40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Літній рубіж 60-річного ювілеї газети «Хімік» – що бачимо, озираючись назад, з яким досвідом крокуємо вперед? А якою ви б хотіли бачити газету «Хімік» надалі?

Тримаючи в руках пожовклі сторінки перших видань, відчуваєш енергетику минулих століть та причетність до віддзеркалення історії трудового колективу  масштабного підприємства хімічної промисловості.

Перші номери газети серпня 1957-року розповідають по виробничі здобутки  хіміків – «Вчасно пустити ЦОФ», «Нова перемога суперфосфатників», профспілкове життя – «Організовано провести профспілкову конференцію», трудову дисципліну,  партійні завдання в дусі того часу та навіть демонструють критичні публікації про порушників, грубіянів чи бракоробів-ледарів.

Перша публікація про створення хімпромівської газети свідчить: «За рішенням ЦК КП України на нашому суперфосфатному заводі починає виходити багатотиражна газета «Хімік» – орган партбюро, завкому та дирекції. Періодичність – раз на тиждень, тираж – 1500 примірників.  Газета «Хімік» всебічно буде висвітлювати хід соціалістичного змагання на честь Великого Жовтня, боротьбу колективу за успішне виконання виробничого плану. Робітники, інженерно-технічні працівники, службовці, пишіть до своєї газети! Замітки можна подавати письмово і усно.»

З 90-х років робітничий вісник визнано газетою трудового колективу підприємства, де висвітлюється багатогранне життя хіміків – виробництво, модернізації, профспілка, діяльність громадських організацій, культура, спорт, активне дозвілля тощо.

За 60-річну історію становлення газета випускалася у різних форматах та з різною періодичністю за участі редколегії та позаштатних кореспондентів. Архіви газет зберігають хроніку важливих подій в житті колективу, етапи розвитку заводу, портрети кращих виробничників та раціоналізаторів.

Нам є чим пишатися. Наше «сьогодні» вже завтра буде історією. Тож, нехай крізь призму історії відображаються лише приємні й значущі події, а можливі перепони на шляху – стануть рушійною силою для перспективного росту!

Свій 60-річний ювілей  газета «Хімік» відзначає  у святковому форматі, чим засвідчує бажання навіть у досить поважному віці не втрачати почуття новизни й експериментального духу.  Прагнення до вдосконалення спонукало до бліц-опитування серед хіміків «А якою ви б хотіли бачити газету «Хімік» надалі?»  Ми почули пропозиції наших читачів  з найчисленнішого цеху, жіночої аудиторії, думки ветеранів праці, активістів громадських організацій ПАТ «Сумихімпром».

Ігор БОРДУКОВ, голова цехкому ОЦДТ – Наш колектив вдячний редакції за насичену й інформативну газету. Газета популярна в колективі, особливо цікаво читати статті про тих, хто працює з тобою пліч-пліч – про трудові династії, бригади. Хотілося б, щоб таких матеріалів було більше й сама газета збільшилася в обсязі сторінок.

Ніна СЕМКІВ, голова цехкому ЦВТК – Жіночий колектив ЦВТК є активним читачем нашої багатотиражки. Особливо до вподоби кольорові випуски газет, деякі висловлюють побажання, щоб «Хімік» виходив частіше. Щодо різноманіття рубрик, то нашим працівницям сподобався досвід публікацій рецептів від кулінарів хімпромівського КГХ, тому висловлюють пропозиції вести постійну кулінарну рубрику.

Дмитро ГРОШОВИК, начальник СКЦ №5 – Мені б хотілося бачити в газеті окрім офіційних матеріалів, нариси про трудові будні в цехах. Іноді здається, що люди працюють у спокійному зваженому темпі, без докладання особливих зусиль. Але це не так! Трапляються випадки, що саме професіоналізм бригади, апаратника чи майстра зміни є визначальним фактором у критичній виробничій ситуації. І про такі випадки потрібно розповідати, щоб люди бачили й розуміли ступінь відповідальності цехових робітників. Пропозиції щодо рубрик? Цікаво було б мати гумористичну рубрику – посмішка налаштовує на бадьорий лад!

Микола ТКАЧЕНКО, водій ВГПРЗ, голова громадської організації учасників АТО – У нас такий багатогранний колектив хіміків, серед яких є і поети, і співаки, і музиканти, і люди з цікавими хобі та захопленнями. На роботі вони можуть бути звичайними сумлінними працівниками, але за «спецовкою» може ховатися творча різнобічна душа. Хотілося б знати більше про таких особистостей і демонструвати приклад їхньої багатогранності широкому загалу читачів.

Григорій ЛИСЯНСЬКИЙ, ветеран праці підприємства, представник ради ветеранів ПАТ «Сумихімпром» – Газету читаю повністю  із задоволенням. На заводі пройшла більша частина мого життя, тому цікаво чим живе підприємство сьогодні. Почитав газету – і наче на «Хімпромі» побував, з людьми поспілкувався. Зичу й надалі зміцнювати контакт різних поколінь хіміків.