40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Суми – 366 років, Суми: факти, пам’ятки та екскурс в минуле

Другого вересня місто Суми святкувало 78-у річницю з Дня визволення від німецько-фашистсь­ких загарбників. До заходів із вшанування пам’яті жертв Другої світової війни долучилися і пред­ставники колективу сумських хіміків.

Актив профспілкового комітету за традицією по­клав квіти до підніжжя пам’ятника Невідомому сол­дату на Басах. До міського мітингу-реквієму біля ме­моріального комплексу «Вічна слава» приєдналися директор виконавчий ПАТ «СУМИХІМПРОМ» Во­лодимир ВОЛКОВ та голова об’єднаного профкому Наталія КОЛЄСОВА.

Третього вересня минула сьома річниця з трагіч­ного дня загибелі воїнів-захисників 27-ої реактивної бригади у зоні бойових дій на Сході України. Серед загиблих було двоє працівників підприємства – Рус­лан АНДРА та Сергій КУЦЕНКО. Щорічно колеги та побратими вшановують пам’ять загиблих захисників та приходять на місця їх поховань. Профспілковий комітет виділив матеріальну допомогу для родин українських захисників, життя яких відібрала війна.

Як зараз живуть родини наших героїв-захисників?

Сину Сергія КУЦЕНКА вже 12 років, він росте роз­умним і талановитим хлопчиком. А в родині Руслана АНДРИ з’явилося два молодших братика – Михай­лик та новонароджений Максимільян. Старший син Тетяни АНДРИ (апаратник ОЦДТ) – Ігор працює на підприємстві, слюсарем-ремонтником в об’єднаному цеху двоокису титану.

Суми: факти, пам’ятки та екскурс в минуле

До 366-ї річниці з Дня народження міста Суми розкажемо про роль ПАТ «СУМИХІМПРОМ» у розбудові міста та про цікаві факти з історії обласного центру.

Історія розбудови міста

Саме інтенсивний розвиток Сумського суперфосфатного заводу на початку 60-х років зумовив подачу на підприєм­ство, а згодом і до усього міста природного газу з Шебелин­ського родовища. До цього промисловість Сум працювала на мазуті та солярці. На початку 70-х завдяки хімкомбінату у Сумах з’явився тролейбус та прокладено тролейбусні лінії. Більшість сумських мостів побудовані за хімпромівські ко­шти, для чого кожен з них необхідно було вносити до п’я­тирічних планів розвитку підприємства.

Перші будинки для хіміків почали з’являтися у Аварійно­му селищі в кінці 40-х років. У 70-ті роки на піщаному на­миві Харківського мікрорайону Сум почали з’являтися бага­топоверхівки, зведені завдяки коштам «Хімпрому». Загалом підприємство збудувало і передало у комунальну власність понад 2550 квартир у 27 житлових будин­ках та 1076 квартир у будинках для малосімейних.

Також хіміки побудували 8 загальноосвітніх шкіл та 12 дитячих дошкільних закладів. Весь комплекс п’ятої міської лікарні на 850 відвідувачів теж збудовано за кошти «Хімпрому».

Слід зазначити, що у 70-80 роки «Сумихімпром» вклав у розвиток міста ледь не удвічі більше коштів, ніж загалом усі інші промислові підприємства Сум.

Суми крізь призму років