40003, Украина
г. Сумы, ул. Харьковская, п/о 12
Коммерческая служба
+38 (0542) 67-42-14


Загадковість писанки. У чому її секрет?

Великдень – найбільше християнське свято. У всіх цей день асоціюється з привітаннями: «Христос Воскрес!» — «Воістину воскрес!», з Святою пасхою та писанками.

Писанка – найзагадковіший святковий символ. З нею пов’язано безліч традицій і вірувань. Кожен орнамент, колір писанки несе у собі приховані значення, які були зашифровані ще нашими далекими предками. Поділ писанки на частини є обов’язковим. Писанка має 2 частини,що означає існування 2 світів, поділ на 4 частини утворює на писанці хрест і означає 4 сторони світу. Якщо кожну частинку із чотирьох поділити ще на три, це означатиме 4 пори року, які мають по три місяці. Надзвичайно важливою для писанки є колористика. Так, червоний колір символізує радість, добро, для молодих – любов, а за церковним повір’ям таке яйце є символом Воскресіння, жертовності, небесного вогню. Жовтий колір асоціюється у нас із сонцем, тому не дивно, що саме він символізує тепло, врожай (жовте жито), а також багатство. Зелений нагадує нам весну й символізує пробудження природи, надію й життя. Блакитний – колір неба, який символізує чистоту та здоров’я. Чорний символізує нескінченість буття, продовження життя після смерті. Саме за допомогою нього ми можемо зрозуміти, що таке світло. Білий – символ раю, означає чистоту, безгрішне життя.

Наші предки використовували писанку як оберіг. Особливими на писанці є орнаменти, кожен із яких несе своє значення. Ми ж розглянемо найбільш популярні візерунки цього святкового атрибуту. Сонце згідно зі старовинними віруваннями означає Боже око. Зображується у вигляді кола, тринога (3 промені, які виходять з однієї точки й закручуються в один бік), восьмигранної зірки. Другий важливий орнамент – хрест. Це символ початку й кінця, смерті й воскресіння. Триніг (трикутник) – знак святого числа 3. Поєднує в собі найважливіші складові Всесвіту: небо, Землю, воду. Вважають, що три кути символізують батька, матір, дитину. Ну і, звичайно ж, трикутник – символ святої Трійці. Наступний символ – зірка, яка буває п’яти- шести- семи-, восьмираменна. Зірка означає здоров’я, довголіття та любов. У давнину таку писанку дарували, коли хотіли освідчитися в коханні. Птах – символ зародження життя, вознесіння до Бога. Півень — провісник дня, символ світла та добра, яке перемогло зло. Кінь – символ невпинного руху сонця. Уособлює в собі безстрашного вісника віри. Олень – охоронець істини, провідник померлих душ. Малюйте писанки в гарному настрої та з добрими думками, укладайте в неї тільки найкращі емоції. Даруючи писанку, ви бажаєте людині щастя, здоров’я, довголіття. І нехай світле свято Великодня принесе мир та радість у кожну родину!!!