40003, Україна
м. Суми, вул. Харківська, п/в 12
Комерційна служба
+38 (0542) 67-42-14


Ювілейні 50 з дня заснування цеху

На початку січня півстолітній ювілей відзначило виробництво гранульованого суперфосфату №2, на базі якого нині працює відділення «Активізатор» цеху залізоокисних пігментів.

Виробничі потужності відділення «Активізатор» свого часу були в підпорядкуванні цеху гранульованого суперфосфату №2, будівництво якого розпочалося у червні 1967 року. Вже в січні 1968 року було отримано першу продукцію в цеху – гранульовані мінеральні добрива для сільського виробництва. Куратором будівництва, а потім і першим механіком цеху був Юрій Йосипович ОБЕРЛЯНД. Першим начальником цеху було призначено Івана Аполлоновича ГЕЛЕТУ, а його заступником з технології – Віктора Даниловича ПЕТРОВА, які доклали чимало зусиль в освоєнні проектної потужності цеху, формуванні штату компетентних фахівців. З поетапним становленням цеху, розширювався і його колектив. Цех не просто поповнювався новими кадрами, а його працівники приводили своїх чоловіків, дружин, дітей – ось так і почався відлік родинним трудовим династіям цеху: Шевцов, Дем’яненко, Левенець, Бутрим, Трофименко та ін.

У 1973 році естафету очільників цеху перейняв Анатолій Васильович ПОЛІЩУК, за часів керівництва якого цех був зразковим в питанні покращення робочих умов та за економічними показниками. Початок 90-х років був кризовим, тому необхідно було шукати альтернативні шляхи ринків збуту та експериментувати з випуском готової продукції. У 1992 році на базі ЦГС №2 був створений цех «Активізатор», який очолив Валентин Дмитрович СИДОРЕНКО. У зв’язку із зменшенням попиту на суперфосфат, розпочали виробництво нових видів продукції – мікрофос, гранфос, активізатор, дехроматор, залізоніфеліновий коагулянт, рідке скло. В рамках реалізації екологічної програми цех започаткував практику переробки відходів виробництва двоокису титану – залізного купоросу.

За 50-річну історію існування цеху доводилося неодноразово міняти назви, структурне підпорядкування та орієнтир на той чи інший продукт, але й донині виробництво є одним із найпродуктивніших у ПАТ «Сумихімпром». Генераторами ідей, новаторами та безпосередніми учасниками розроблення та впровадження нових технологічних аспектів виробництва були: начальник ГЦ «Активізатор» Валентин Дмитрович СИДОРЕНКО, його заступник Олександр Георгійович МАТВІЄНКО, Віктор Іванович ПАРХОМЕНКО, директор ДП «Спектр» (у складі якого був ГЦ «Активізатор») Володимир Трохимович ПРОХОРЕНКО, заступник директора ДП «Спектр» Володимир Миколайович ВОЛКОВ, Віра Іванівна ЛАВРИК (працювала майстром зміни в цеху), Михайло Дмитрович СТЕПАНЕНКО (розпочинав свою виробничу кар’єру в цеху апаратником, пізніше працював директором з виробництва), начальник цеху «Активізатор» (2007-2008 рр.) та начальник ЦЗП (2008-2010 рр.) Олег Володимирович ТЕТЬОРКІН, нинішній начальник ЦЗП Андрій Іванович БАРДАКОВ.

За час існування цеху гранульованого суперфосфату №2 його керівниками були: Іван Аполлонович ГЕЛЕТА, Віктор Данилович ПЕТРОВ, Павло Іванович ВАРАНИЦЯ, Анатолій Михайлович ФАДЄЄВ, Анатолій Васильович ПОЛІЩУК, Валентин Дмитрович СИДОРЕНКО.

Хронологія розвитку виробництва «Активізатор»:

2007 рік – у відділенні після збільшення обсягів виробництва сульфату залізу постійно проводяться реконструкції та пуск нових об’єктів.

2010 рік – введення в дію складу фасування та відвантаження залізного купоросу.

2012 рік – початок роботи вузла фасування сульфату заліза у складі фасування й відвантаження залізного купоросу.

– ПАТ «Сумихімпром» першим в Україні освоїло випуск кормової добавки – сульфату заліза для тваринництва. Система безпеки кормової добавки була сертифікована міжнародною аудиторською компанією Бюро Верітас на підтвердження відповідності системи вимогам FAMI-QS.

2013 рік – продукція відділення – кормова добавка сульфату заліза марки «F» увійшла до переліку 100 кращих товарів України на 10-му ювілейному Всеукраїнському конкурсі якості продукції в номінації «Продукція виробничо-технічного призначення».

2015 рік – введення в дію вузла подачі залізного купоросу на виробництво сульфату заліза.

2017 рік – після проведеної реконструкції запрацював склад сушки фосфогіпсу для розміщення відходів виробництва ОЦДТ.

Здійснено капітальний ремонт галереї, виконано заміну конвеєру готового продукту виробництва сульфату заліза на стрічковий.

Успішна робота та впровадження новітніх підходів у виробництво стало можливим завдяки згуртованій та майстерній праці колективу цеху, у якому трудяться справжні професіонали, серед яких удостоєні почесних звань «Заслужений ветеран праці ПАТ «Сумихімпром» та «Ветеран праці ПАТ «Сумихімпром», відповідно: 11 та 22 шановних хіміка.

Цех залізоокисних пігментів за час своєї історії зазнавав як структурних змін, так і технологічних перепрофілювань, але найголовніше – зберіг кадрову міць, що є запорукою подальшого розвитку та виробничих здобутків.