40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Ваш вічний подвиг у нашій пам`яті назавжди, Традиція, яка не втратить актуальності

Минуло 74 роки від травня 1945 року. Від того травня, коли людство повірило в те, що зло на цьому світі вичерпане.

9 Травня і сьогодні живе в пам’яті, як день, коли закінчилася найстрашніша війна, як день, коли на землі запанувала справедливість. День Перемоги назавжди залишиться символом велично­го подвигу наших захисників, які ціною свого жит­тя відстояли свободу й незалежність Батьківщини. Боротьба, яка сьогодні триває на українській землі, демонструє, що герої сьогодення не втратили джере­ла патріотизму, мужності, самовідданості, яке в них заклали ветерани Другої світової війни.

Сьогодні у нас на підприємстві залишилося 83 учасники війни та тилу та 5 учасників бойових дій. Роки беруть своє, здоров’я ветеранам, на жаль, не до­дається, тому особисто привітати ми змогли тільки двох учасників бойових дій, а саме: Тамару Василівну ЛОБОДЮК та Михайла Романовича ТЕЛІЖЕНКА.

Незмінною доброю традицією родини хіміків зали­шається урочиста хода до обеліска загиблих воїнів. Зібравшись зранку біля палацу культури, хіміки ко­лоною рушили на Баси. Не зупинив їх навіть дощ, який цього дня густою стіною опустився на землю. Біля обеліску за традицією було проведено мітинг, на якому вшанували пам’ять за загиблими воїна­ми. Зі словами вдячності до ветеранів звернулися директор виконавчий Володимир ВОЛКОВ, голова профспілкового комітету Наталія КОЛЄСОВА, голо­ва організації воїнів інтернаціоналістів Юрій ПРИ­ХОДЬКО, голова громадської організації об’єднання учасників АТО Микола ТКАЧЕНКО, В’ячеслав КО­ВАЛЬОВ – представник від молодіжної організації ПАТ «Сумихімпром».

Після мітингу всі ветерани вирушили на часту­вання солдатською кашею, де на них чекав кон­церт. Відкрили святкову програму привітанням від керуючого санацією ПАТ «Сумихімпром» Іго­ря ЛАЗАКОВИЧА, директора виконавчого Воло­димира ВОЛКОВА, голови профспілкового комі­тету Наталії КОЛЄСОВОЇ, після чого прозвучало пісенне вітання від генерала у відставці, голови Ради ветеранів Сумського району Миколи СУ­ПРУНА. Продовжили творчу програму артисти

ПК «Хімік» і теплі, хвилюючі слова

вітань від усіє адміністрації підприємства.

Зворушливі пісні неначе занурили ветеранів у той радісний травень 1945 року. На їхніх очах з’являлися сльози радості й печалю. У кінці про­грами ветерани самі взялися до мікрофону для того, щоб привітати один одного й виразити вдячність адміністрації, профспілковому коміте­ту, які протягом усіх років пам’ятають про под­виг ветеранів, а не тільки згадують про нього в день 9 Травня.

Шановні ветерани та свідки тієї страшної війни! Ми щиро вітаємо вас з Днем Перемоги! Прийміть нашу сердечну вдячність і шану. Дякуємо вам за ваш подвиг, який ми ніколи не забудемо. Адже саме завдяки вам ми маємо можливість жити й будувати своє світле май­бутнє. Бажаємо вам здоров’я, сил та мирного неба над головою. Нехай приклад вашого па­тріотизму надасть наснаги нашим воїнам і подарує перемогу Україні!

Традиція, яка не втратить актуальності

На календарі — кінець травня, а це означає, що все ближче й ближче до нас підходить найулюбленіше свято – День хіміка

Що найкраще вміє робити кожна людина? Правиль­но, відпочивати. А коли цей відпочинок проходить у колі найближчих людей, то успіх гарантований. Хіміки увесь рік сумлінно працювали, і ось нарешті настав той довгоочікуваний день, коли можна відірватися на повну. На день хіміка збираються усі працівники підприємства, та що там говорити «збираються» — всі покоління хіміків для того, щоб відсвяткувати своє професійне свято. Насолоду святкування наші хіміки розтягують на два дні — і це вже традиція. А ось коли вона з’явилася ми розповімо вам далі.

День хіміка як свято було затверджене Указом Пре­зидії Верховної Ради СРСР 1 жовтня 1980 року. Та це лише на папірцях. Насправді бажання хіміків свят­кувати свій день виникло ще раніше. Та це й не див­но, адже як показує історія, креативу в наших хіміків завжди вистачало. У архівах газети «Хімік» вперше День хіміка згадується в 1966 році. «29 травня о 9 години ранку від БК «Хімік» один за одним почали відходити автобуси. Вони везли трудящих хімічного комбінату до озера Олдиш туди, де розкинувся ліку­вальний профілакторій хіміків. Відпочинок трудя­щих хімічного комбінату пройшов весело і дружно. Грали оркестри духовий і естрадний, навколо лунали дзвінкі пісні. Любителі спорту відразу знайшли собі заняття. Одні грали в волейбол, інші в шахмати і домі­но. До послуг хіміків були відкриті кіоски і буфети, де був широкий вибір страв. Найбільш організовано пройшов відпочинок колективу цеху двоокису титану. Пізно ввечері повертались додому хіміки. Довго ще не стихали пісні. А ранком їх знову чекала почесна і відповідальна робота на хімічному комбінаті» — така замітка із назвою «День хіміка на Олдиші» майоріла на сторінках газети №22 від 3 червня 1966 року. Як бачи­мо жодних урочистостей, простий та веселий відпо­чинок на Олдиші. Щось це нам нагадує? А якщо точно, то наш другий день! А ось традиція відзначати свято в два дні з’явилася у вісімдесятих роках.

Уперше наші працівники відсвяткували свій день як українські хіміки 27 травня 1994 році. Напередодні 7 травня 1994 року було видано Указ Президента Украї­ни «Про день хіміка». У якому було визначено, що професійне свято працівників хімічної та нафтохіміч­ної промисловості – День хіміка відзначається щороку в останню неділю травня.

Тож не будемо зраджувати традиціям! 24 травня о 17 год. 00 хв. у ПК «Хімік» чекає урочиста програма, на якій відбудеться нагородження кращих хіміків, а 25 травня колективи цехів та відділів зберуться на базі відпочинку «Олдиш», де продовжать святкування. Там на них чекатиме насичена святкова програма, розва­жальні конкурси, показові спортивні виступи, кон­цертна програма та інші цікавинки й сюрпризи. А про цей святковий марафон читайте у наступному номері газети «Хімік».

День хіміка (1966 рік)