику, більшість із них виконані бісером.

Бажаємо нашим майстриням успіхів! Займайтеся творчістю і надихайте на це інших!