40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Ювілейне літо «Зоряного»

Минуло 30 років відтоді, як дитячий оздоровчий табір «Зоряний» «Сумихімпрому» прийняв першу зміну. Нині наш табір справедливо вважається кращим на Сумщині й одним з найпрестижніших в Україні.

Оазис соснового бору недалеко від Псла манить своїм затишком та мальовничістю. Ідеальне місце для вдалого релаксу, а для дитячого відпочинку – тим паче! Недарма саме це місце було обрано 30 років тому для будівництва хімпромівського дитячого оздоровчого табору. Галина Олександрівна МАЛЬЧИК, яка 11 років у профспілковому комітеті опікувалася питанням ди­тячого оздоровлення, розповідає, що керівництво під­приємства довго вагалося, де саме має бути зведений табір. Після виснажливого вибору та сумнівів все ж таки обрали нинішнє місцерозташування, і не прога­дали! Посеред лісу з’явилися комфортні спальні корпуси, літня естрада, спортивний майданчик, бесідки, адмінбудівлі і завирувало бурхливе життя з піснями, розвагами і щирим дитячим сміхом.

Історія

Дитяче оздоровлення дітей хіміків бере початок з 1958 року, коли був збудований піонерський табір «Олдиш», де нині функціонує санаторій-профілак­торій. У таборі відпочивали за літо 160 дітей. Вожа­тими в піонерський табір направлялися передові робітниці заводу (комсомолки), члени бригад ко­муністичної праці. А табір «Зоряний» відкрив свій гостинний двір 20 червня 1988 року.

Першим директором «Зоряного» була Наталія Яківна КОЛЄСОВА (нині – голова профкому). Табір працював у 4-5 змін, маючи змогу оздоровлювати одночасно до 400 дітей.

Перше літо в «Зоряному» добре пам’ятає Олена КАЛЬЧЕНКО, начальник ВСС, де вона відпочивала дві зміни поспіль:

– Життя в таборі було багатим на розва­ги – захоплювали театральні постановки, де доводилося перевтілюватися і в хитру Бабу Ягу, і в підступну Кікімору, додавала драй­ву гра «Зарница», пізнавальними були тури­стичні походи, змагання з пожежної безпе­ки. Табірна атмосфера – особлива, сповнена юнацькими пригодами, курйозами. І загін у нас був дружним – ми ще довго товаришува­ли після літнього відпочинку.

Зараз «Зоряний» працює у 2 зміни, за літо цьогоріч оздоровили 629 дітей, більша половина яких – діти праців­ників підприємства. Очолює табір та задає ритм розмаїтому дитячому від­починку Ольга ГОРДУС. У ювілейно­му сезоні на дітей чекало чимало сюр­призів – різноманітні тематичні вечори та конкурси, майстер-класи з хенд-ме­йду, великий святковий пиріг, живі скульптури, шоу оркестрів до Дня Кон­ституції, масштабне світодіодне шоу, пінна дискотека та багато-багато інших цікавих пригод. 29 липня відбулося урочисте закриття другої зміни.

Насичене табірне життя – насолода для дітей та радість для батьків. І не лише тому, що діти отри­мують повноцінний відпочинок з раціональним харчуванням, свіжим повітрям, режимом та змістов­ним дозвіллям. Батьки переконані, що табір виховує в дітях самостійність, комунікабельність, вміння адаптовуватися у колективі, проявляти себе та свої здібності, знаходити нових друзів.

Дехто з батьків згадує, що останній раз був у «Зоряному» ще в дитинстві, коли самі відпочи­вали, нині привезли оздоровлювати вже своїх дітей, нове покоління.

– Ці ялинки були зовсім невеликі, зараз же висо­ченні. А будівлі навпаки 20 років тому здавалися величезними. Незвично та цікаво порівнювати свої дитячі й дорослі враження, – діляться дум­ками батьки новобранців «Зоряного».

Для декого ювілейний сезон «Зоряного» став першим і приємно, що трапилася «любов з пер­шого погляду»

– Донька відпочиває вперше, – розповідає Олег КАБАНЕНКО (ОЦДТ). – Спочатку хвилювалися як вона освоється, але по приїзду бачимо щасливу посмішку, море гарних вражень, і це неабияк радує!

Молоді та активні вожаті не дають сумувати, вони на одній хвилі з дітьми і стають для них справжніми друзями за час відпочинку.

Вітаємо «Зоряний» з 30-річчям! Бажаємо незважа­ючи на зрілий вік, молодіти від яскравих дитячих емо­цій, дивувати барвистими смальтами дозвілля, надиха­ти на перші дитячі перемоги та збагачувати літопис та­бірного життя унікальни­ми історіями про незабутнє літо!