40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Військова підготовка

У колективі ПАТ «СУМИХІМПРОМ» працюють 135 учасників бойових дій на сході України, нині на контрактній службі перебувають 58 хіміків. За 2021 рік 118 працівників підприємства пройшли навчання на зборах резервістів та військовозобов’язаних громадян України.

Військові збори проходять кілька разів на рік, найбільша частка наших хіміків була задіяна в травневих навчаннях. Основною метою зборів є підвищення рівня готовності підрозділів тери­торіальної оборони до виконання завдань за призначенням, відпрацювання порядку дій у разі на­стання воєнної загрози, вдосконалення військових навичок та вмінь.

Влітку наші резервісти Олег КАБАНЕНКО та Ігор ШПИЛЬКА з ОЦДТ долучилися до зма­гань на кращий стрілецький взвод територіаль­ної оборони в оперативному командуванні «Північ». Майданчиком для командних про­тистоянь став військовий полігон в смт Гон­чарівськ.

Змагання проводилось як етап всеукраїн­ського конкурсу. Участь брали сім бригад те­риторіальної оборони, що дислокуються на території оперативного командування – свої найкращі стрілецькі взводи делегували 112, 114, 115, 116, 117, 118 та 119-а бригади з м. Києва, Київщини, Житомирщини, Полтавщини, Сум­щини, Черкащини та Чернігівщини.

Учасники демонстрували свої навички у чо­тирьох номінаціях: «Вогнева підготовка», «Так­тична медицина», «Тактична підготовка» та «Інженерна підготовка».

При виконанні завдань з вогневої підготовки конкурсанти демонстрували майстерність з влучної кульової стрільби. Під час відпрацьовування підрозділом нормативів з інженерної підготовки, група мала проробити прохід в мінному полі якомога краще та за найкоротший проміжок часу.

З трьох елементів складалося контрольне завдання з тактичної медицини: накладання шини з підруч­ного матеріалу та первинної пов’язки на грудку клітину, евакуація пораненого з поля бою. У розрізі тактичної підготовки взводи територіальної обо­рони отримали завдання щодо здійснення пере­сування у визначений район місцевості, виявлен­ня та знешкодження диверсійно-розвідувальної групи.

Уперше в оперативному командуванні «Північ» саме під час змагань на накращий стрілецький взвод було використано систему лазерних іміта­торів стрільби та ураження цілей LASERTAG. Її було закуплено нещодавно для військ ОК «Північ»

За результатами чотирьох контрольних вправ визначали переможців та призерів. Сумський об­ласний ТЦК виборов срібло, поступившись пере­могою стрілецькому взводу Полтавської бригади територіальної оборони.