40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Ювілей цеху гранульованого суперфосфату

У грудні місяці 2018 року цеху гранульованого суперфосфату виповнюється 30 років. Як буду­вався, розвивався, чого досяг і як сьогодні живе цех, ми дізналися у працівників ЦГС.

Зводився майбутній цех-гігант на майданчику після демонтажу суперфосфатного цеху №1. Но­вий, модернізований, якісно укомплектований цех мав значні переваги перед усіма іншими су­перфосфатними цехами. Головна ознака цеху – максимальне забезпечення екологічної безпеки. Адже виготовлення продукції виключало викиди фтору в повітря й зводило до мінімуму шкідливі відходи від виготовлення продукції, що, на жаль, не в змозі були зробити цехи- попередники.

Вагомий внесок у пусково-налагоджувальний процес та освоєння проектної потужності цеху доклали головний інженер підприємства Євгеній ТРЕТЯК, механіки Григорій РУБЦОВ та Олек­сандр КЛОМИЄЦЬ, старший майстр Генадій ТОЛ­КАЧЕВ, начальник відділення Валерій КУЛІШ та начальник цеху Олексій КОНДРАТЕНКО.

Едуарт ТУРЧЕНКО, апаратник змішування 5 розряду, який і сьогодні працює в рідному цеху згадує, що вперше кислоту в цех завантажили 18 грудня 1988 року, а вже в новому 1989 році 2 січ­ня до роботи вийшла перша зміна. Розбудова цеху розпочалася зі зведення установок приготування сірчаної кислоти. Завдання, які тоді стояли перед цехом,- переробляти сірчану кислоту 93% на 73% й відкачувати її в ЦФК.

Протягом своєї виробничої діяльності цех нарощував потужності, розширював асортимент випуску продукції. Було освоєно випуск гранульованого суперфосфату амонізованого. З 2005 року освоєні міндобрива NPS з вмістом 10% азоту, 40% фосфору, 5-7 % сірки. У 2008 році із введенням відділення прийому, складування й дозування хлористого калію проведені випробування і налагоджено випуск нових, цінних складних міндобрив NPK 8:24:24, 8:19:29, 5:16:36. У 2014 році на Всеукраїнському конкурсі якості продукції в номінації «Продукція виробничо-технічного призначення» добриво «Суперагро» N:P:K 5:16:36 ПАТ «СУМИХІМПРОМ» було визнане переможцем і увійшло до 100 кращих товарів України.

За досить невеликий період існування в цеху проведено багато робіт із модернізації виробни­цтва. У 2005 році цех розпочав фасовку продукції в мішки, до цього завантаження вагонів продук­цією відбувалося навалом. У 2011 році введено ву­зол фасовки міндобрив у біг-беги. У цьому ж році придбано апарат СГБ. У 2012 році вводиться вузол обробки міндобрив антизлежувачем, що дає мож­ливість покращити якість продукції. Паралельно проводиться автоматизація виробництва.

З метою економії електроенергії у 2014 році проводять переобладнання подачі фосфорита для ЦФК, змінюючи його на механічний спосіб. За кожним успіхом стоїть віддана робота людей, трудового колективу.

Неоціненний внесок у розвиток цеху зробили його начальники: Олексій КОНДРАТЕНКО, Микола Трофименко, Єгор СТЕПАНЕНКО, Олексій ХОЛЯВА, Олексій ХУДАН, Олег ЧОПОВИЙ, Анатолій АКУЛЕНКО, Сергій ПРОЩЕНКО, Михайло БОРИСОВ.

У квітні 2018 року на посаду начальника цеху був призначений Сергій СКИДАНЕНКО. Найкраща оцінка його роботи – цьогорічні виробничі показники. Після введення Україною санкцій на низку закордонних компаній-виробників міндобрив попит на продукцію ПАТ «Сумихімпром» різко зростає. Цех гранульованого суперфосфату починає працювати на повну потужність і забезпечує вітчизняний ринок якісною продукцією власного виробництва. Сьогодні робота цеху призупинена, проводяться ремонтно-очисні роботи. Але працівники сподіваються, що вже в новому 2019 році вони розпочнуть випуск мінеральних добрив.

У цеху гармонійно поєдналися досвід і молодість. На сьогодні колектив ЦГС вважається одним із наймолодших на нашому підприємстві. У той же час приклад юному поколінню надають старші працівники — наставники. За багаторічну віддану працю звання «Заслужений ветеран праці ПАТ «Сумихімпром» присвоєно 11 працівникам цеху, звання «Ветеран праці ПАТ «Сумихімпром» удостоєно 34 працівники цеху. Неможливо не сказати про людей, які нагороджені за свої трудові досягнення спеціальними державними відзнаками. У цьому році за вагомий особистий внесок та наполегливу працю Подякою Прем’єр-Міністра України був нагороджений Олексій БЕРЕЖНОЙ, апаратник дистанційного пульту керування.

Сьогодні в цеху працює 180 чоловік. Колектив завжди бере активну участь у всіх молодіжних, спортивних, культурних заходах. Команда цеху гранульованого суперфосфату – постійний призер заводської спортивної спартакіади. Цілеспрямованість, злагодженість, активність, майстерність – головна особливість працівників ЦГС, яка допомагає їм досягати високих результатів.

Бажаємо колективу цеху гранульованого суперфосфату подальшого процвітання, високих професійних здобутків, колективної єдності та натхнення творити на благо нашого підприємства.