40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


За крок до ювілею

Залишаються лічені дні до найочікуванішої події цього року, до 65-річчя ПАТ «СУМИХІМПРОМ». І наша історична рубрика переходить до сьогоден­ня. Нині велику й дружну родину хіміків очолює директор виконавчий ПАТ «СУМИХІМПРОМ» Володимир ВОЛКОВ, який подолав довгий шлях професійного зростання. Повна орієнтированість у виробництві, його детальне знання дають змогу Во­лодимиру Миколайовичу вирішувати найскладніші виробничі завдання, а мудрість набута роками зна­ходити підходи до кожного працівника. Важливу роль відіграє чотирьохтисячна команда хіміків, яку він зібрав навколо себе.

Сьогодні підприємство виготовляє широкий асортимент продукції, яка складається з діоксиду титану, мінеральних добрив, сульфату заліза, жовтих залізоокисних пігментів, сірчаної кислоти (технічної, реактивної та олеуму), сірчано-кислого алюмінію та іншої неорганічної хімії. Два основних напрямки виробництва на підприємстві: мінеральні добрива і діоксид титану — є конкурентоспроможними, відповідають європейським стандартам і користуються попитом серед споживачів різних країн, а також мають значний потенціал для розвитку.

У 2015 році нові марки діоксид титану R-2061, R-2041 потрапляють до 100 кращих товарів Сум­щини, а в 2016 році такий же успіх повторює марка R-2071. У 2017 році в цеху гранульованого суперфос­фату освоєно та впроваджено у виробництво нову марку складного мінерального добрива N:P:K 6:24:12.

Для збереження позицій на ринку, а також їх по­кращення в ОЦДТ проходить удосконалення та мо­дернізація виробництва. Так, у 2018 році було вста­новлено сучасні цифрові прибори X-Rite Ci 7860, які слугують для визначення «білизни» двоокису титану.

Паралельно із виробничою програмою відбувається технічний розвиток підприємства. За рахунок коштів Інвестиційної програми технічного розвитку ПАТ «СУМИХІМПРОМ» у 2017 році було проведено капітальний ремонт головних корпусів №1 та №2 об’єднаного цеху двоокису титану, відділення дрібної фасовки цеху гранульованого суперфосфату, головного корпусу відділення жовтих пігментів, відділення «Активізатор» та складу сульфату заліза цеху залізо окисних пігментів. Пройшов ремонт покрівель.

Не тільки вдосконалюють роботу сумські хіміки, але й роблять нові відкриття. Так, у 2018 році в цеху по виробництву сірчаної кислоти № 4 впроваджуються у виробництво нові високоякісні марки сірчаної кислоти: акумуляторна та кислота з пониженим вмістом натрію для атомної енергетики. 2019 рік розпочався на підприємстві з чергових перемог. Наші працівники були удостоєні Премії Кабінету Міністрів за участь у науковій роботі «Розробка та впровадження інноваційної технології виробництва екологічно чистих агроефективних мінеральних добрив на базі нових видів фосфатної сировини».

Продовжується активна робота в соціальній сфері підприємства. Кращими в Сумській області залишаються СП «Олдиш», ДОТ «Зоряний» та ПК «Хімік», які сьогодні працюють, радуючи не тільки хіміків, а й жителів всієї області. У червні 2019 року всеукраїнський галузево-аналітичний центр вручив нашому ПК «Хімік» відзнаку «Вибір споживача 2018» за багаторічну наполегливу та успішну роботу колективу, діяльність якого проходить з високим рівнем якості та відіграє важливу роль у розвитку та популяризації культури. У 2018 році музей ПАТ «СУМИХІМПРОМ» підтвердив звання «Народний музей історії».

На цьому історія ПАТ «СУМИХІМПРОМ» не закінчується, адже попереду ще стільки вільних, не­заповнених сторінок, у які хіміки вже будуть впису­вати нові досягнення, нові імена!